ARDEB Proje Takip Sistemi (ARDEB-PTS)

Araştırma Destek Programları Başkanlığı'nın Verdiği Tüm Destekler ve Uygulamalar

Re: ARDEB Proje Takip Sistemi (ARDEB-PTS)

Postby Metin Aytekin » 09 Apr 2014, 22:14

Selamlar,

Bir 1001 projesinde yürütücüyüm. Her ne kadar araştırmacıları seçerek eklediysemde araştırmacılar içersinde idari görevlerinden dolayı projeye hiç zaman ayırmayan hatta hiç ilgilenmeyen bir araştırmacı var. Bu araştırmacı projede yapması gerekenleri yapmadığı o iş yüklerini de biz yaptığımız için direkt sistemden araştırmacıyı çıkartabilir miyiz? bunun için neler gereklidir? teşekkürler.
Metin Aytekin

Postby ARDEB04 » 10 Apr 2014, 10:10

Metin Aytekin wrote:Selamlar,

Bir 1001 projesinde yürütücüyüm. Her ne kadar araştırmacıları seçerek eklediysemde araştırmacılar içersinde idari görevlerinden dolayı projeye hiç zaman ayırmayan hatta hiç ilgilenmeyen bir araştırmacı var. Bu araştırmacı projede yapması gerekenleri yapmadığı o iş yüklerini de biz yaptığımız için direkt sistemden araştırmacıyı çıkartabilir miyiz? bunun için neler gereklidir? teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
ARDEB-PTS üzerinden talebinizi iletebilirsiniz ve ilgili grup durumu bir karara bağlar.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Postby mcoskun » 09 Jun 2014, 17:40

Mehaba Nisan ayında TÜBİTAK 1001 kapsamında proje başvurusunda bulundum. 2 hafta öncesine kadar PTS de, başvurduğum proje, öneri olarak görünüyordu. Ancak son 2 haftadan bu yana bu proje sistem de görünmüyor ve proje kota değerim 4 iken şu an 2 olarak görünüyor. Bana projenin ön değerlendirmesi ile ilgili bir bilgi de gelmedi. Acaba bu durum projenin panel gönderildiğini mi? yoksa iade edilme durumunda olduğunu mu gösteriyor.

Teşekkürler.
mcoskun

Postby ARDEB04 » 11 Jun 2014, 09:13

mcoskun wrote:Mehaba Nisan ayında TÜBİTAK 1001 kapsamında proje başvurusunda bulundum. 2 hafta öncesine kadar PTS de, başvurduğum proje, öneri olarak görünüyordu. Ancak son 2 haftadan bu yana bu proje sistem de görünmüyor ve proje kota değerim 4 iken şu an 2 olarak görünüyor. Bana projenin ön değerlendirmesi ile ilgili bir bilgi de gelmedi. Acaba bu durum projenin panel gönderildiğini mi? yoksa iade edilme durumunda olduğunu mu gösteriyor.

Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
Bu hafta başında iade edilen projeler sahiplerine gönderilmiştir. Projeniz iade durumunda olabilir, yazının elinize ulaşmasını bekleyin. Eğer bu hafta size bir yazı ulaşmaz ise telefonla görüşerek bilgi almalısınız.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Postby erkan avcı » 14 Jul 2014, 15:28

iyi çalışmalar

2014 mart dönemi 3501 kariyer projesi sonuçları ne zaman açıklanacak. Başvuralı 4 ay oldu.
erkan avcı

Postby ARDEB » 14 Jul 2014, 15:47

erkan avcı wrote:iyi çalışmalar

2014 mart dönemi 3501 kariyer projesi sonuçları ne zaman açıklanacak. Başvuralı 4 ay oldu.

Değerli Araştırmacı,
Önceki yıllarda 1.dönem son başvuru tarihi Mart'ın ilk haftası oluyordu ve sonuçlar Temmuz ayında açıklanıyordu. Ancak, bu sene son başvuru tarihi tarih Nisan'ın ilk haftasına ötelendi. İlgili programlarda değerlendirme süresi 4 ay'dır. Bugün itibarıyla 3 ay 7 gün geçmiştir. Öngörülen 4 aylık değerlendirme süresi düşünüldüğünde, sonuçların açıklanması Ağustos ayında planlanmaktadır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Re: Toplam kota puani

Postby Stabilo » 26 Aug 2014, 11:42

Merhaba,

Şu an bir 1002 projesinde araştırmacı, 1003 ve 3501 de yöneticiyim. Toplam kota puanım 5 görünüyor sistemde, oysa 1002 yani hızlı destek kotaya sayılmıyor diye biliyordum ben. Kota puanımın 4 görünmesi gerekmiyor muydu? Eylülde bir tane 1001 vermeyi düşünüyordum, bu durumda ben başvurumu yapabilir miyiz? Teşekkürler.

1002 - HIZLI DESTEK PROGRAMI ARAŞTIRMACI 1
1003 - ÖNCELİKLİ ALANLAR AR-GE PROJELERİ DESTEKLEME PROGRAMI(İKİNCİ AŞAMA) YÜRÜTÜCÜ 1
3501 - KARİYER GELİŞTİRME PROGRAMI YÜRÜTÜCÜ 1
Stabilo

Postby tsunami » 01 Sep 2014, 21:14

Sayın Yetkili, Ardeb üzerinden proje başvurusunda bulunacağım ancak çalıştığım kurum ismini listeden bulamıyorum. Şu an çalıştığım kurumum SDÜ Teknik Bilimler MYO. Bu kurumun önceki ismi "SDÜ Isparta MYO Teknik Programlar B." idi. Bu adı listeden buldum ancak kurumun yeni ismi listede yok. Bir sorun oluşturur mu?
tsunami

Postby karttr » 03 Sep 2014, 12:27

göndereceğimiz bursiyer formlarını "TÜBİTAK Tunus Cad. No:80 Kavaklıdere/ANKARA" bu adrese göndereceğiz dimi?
karttr

Re: Toplam kota puani

Postby ARDEB » 04 Sep 2014, 16:15

Stabilo wrote:Merhaba,

Şu an bir 1002 projesinde araştırmacı, 1003 ve 3501 de yöneticiyim. Toplam kota puanım 5 görünüyor sistemde, oysa 1002 yani hızlı destek kotaya sayılmıyor diye biliyordum ben. Kota puanımın 4 görünmesi gerekmiyor muydu? Eylülde bir tane 1001 vermeyi düşünüyordum, bu durumda ben başvurumu yapabilir miyiz? Teşekkürler.

1002 - HIZLI DESTEK PROGRAMI ARAŞTIRMACI 1
1003 - ÖNCELİKLİ ALANLAR AR-GE PROJELERİ DESTEKLEME PROGRAMI(İKİNCİ AŞAMA) YÜRÜTÜCÜ 1
3501 - KARİYER GELİŞTİRME PROGRAMI YÜRÜTÜCÜ 1

Değerli Araştırmacı,

Bahsettiğiniz duruma göre 1001 projesine yürütücü olarak başvurmanızda bir engel bulunmamaktadır. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız bilişim birimimizle irtibata geçebilirsiniz.

Saygılarımızla.
ARDEB

Postby Stabilo » 04 Sep 2014, 16:35

Çok teşekkür ederim.
Stabilo

Postby ARDEB » 05 Sep 2014, 09:48

karttr wrote:göndereceğimiz bursiyer formlarını "TÜBİTAK Tunus Cad. No:80 Kavaklıdere/ANKARA" bu adrese göndereceğiz dimi?

Değerli Araştırmacı,

Yazdığınız adres doğrudur.

Saygılarımızla.
ARDEB

Postby ARDEB » 05 Sep 2014, 09:50

tsunami wrote:Sayın Yetkili, Ardeb üzerinden proje başvurusunda bulunacağım ancak çalıştığım kurum ismini listeden bulamıyorum. Şu an çalıştığım kurumum SDÜ Teknik Bilimler MYO. Bu kurumun önceki ismi "SDÜ Isparta MYO Teknik Programlar B." idi. Bu adı listeden buldum ancak kurumun yeni ismi listede yok. Bir sorun oluşturur mu?

Değerli Araştırmacı,

ARDEB'teki yetkili kişi ile telefon yoluyla irtibata geçerek listeden bulamadığınız kuruluşu ekletebilirsiniz.

Saygılarımızla.
ARDEB

Postby amokas » 06 Nov 2014, 13:31

İyi çalışmalar diliyorum.
Arama motoru optimizasyonu konusunda bir projem var ve ARDEB 1005 numaralı programa başvurmak istiyorum. Başvuruyu nereye ve hangi evraklar ile yapmak gerekiyor bunun bahsedildiği bir linki paylaşabilirmisiniz. Teşekkürler.
amokas

Postby ARDEB » 10 Nov 2014, 13:23

amokas wrote:İyi çalışmalar diliyorum.
Arama motoru optimizasyonu konusunda bir projem var ve ARDEB 1005 numaralı programa başvurmak istiyorum. Başvuruyu nereye ve hangi evraklar ile yapmak gerekiyor bunun bahsedildiği bir linki paylaşabilirmisiniz. Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
Bu konuda TÜBİTAK web sayfasını inceleyebilirsiniz: http://www.tubitak.gov.tr/ardeb1005
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby onur_coban » 04 Mar 2015, 13:58

Mart döneminde 1001 projemin 1. gelişme raporunu vermem gerekiyor. Bunun için raporu sisteme en geç ne zaman yüklemeliyim ayrıca çıktı olarak kapak sayfasını ne zamana kadar yollamalıyım. İlginize teşekkürler...
onur_coban

Postby ARDEB » 04 Mar 2015, 16:31

onur_coban wrote:Mart döneminde 1001 projemin 1. gelişme raporunu vermem gerekiyor. Bunun için raporu sisteme en geç ne zaman yüklemeliyim ayrıca çıktı olarak kapak sayfasını ne zamana kadar yollamalıyım. İlginize teşekkürler...

Değerli Araştırmacı,
Projelerin gelişme raporları; en geç, sözleşmenizde ve ayrıca ardeb-pts.tubitak.gov.tr adresinden ulaşabileceğiniz proje hesabınızda belirtilen rapor tarihlerinde yine ardeb-pts.tubitak.gov.tr adresindeki proje hesabınızda yer alan "raporlar" bölümünden gönderilmelidir. TÜBİTAK tarafından kabul edilebilir geçerli bir mazeret bildirilmeksizin; proje gelişme raporlarının sözleşmede belirtilen tarihlerde, proje sonuç raporlarının ise, sözleşmede belirtilen proje bitiş tarihinden itibaren 2 (iki) ay içinde gönderilmemesi halinde, ilgili rapor dönemine ait Proje Teşvik İkramiyeleri (PTİ) ödenmeyecektir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby saltun » 24 Aug 2015, 18:28

Sayın yetkil,

Ardeb sayfamda proje görevlerim sekmesinde, sadece bir 3001 projesinde görevli olmama rağmen, ikinci bir 3001 rojedesinde yürütücü olarak görevli görünüyorum. projenin yalnızca numarası var başka bir bilgi de yok. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim.
saltun

Postby ARDEB » 25 Aug 2015, 15:36

saltun wrote:Sayın yetkil,

Ardeb sayfamda proje görevlerim sekmesinde, sadece bir 3001 projesinde görevli olmama rağmen, ikinci bir 3001 rojedesinde yürütücü olarak görevli görünüyorum. projenin yalnızca numarası var başka bir bilgi de yok. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim.

Değerli Araştırmacı,
ARDEB-PBS'den 3001 programına girerek yeni bir taslak açmışsanız, bu durumla karşılaşabilirsiniz. Eğer yeni taslak söz konusu değilse, lütfen bilgi veriniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby brccn » 09 Aug 2017, 15:13

Merhaba,

3001 projesi için ARDEB proje başvuru sistemine giriş yapıyorum. Araştırmacıları ekleyeceğim fakat onlarla ilgili çok detaylı sorular mevcut. Bir tanesi Türkiyede yaşayan yabancı danışman. onunla ilgili bile çok detay bilgiler örn; doktora diploması gün/ay/yıl olarak isteniyor ve diploma no'su soruluyor. Tüm bu bilgilerin girilmesi zorunlu mudur acaba? Eğer gerekli değilse hangi bilgileri girmem yeterli olacaktır? Şimdiden teşekkürler...
brccn

PreviousNext

Return to Araştırma Destek Programları Başkanlığı