Proje Performans Ödülü (PPÖ)

ARDEB Tarafından Verilen Ödüller, İkramiyeler ve Proje Bursları hakkındaki sorularınız için burayı kullanabilirsiniz.

Proje Performans Ödülü (PPÖ)

Mesajgönderen ARDEB » 11 Nis 2013, 13:07

TÜBİTAK Proje Performans Ödülü (PPÖ), Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından desteklenen projelerin çıktı, sonuç ve etkilerini nicelik ve nitelik olarak artırmak amacıyla yüksek başarı ile sonuçlanan projelerin yürütücü ve araştırmacılarını ödüllendirmek için TÜBİTAK tarafından belirlenen ölçütler ve değerlendirme yöntemine göre hesaplanarak, proje ekibine (yürütücü ve araştırmacılara) verilen bir teşvik ödülüdür.

Şartlar ve detaylar için http://www.tubitak.gov.tr/ppo.
ARDEB

Re: Proje Performans Ödülü (PPÖ)

Mesajgönderen ekremdundar » 01 Eyl 2013, 00:59

Merhaba,
PPÖ için belirlenen 9 kritere ödül miktarlarının TL olarak nasıl dağıtılacağı belirlendi mi acaba?
Teşekkürler.
ekremdundar

Mesajgönderen ARDEB » 01 Eyl 2013, 01:54

ekremdundar yazdı:Merhaba,
PPÖ için belirlenen 9 kritere ödül miktarlarının TL olarak nasıl dağıtılacağı belirlendi mi acaba?
Teşekkürler.

Değerli Ekrem Bey,
Ödül miktarının dağıtılması söz konusu değildir. Projelere, belli kriterlere göre puan verilecek ve projenin aldığı toplam puan ödüle dönüştürülecektir. Hesaplama mekanizması paylaşılamamaktadır, üzgünüz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen Tolga » 10 Ara 2013, 15:48

Merhaba,

gerekli değerlendirme kritirlerini yerine getirmesi durumunda PPÖ uygulamasından 1507 ve 1501 destek programı proje yürütücüleri ve araştırmacıları da faydalanabiliyor mu?

Teşekkür ederim
Tolga

Mesajgönderen ARDEB » 11 Ara 2013, 11:33

Tolga yazdı:Merhaba,
gerekli değerlendirme kritirlerini yerine getirmesi durumunda PPÖ uygulamasından 1507 ve 1501 destek programı proje yürütücüleri ve araştırmacıları da faydalanabiliyor mu?
Teşekkür ederim

Değerli Araştırmacı,
Proje Performans Ödülü'nden yalnızca ARDEB programları kapsamında proje yürütmüş kişiler faydalanabilmektedir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen suhaber » 23 Oca 2014, 11:34

Merhaba,
PPÖ yönergesi 12. Maddede kuralların yürürlük tarihinden sonra geçerli olduğu belirtilmiş, 3/11/2012 tarihinden önce biten ancak 3 yılı dolmamış olan projeler başvuru yapabilir mi?
Teşekkür ederim.
Süha...
suhaber

Mesajgönderen ARDEB » 23 Oca 2014, 11:44

suhaber yazdı:Merhaba,
PPÖ yönergesi 12. Maddede kuralların yürürlük tarihinden sonra geçerli olduğu belirtilmiş, 3/11/2012 tarihinden önce biten ancak 3 yılı dolmamış olan projeler başvuru yapabilir mi?
Teşekkür ederim.
Süha...

Değerli Araştırmacı,
03/11/2013 tarihinden önce projesi sonuçlanmış kişiler, hiçbir koşulda başvuru yapamazlar.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen E.E.G » 24 Oca 2014, 18:42

ARDEB yazdı:TÜBİTAK Proje Performans Ödülü (PPÖ), Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından desteklenen projelerin çıktı, sonuç ve etkilerini nicelik ve nitelik olarak artırmak amacıyla yüksek başarı ile sonuçlanan projelerin yürütücü ve araştırmacılarını ödüllendirmek için TÜBİTAK tarafından belirlenen ölçütler ve değerlendirme yöntemine göre hesaplanarak, proje ekibine (yürütücü ve araştırmacılara) verilen bir teşvik ödülüdür.

Şartlar ve detaylar için http://www.tubitak.gov.tr/tr/icerik-proje-performans-odulu-ppo-uygulamasi.

MERHABALAR;
Benim 1507 projem tamamlandı ve PPÖ den faydalanmak istiyorum.http://ardeb-pts.tubitak.gov.tr adresinden işlemlerimi yapmak istiyorum fakat bana bu sayfaya giriş izniniz bulunmamaktadır diye uyarı veriyor ve ben PPÖ başvurumu yapamıyorum.
Nasıl bir yol izlemeliyim.
Yardımlarınızı rica ediyorum.
E.E.G

Mesajgönderen ARDEB » 26 Oca 2014, 23:39

E.E.G yazdı:
ARDEB yazdı:TÜBİTAK Proje Performans Ödülü (PPÖ), Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından desteklenen projelerin çıktı, sonuç ve etkilerini nicelik ve nitelik olarak artırmak amacıyla yüksek başarı ile sonuçlanan projelerin yürütücü ve araştırmacılarını ödüllendirmek için TÜBİTAK tarafından belirlenen ölçütler ve değerlendirme yöntemine göre hesaplanarak, proje ekibine (yürütücü ve araştırmacılara) verilen bir teşvik ödülüdür.

Şartlar ve detaylar için http://www.tubitak.gov.tr/tr/icerik-proje-performans-odulu-ppo-uygulamasi.

MERHABALAR;
Benim 1507 projem tamamlandı ve PPÖ den faydalanmak istiyorum.http://ardeb-pts.tubitak.gov.tr adresinden işlemlerimi yapmak istiyorum fakat bana bu sayfaya giriş izniniz bulunmamaktadır diye uyarı veriyor ve ben PPÖ başvurumu yapamıyorum.
Nasıl bir yol izlemeliyim.
Yardımlarınızı rica ediyorum.

Değerli Araştırmacı,
Projeniz ARDEB destekli değildir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Re: Proje Teşvik İkramiyesi (PTİ)

Mesajgönderen suatpat » 16 May 2014, 21:29

Merhaba,

17 Aralık 2013'de proje performans ödülü için başvurduk. Henüz tarafımıza ulaşan bir bilgi olmadı, değerlendirme süresi ortalama nekadar sürmektedir.
Teşekkurler
suatpat

Re: Proje Teşvik İkramiyesi (PTİ)

Mesajgönderen ARDEB04 » 20 May 2014, 09:40

suatpat yazdı:Merhaba,

17 Aralık 2013'de proje performans ödülü için başvurduk. Henüz tarafımıza ulaşan bir bilgi olmadı, değerlendirme süresi ortalama nekadar sürmektedir.
Teşekkurler

Değerli Araştırmacı,
Proje Performans Ödülü için çıktılarınızı girip başvurunuzu onayladığınızdan eminseniz, ilgili grubu arayarak sormanız durumunda en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen marzenbecher » 09 Eki 2014, 23:10

Hesaplama mekanizmanızı neden paylaşmıyorsunuz öğrenme şansımız var mı?
marzenbecher

Mesajgönderen ARDEB » 10 Eki 2014, 17:53

marzenbecher yazdı:Hesaplama mekanizmanızı neden paylaşmıyorsunuz öğrenme şansımız var mı?

Değerli Araştırmacı,
Bu katsayılar gizli tutulmaktadır. Bu nedenle paylaşılmamaktadır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen zeroxy » 31 Oca 2015, 13:55

Katsayıları öğrenemez miyiz ?
zeroxy

Mesajgönderen ARDEB » 03 Şub 2015, 12:52

zeroxy yazdı:Katsayıları öğrenemez miyiz ?

Değerli Araştırmacı,
Maalesef yayınlanmamaktadır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen bozkeser » 11 Şub 2015, 15:43

sayın yetkili
mesela 3501 yaptık ve ppö basvurusunda bulunduk ve ppö aldık diyelim
sonrasında da biten 1002 projemiz oldu ve ppö için başvuru yapılabılır mı?
Yoksa her proje yurutucusu bır kere mı PPÖden yararlanabilir?
bozkeser

Mesajgönderen ARDEB » 18 Şub 2015, 15:40

bozkeser yazdı:sayın yetkili
mesela 3501 yaptık ve ppö basvurusunda bulunduk ve ppö aldık diyelim
sonrasında da biten 1002 projemiz oldu ve ppö için başvuru yapılabılır mı?
Yoksa her proje yurutucusu bır kere mı PPÖden yararlanabilir?

Değerli Araştırmacı,
Her proje için ayrı PPÖ başvurusu yapılmaktadır. Her proje için en fazla 1 kere başvuru yapılabilir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen cocukpsikolojisi » 27 May 2015, 12:59

Bu gibi başarılı projelerdeki ödül törenleri çok sade oluyor. Bir şov havasında olmasını temenni ediyorum. Bu girşimcileri ve bilim adamlarını çok motive edeceğine inanıyorum.
cocukpsikolojisi

Mesajgönderen dentselcuk » 22 Şub 2016, 13:12

Sayın Yetkili,

PPÖ kapsamında yürütücünün proje bittikten sonra yaptığı başvuru ile kimler bu ödülden yararlanabilmektedir. Projede yer alan bursiyer de (yayınlarda ve sunumlarda da yer alıyor) ödülden yararlanabilmekte mdiir?
dentselcuk

Mesajgönderen ARDEB » 22 Şub 2016, 17:32

dentselcuk yazdı:Sayın Yetkili,

PPÖ kapsamında yürütücünün proje bittikten sonra yaptığı başvuru ile kimler bu ödülden yararlanabilmektedir. Projede yer alan bursiyer de (yayınlarda ve sunumlarda da yer alıyor) ödülden yararlanabilmekte mdiir?

Değerli Araştırmacı,
Ödül proje yürütücüsü ve araştırmacıları kapsamaktadır. Danışmanlar, bursiyerler, yardımcı personeller dahil değildir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön Ödül, İkramiye ve Burslar