ARDEB Proje Takip Sistemi (ARDEB-PTS)

Araştırma Destek Programları Başkanlığı'nın Verdiği Tüm Destekler ve Uygulamalar

ARDEB Proje Takip Sistemi (ARDEB-PTS)

Postby ARDEB » 11 Apr 2013, 13:11

ARDEB Proje Takip Sistemi (ARDEB-PTS) ile ilgili sorularınızı ve önerilerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
ARDEB

Re: ARDEB Proje Takip Sistemi (ARDEB-PTS)

Postby konkimya » 29 Jan 2014, 11:02

Sayın yetkili,

desteklenmesine karar verilen bir adet (3501) projem var. TUBITAK Bütçe Tablosunu doldurup PYS sistemine yükledim,

PTS hesabımın aktif olması (veya bu sistemin kullanımı için yetkilendirmem) için süreç nedir?

Teşekkür ederim.
konkimya

Postby ARDEB » 30 Jan 2014, 09:50

konkimya wrote:Sayın yetkili,
desteklenmesine karar verilen bir adet (3501) projem var. TUBITAK Bütçe Tablosunu doldurup PYS sistemine yükledim,
PTS hesabımın aktif olması (veya bu sistemin kullanımı için yetkilendirmem) için süreç nedir?
Teşekkür ederim.

Değerli Araştırmacı,
Projeniz yürürlüğe girdiği tarihten itibaren PTS hesabınız aktif olur.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby bilgehank » 13 Mar 2014, 23:28

Proje Takip Sistemine bursiyer bilgisi için yüklenmesi istenen formların, bursiyer tarafından imzalandıktan sonra taratılıp pdf olarak mı yüklenmesi gerekiyor?
bilgehank

Postby ARDEB » 17 Mar 2014, 17:05

bilgehank wrote:Proje Takip Sistemine bursiyer bilgisi için yüklenmesi istenen formların, bursiyer tarafından imzalandıktan sonra taratılıp pdf olarak mı yüklenmesi gerekiyor?

Değerli Araştırmacı,
Proje Takip Sistemine bursiyer bilgisi için yüklenmesi istenen formların, bursiyer tarafından imzalandıktan sonra taratılıp pdf olarak yüklenmesi işlemlerin hızlanması açısından önemlidir.
Islak imza gerektiren tüm belgelerin basılı ve imzalı kopyalarının proje klasöründe yer alması gerektiğinden, bu belgelerin basılı ve imzalı kopyalarının kargo ile Kurumumuza iletilmesi zorunludur. Sisteme, imzalanıp taratılmış belgeler yüklendiğinde, orjinal belgeleriniz bize ulaşana kadar onay işlemelerinize başlanmış olmaktadır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby onur_coban » 20 Mar 2014, 12:54

Gruba göndereceğimiz bursiyer formları için adres verebilir misiniz?
onur_coban

Postby onur_coban » 20 Mar 2014, 13:00

Y.Lisans olarak belirttiğimiz bursiyerimizi lisans öğrencisi olarak değiştirmek istiyoruz, projeye bu şekilde başlayacağız. Bunun için sistemden başvuru yapıp belgeleri gruba göndermemiz yeterli olur mu? Onay aldığımız taktirde tekrar bursiyer başvurusu için belgeleri göndermek gerekir mi?
onur_coban

Postby ARDEB04 » 21 Mar 2014, 11:33

onur_coban wrote:Gruba göndereceğimiz bursiyer formları için adres verebilir misiniz?

Değerli Araştırmacı,
Göndereceğiniz basılı evraklarınızı, "TÜBİTAK Tunus Cad. No:80 Kavaklıdere/ANKARA" adresine gönderebilirsiniz.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Postby ARDEB04 » 21 Mar 2014, 11:34

onur_coban wrote:Y.Lisans olarak belirttiğimiz bursiyerimizi lisans öğrencisi olarak değiştirmek istiyoruz, projeye bu şekilde başlayacağız. Bunun için sistemden başvuru yapıp belgeleri gruba göndermemiz yeterli olur mu? Onay aldığımız taktirde tekrar bursiyer başvurusu için belgeleri göndermek gerekir mi?

Değerli Araştırmacı,
Değişiklik yapmak için sistemden başvurunuzu yaptıktan sonra ilgili grup uzmanıyla görüşerek yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Postby tutar ahmet » 25 Mar 2014, 23:03

TÜBİTAK'a mart 2014 dönemi için proje başvurusu yaptım. Gönderdiğim baş vuru kayıt formunu alındığına dair bir yazı gelmedi? e-mail yolu ile de olsa alındı bilgisi verilmelidir diye düşünüyorum.
tutar ahmet

Postby omeralpererdem » 26 Mar 2014, 12:40

Sayın Yetkili;

1001 Tübitak projesine başvurmak için hocam Prof. Dr. Şükran Çaklı ile
birlikte ardeb-pbs.tubitak.gov.tr adresine giriş yaptık. Sistemden gerekli
olan bilgileri giriyoruz. Makine Teçhizat Bilgileri bölümünü tıkladık.
Proje kapsamında kullanacağımız mevcut makine teçhizatı sistemden seçmek
için "Mevcut Makine Teçhizat İşlemleri" bölümünü tıkladık. Açılan sayfada
üst kısımda yer alan uyarı ile daha önce girilen cihazları girmiyoruz. Ama
mevcut cihazları seçmek için yine sayfanın üst kısmında bulunan "Kurum
Alet/Teçhizat Listesini" tıklıyoruz. Yeni bir sayfa açılıyor. Burada daha
önce kurumumuzda mevcut cihazların listesi var. Birinin üzerini
tıkladığımız zaman açılan sayfa da cihaz ile bilgiler bulunuyor. Ama
bunların nasıl ekleneceğini göremedik. Mevcut cihazları nasıl ekleyeceğiz?
Yardımcı olur musunuz?
omeralpererdem

Postby ARDEB04 » 26 Mar 2014, 13:03

omeralpererdem wrote:Sayın Yetkili;

1001 Tübitak projesine başvurmak için hocam Prof. Dr. Şükran Çaklı ile
birlikte ardeb-pbs.tubitak.gov.tr adresine giriş yaptık. Sistemden gerekli
olan bilgileri giriyoruz. Makine Teçhizat Bilgileri bölümünü tıkladık.
Proje kapsamında kullanacağımız mevcut makine teçhizatı sistemden seçmek
için "Mevcut Makine Teçhizat İşlemleri" bölümünü tıkladık. Açılan sayfada
üst kısımda yer alan uyarı ile daha önce girilen cihazları girmiyoruz. Ama
mevcut cihazları seçmek için yine sayfanın üst kısmında bulunan "Kurum
Alet/Teçhizat Listesini" tıklıyoruz. Yeni bir sayfa açılıyor. Burada daha
önce kurumumuzda mevcut cihazların listesi var. Birinin üzerini
tıkladığımız zaman açılan sayfa da cihaz ile bilgiler bulunuyor. Ama
bunların nasıl ekleneceğini göremedik. Mevcut cihazları nasıl ekleyeceğiz?
Yardımcı olur musunuz?

Değerli Araştırmacı,
Bahsettiğiniz kısım doldurulması zorunlu alan değildir. Sorun yaşıyorsanız orayı geçip başvurunuza devam edebilirsiniz.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Postby uulusoy » 26 Mar 2014, 15:00

Merhabalar, ARDEB 1003 proje 1. basamak başvurusu için yürütücü ve araştırmacıların alacağı PTİ miktarlarını PROJE BÜTÇESİ ÖNGÖRÜSÜ çizelgesine dahil edilecek mi yoksa TUBİTAK sonra kendisi mi belirleyecek? cevabınızı bekler, iyi çalışmalar dilerim, teşekkürler...
uulusoy

Toplam kota puani

Postby sevila » 26 Mar 2014, 23:48

Sayın yetkili,

Su anda sadece 1 Tubitak (3501) projesinde arastirmaciyim. Sistemde 'Toplam Kota Puanım'= 1 (bir) olarak gorunmesine karsin 3501 basvurusu yapmak istedigim zaman 'Görev kotası asildi' mesaji ile karsilasiyorum. Bir sorun oldugunu dusunuyorum. Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

Tesekkurler.
sevila

Postby ARDEB04 » 27 Mar 2014, 10:17

uulusoy wrote:Merhabalar, ARDEB 1003 proje 1. basamak başvurusu için yürütücü ve araştırmacıların alacağı PTİ miktarlarını PROJE BÜTÇESİ ÖNGÖRÜSÜ çizelgesine dahil edilecek mi yoksa TUBİTAK sonra kendisi mi belirleyecek? cevabınızı bekler, iyi çalışmalar dilerim, teşekkürler...

Değerli Araştırmacı,
PTİ miktarını TÜBİTAK belirleyecektir, sizin bütçeye eklemeniz gerekmiyor.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Re: Toplam kota puani

Postby ARDEB04 » 27 Mar 2014, 10:47

sevila wrote:Sayın yetkili,

Su anda sadece 1 Tubitak (3501) projesinde arastirmaciyim. Sistemde 'Toplam Kota Puanım'= 1 (bir) olarak gorunmesine karsin 3501 basvurusu yapmak istedigim zaman 'Görev kotası asildi' mesaji ile karsilasiyorum. Bir sorun oldugunu dusunuyorum. Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

Tesekkurler.

Değerli Araştırmacı,
3501 bir programı kapsamında 1 yürütücü veya 2 araştırmacı olabilirsiniz. Bu şekilde değerlendirildiğinde araştırmacılık göreviniz bitmeden sadece bir araştırmacılık görevi daha alabilirsiniz ancak yürütücü olamazsınız.

Saygılarımızla.
ARDEB04

ARDEB Proje Takip Sistemi - Yasal İzin ve Proforma

Postby sevila » 28 Mar 2014, 02:23

Merhabalar,
ARDEB Proje Takip Sisteminde, Yasal izin ve proformaları yüklemek için ayrı bir alan bulunmuyor. Bu belgelerin nereye yüklenmesi gerekiyor? Teşekkürler.
sevila

Postby ARDEB09 » 28 Mar 2014, 10:14

sevila wrote:Merhabalar,
ARDEB Proje Takip Sisteminde, Yasal izin ve proformaları yüklemek için ayrı bir alan bulunmuyor. Bu belgelerin nereye yüklenmesi gerekiyor? Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,

Yasal izin belgesi ve proformaları, diğer başvuru formları ile birlikte ARDEB Proje Başvuru Sistemine (http://ardeb-pbs.tubitak.gov.tr/) yüklemeniz gerekmektedir.

Saygılarımızla.
ARDEB09

Postby SER » 30 Mar 2014, 00:44

[quote="ARDEB"][quote="bilgehank"]Proje Takip Sistemine bursiyer bilgisi için yüklenmesi istenen formların, bursiyer tarafından imzalandıktan sonra taratılıp pdf olarak mı yüklenmesi gerekiyor?[/quote]
Değerli Araştırmacı,
Proje Takip Sistemine bursiyer bilgisi için yüklenmesi istenen formların, bursiyer tarafından imzalandıktan sonra taratılıp pdf olarak yüklenmesi işlemlerin hızlanması açısından önemlidir.
Islak imza gerektiren tüm belgelerin basılı ve imzalı kopyalarının proje klasöründe yer alması gerektiğinden, bu belgelerin basılı ve imzalı kopyalarının kargo ile Kurumumuza iletilmesi zorunludur. Sisteme, imzalanıp taratılmış belgeler yüklendiğinde, orjinal belgeleriniz bize ulaşana kadar onay işlemelerinize başlanmış olmaktadır.
Saygılarımızla.[/quote]

Sayın ARDEB uzmanı,
15 martta başlayan KBAG 113Z616 nolu projemde çalışacak 2 bursiyerin bilgilerini pts ne yükledim ve evrakları kargo ile yolladım. Tubitak a ulaştığını da öğrendim. Yaklaşık 10 gün oldu ama hala pts de talep değerlendiriliyor yazıyor. Bu normal bir süre midir, yoksa bir sorun olabilir mi? Bu işlemin sonuçlanması tahmini ne kadar sürer? Talep sonucunu yine pts ne bakarak mı öğreneceğiz, yoksa bana email ile bildirilecek mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
S. Erdem
SER

Postby ARDEB10 » 01 Apr 2014, 08:57

Sayın ARDEB uzmanı,
15 martta başlayan KBAG 113Z616 nolu projemde çalışacak 2 bursiyerin bilgilerini pts ne yükledim ve evrakları kargo ile yolladım. Tubitak a ulaştığını da öğrendim. Yaklaşık 10 gün oldu ama hala pts de talep değerlendiriliyor yazıyor. Bu normal bir süre midir, yoksa bir sorun olabilir mi? Bu işlemin sonuçlanması tahmini ne kadar sürer? Talep sonucunu yine pts ne bakarak mı öğreneceğiz, yoksa bana email ile bildirilecek mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
S. Erdem

Değerli Araştırmacı,

Proje Takip Sisteminden yaptığınız bursiyer talepleri ile ilgili projeyi takip eden grup uzmanından bilgi alabilirsiniz. Talebinizin değerlendirmesi tamamlanınca sonuç e-posta ile bildirilmektedir.

Saygılarımızla.
ARDEB10

Next

Return to Araştırma Destek Programları Başkanlığı