Projeler Kapsamında Verilen Burslar

ARDEB Tarafından Verilen Ödüller, İkramiyeler ve Proje Bursları hakkındaki sorularınız için burayı kullanabilirsiniz.

Re: Projeler Kapsamında Verilen Burslar

Postby ARDEB » 24 Nov 2016, 09:29

ttaskin wrote:Tübitak projelerinde (3001, 1001 veya 1003) bursiyer olarak yabancı uyruklu yüksek lisans veya doktara öğrencisi olabilir mi ve olabilirse koşulları nedir?
Teşekkürler

Değerli Araştırmacı,
Olabilir. Türk uyruklularla aynı koşullar geçerlidir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby optimum » 21 Dec 2016, 23:12

Merhaba;

3001 Projesinin bursiyer durumu ile ilgili sorum olacaktı;

Bursiyer değişikliğine giderek yeni bir bursiyer eklemek istiyoruz. Bunun için gerekli evrak/dilekçe nelerdir ve nereye ne şekilde başvurmak gerekiyor ?

Teşekkürler...
optimum

Postby ARDEB » 22 Dec 2016, 11:05

optimum wrote:Merhaba;

3001 Projesinin bursiyer durumu ile ilgili sorum olacaktı;

Bursiyer değişikliğine giderek yeni bir bursiyer eklemek istiyoruz. Bunun için gerekli evrak/dilekçe nelerdir ve nereye ne şekilde başvurmak gerekiyor ?

Teşekkürler...

Değerli Araştırmacı,
Eğer projenizde boş bursiyer pozisyonu varsa ARDEB-PTS'den ekleyebilirsiniz. Eğer yoksa, yine ARDEB-PTS'den talepte bulunmanız gerekiyor. Eğer bütçenin bursiyer kaleminde ekstra bursiyer çalıştırmak için yeterli miktar yoksa (bursiyer kalemine bütçe aktarımı yapılamadığından dolayı) bursiyer ekleme talebinde bulunamazsınız.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby Slnmeta » 22 Jan 2017, 14:29

Merhaba,
Tübitak projelerinden (1001,1002 vb.) burs alan yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin haftada çalışmaları gereken/ofiste bulunmaları gereken minimum süre nedir? Bununla ilgili bir düzenleme bulunmakta mı? Ayrıca kullanacakları yıllık tatil süreleri ile ilgili bir düzenleme mevcut mu? Yoksa bu proje yürütücüsü insiyatifine mi bırakılmıştır?
Şimdiden teşekkürler,
Slnmeta

Postby ARDEB » 23 Jan 2017, 09:34

Slnmeta wrote:Merhaba,
Tübitak projelerinden (1001,1002 vb.) burs alan yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin haftada çalışmaları gereken/ofiste bulunmaları gereken minimum süre nedir? Bununla ilgili bir düzenleme bulunmakta mı? Ayrıca kullanacakları yıllık tatil süreleri ile ilgili bir düzenleme mevcut mu? Yoksa bu proje yürütücüsü insiyatifine mi bırakılmıştır?
Şimdiden teşekkürler,

Değerli Araştırmacı,
Bu konuda bir düzenleme bulunmamaktadır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby emreyilmaz » 13 Mar 2017, 23:46

Sanatsal çalışmalar için tubitak destekleri var mı?
emreyilmaz

Postby ARDEB » 14 Mar 2017, 10:10

emreyilmaz wrote:Sanatsal çalışmalar için tubitak destekleri var mı?

Değerli Araştırmacı,
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu yalnızca Ar-Ge projelerini desteklemektedir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby evlamutlu » 07 Apr 2017, 01:56

Merhabalar,
Başvuracağımız bir projede "Doktora sonrası araştırmacı bursiyer" olarak görev alacağım. Projemizin kabul edildiğini varsayıyorum, mesela bir süre sonra ben iş buldum ve çalışmaya başladım diyelim. Bu durumda bursumun kesileceğini biliyorum. Peki bursum kesildikten sonra, artık projedeki rolümün "araştırmacı" olarak değiştirilmesi mümkün olabilir mi? Çünkü ödeme alamayacaksam bursiyer olarak kalmam anlamsız olabilir, ayrıca o zaman araştırmacı olabilme koşulunu da sağlıyor olacağım..
Yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi çalışmalar dilerim,
Saygılarımla
evlamutlu

Postby ozanka » 07 Apr 2017, 11:56

Sayın yetkili,

Tübitak 1001 projesi kapsamında yüksek lisans bursu almaktayım. Haziranda tezimi vermeyi düşünüyorum, devamında aynı projenin doktora bursu kontenjanına başvuru yapacağım. Sorum, yüksek lisans bursum tezimi verdiğim anda kesiliyor mu? yoksa Eylüldeki yeni kayıt dönemine kadar burs alabiliyor muyum?
ozanka

Postby ARDEB » 07 Apr 2017, 12:10

evlamutlu wrote:Merhabalar,
Başvuracağımız bir projede "Doktora sonrası araştırmacı bursiyer" olarak görev alacağım. Projemizin kabul edildiğini varsayıyorum, mesela bir süre sonra ben iş buldum ve çalışmaya başladım diyelim. Bu durumda bursumun kesileceğini biliyorum. Peki bursum kesildikten sonra, artık projedeki rolümün "araştırmacı" olarak değiştirilmesi mümkün olabilir mi? Çünkü ödeme alamayacaksam bursiyer olarak kalmam anlamsız olabilir, ayrıca o zaman araştırmacı olabilme koşulunu da sağlıyor olacağım..
Yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi çalışmalar dilerim,
Saygılarımla

Değerli Araştırmacı,
Öyle bir durumda, proje yürütücüsünün ilgili Araştırma Destek Grubu ile yazışması sonucu karar verilmektedir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby ARDEB » 07 Apr 2017, 12:13

ozanka wrote:Sayın yetkili,

Tübitak 1001 projesi kapsamında yüksek lisans bursu almaktayım. Haziranda tezimi vermeyi düşünüyorum, devamında aynı projenin doktora bursu kontenjanına başvuru yapacağım. Sorum, yüksek lisans bursum tezimi verdiğim anda kesiliyor mu? yoksa Eylüldeki yeni kayıt dönemine kadar burs alabiliyor muyum?

Değerli Araştırmacı,
Öğrenciliğiniz bittiği anda bursunuz kesilmelidir. Tekrar öğrenci olduğunuz zaman, projeye tekrar eklenirseniz burs almaya devam edebilirsiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby beyzaknglu » 17 Jun 2017, 02:32

Lisans bitirme tezim için burs alabilme şartları nelerdir, başvuru tarihleri, şartları vb bilgilere nereden ulaşabilirim ?
beyzaknglu

Postby ARDEB » 19 Jun 2017, 08:42

beyzaknglu wrote:Lisans bitirme tezim için burs alabilme şartları nelerdir, başvuru tarihleri, şartları vb bilgilere nereden ulaşabilirim ?

Değerli Araştırmacı,
TÜBİTAK web sayfasında yer alan burslar bölümünü incelemenizi öneririz. Bu başlık, ARDEB projeleri kapsamında verilen burslarla ilgilidir.
Saygılarımızla,
ARDEB

Postby h.rouhrazi » 21 Jun 2017, 23:16

Sayın yetkili,
Yabancı uyruklu birinin 1001, 1002 veya 1003 projesinde ''doktora sonrası araştırmacı bursiyer'' alınması için herhangi (mesela 40 yaş gibi) bir yaş sınırı mevcut mu? Yabancı uyruklu kişi, doktorasını türkiyede yeni bitirmiştir./Saygılar.
h.rouhrazi

Postby ARDEB » 22 Jun 2017, 12:11

h.rouhrazi wrote:Sayın yetkili,
Yabancı uyruklu birinin 1001, 1002 veya 1003 projesinde ''doktora sonrası araştırmacı bursiyer'' alınması için herhangi (mesela 40 yaş gibi) bir yaş sınırı mevcut mu? Yabancı uyruklu kişi, doktorasını türkiyede yeni bitirmiştir./Saygılar.

Değerli Araştırmacı,
http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/ ... svurabilir adresinde yer alan şartlar dışında başka bir koşul bulunmamaktadır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Previous

Return to Ödül, İkramiye ve Burslar