Projeler Kapsamında Verilen Burslar

ARDEB Tarafından Verilen Ödüller, İkramiyeler ve Proje Bursları hakkındaki sorularınız için burayı kullanabilirsiniz.

Re: Projeler Kapsamında Verilen Burslar

Postby ARDEB » 26 Nov 2015, 14:59

bankakredi wrote:Hem TUBİTAK hem farklı bir devlet kurumundan aynı anda 2 burs alabiliyor muyuz?

Değerli Araştırmacı,
İstisnai durumlar haricinde, alınabilmektedir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby emreden » 30 Nov 2015, 12:46

Sayın yetkili,

3001 kodlu destek programı için proje yazmaktayım. 2 yıllık olacak önerilen projede, bir yüksek lisans öğrencisini 1 yıl için aylık 1000tl (bin) ile desteklemek istiyorum. Çünkü öğrencinin tezi için yapacağı araştırma 1 yıl süreli olacak ve 3001'in bütçesi geniş olmadığı için sadece 12000 lirasını ayırabiliyorum öğrenci için. Bu durum acaba proje önerisinde bir dezavantaj oluşturabilir mi? İlla projenin başından sonuna kadar ve tam miktar ile (2200 tl) mi desteklemek gerekiyor öğrenciyi?

Teşekkür ederim.
emreden

Postby ARDEB » 01 Dec 2015, 12:39

emreden wrote:Sayın yetkili,

3001 kodlu destek programı için proje yazmaktayım. 2 yıllık olacak önerilen projede, bir yüksek lisans öğrencisini 1 yıl için aylık 1000tl (bin) ile desteklemek istiyorum. Çünkü öğrencinin tezi için yapacağı araştırma 1 yıl süreli olacak ve 3001'in bütçesi geniş olmadığı için sadece 12000 lirasını ayırabiliyorum öğrenci için. Bu durum acaba proje önerisinde bir dezavantaj oluşturabilir mi? İlla projenin başından sonuna kadar ve tam miktar ile (2200 tl) mi desteklemek gerekiyor öğrenciyi?

Teşekkür ederim.

Değerli Araştırmacı,
Projenin başından sonuna kadar ve tam miktar ile (2200 tl) mi desteklemek gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Süresini ve burs miktarını siz belirlersiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby gulerdo » 31 Jan 2016, 20:30

Merhaba, iki soru sormak istiyorum.

1- İş takviminde 8 ay gözükmesine rağmen 18 ay boyunca bursiyere ödeme yapılabilir mi?
2- 2 doktora ve 1 yüksek lisans bursiyerinin yer aldığı projede yüksek lisans öğrencisi olarak çalışan bursiyer doktora öğrencisi olduğunda projede çalışmaya devem edebilir mi?

Teşekkürler, iyi çalışmalar.
gulerdo

Postby ARDEB » 01 Feb 2016, 10:04

gulerdo wrote:Merhaba, iki soru sormak istiyorum.
1- İş takviminde 8 ay gözükmesine rağmen 18 ay boyunca bursiyere ödeme yapılabilir mi?
2- 2 doktora ve 1 yüksek lisans bursiyerinin yer aldığı projede yüksek lisans öğrencisi olarak çalışan bursiyer doktora öğrencisi olduğunda projede çalışmaya devem edebilir mi?
Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Değerli Araştırmacı,
1.Bursiyerin projede ne kadar çalışması öngörülmekteyse o nispette ödeme yapılır.
2.Devam edebilir. Ancak, proje önerilirken bu durum öngörülmeli ve kişinin doktora bursiyeri olarak burs alması için bu doğrultuda burs ödeme planı yapılmalıdır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby seda fandaklı » 01 Mar 2016, 21:16

Merhaba,
iki soru sormak istiyorum,
Birincisi doktora derecesinde kadrosu olmayanlar yürütücü olabiliyor mu?
diğeri ise kadrosu olmayan doktora deresindekiler gönüllü araştırmacı olabiliyor mu ve aynı anda diğer projede bursiyer olabiliyor mu?
seda fandaklı

Postby ARDEB » 03 Mar 2016, 13:09

seda fandaklı wrote:Merhaba,
iki soru sormak istiyorum,
Birincisi doktora derecesinde kadrosu olmayanlar yürütücü olabiliyor mu?
diğeri ise kadrosu olmayan doktora deresindekiler gönüllü araştırmacı olabiliyor mu ve aynı anda diğer projede bursiyer olabiliyor mu?

Değerli Araştırmacı,
1.Programdan programa değişmektedir. Her programın kendine özel başvuru şartları bulunmaktadır.
2.Aynı anda bursiyer ve araştırmacı olmak mümkün değildir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby oesakici » 03 Mar 2016, 14:57

Merhaba,
Yürütücülüğünü yaptığım 1001 Projesi kapsamında verilen burslar ile ilgili aşağıdaki soruları sormak istiyorum.
1. Projede görevli 3 bursiyer bulunmakta ve iki bursiyere 250 TL, bir bursiyere de 500 TL olmak üzere toplam 1000 TL burs ödenmektedir. 500 TL burs alan bursiyerin görevinin 2015 yılı sonu itibariyle (Ocak ayında burs almayacak şekilde) sonlandırılması mümkün müdür, mümkün ise nasıl bir yol izlenmelidir?
2. İlk sorunun cevabı "Evet" ise kesilen bursun diğer iki bursiyere paylaştırılması (500+500=1000 TL şeklinde) mümkün müdür? Mümkün olması durumunda bu paylaştırma Ocak 2016 bursundan itibaren yapılabilir mi?
Teşekkürler, İyi çalışmalar...
oesakici

Postby ARDEB » 03 Mar 2016, 15:19

oesakici wrote:Merhaba,
Yürütücülüğünü yaptığım 1001 Projesi kapsamında verilen burslar ile ilgili aşağıdaki soruları sormak istiyorum.
1. Projede görevli 3 bursiyer bulunmakta ve iki bursiyere 250 TL, bir bursiyere de 500 TL olmak üzere toplam 1000 TL burs ödenmektedir. 500 TL burs alan bursiyerin görevinin 2015 yılı sonu itibariyle (Ocak ayında burs almayacak şekilde) sonlandırılması mümkün müdür, mümkün ise nasıl bir yol izlenmelidir?
2. İlk sorunun cevabı "Evet" ise kesilen bursun diğer iki bursiyere paylaştırılması (500+500=1000 TL şeklinde) mümkün müdür? Mümkün olması durumunda bu paylaştırma Ocak 2016 bursundan itibaren yapılabilir mi?
Teşekkürler, İyi çalışmalar...

Değerli Araştırmacı,
ARDEB-PTS üzerinden bursiyerle ilgili taleplerinizi iletebilirsiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby gulerdo » 12 Mar 2016, 00:02

Merhaba, tek geliri asgari ücret olan bursiyer tam zamanlı olarak projeden burs alabilir mi?
İyi çalışmalar.
gulerdo

Postby ARDEB » 21 Mar 2016, 10:09

gulerdo wrote:Merhaba, tek geliri asgari ücret olan bursiyer tam zamanlı olarak projeden burs alabilir mi?
İyi çalışmalar.

Değerli Araştırmacı,
Maaş alan bursiyer, tam zamanlı olarak burs alamaz. Yarı zamanlı alır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby erhantiryaki » 29 Mar 2016, 12:22

1001 projesinde doktora bursiyeriyim. Gelecek dönem için erasmus programından yararlanmak istiyorum. Erasmusla yurt dışına çıktığım vakit, projeden gelen burs kesilir mi?
erhantiryaki

Postby sonerozen » 05 Apr 2016, 12:22

Merhaba,
Ben 1005 projesinde doktora bursiyeri olarak yer almaktayım. Doktorayı tamamlamayı düşünmekteyiz. Mevcut doktora bursunun doktora sonrasına çevrilmesi mümkünmüdür? Doktora sonrası araştırmacı şeklinde burstan yararlanmamız mümkünmüdür?
sonerozen

Postby ARDEB » 11 Apr 2016, 11:14

erhantiryaki wrote:1001 projesinde doktora bursiyeriyim. Gelecek dönem için erasmus programından yararlanmak istiyorum. Erasmusla yurt dışına çıktığım vakit, projeden gelen burs kesilir mi?

Değerli Araştırmacı,
Kesilir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby ARDEB » 11 Apr 2016, 11:16

sonerozen wrote:Merhaba,
Ben 1005 projesinde doktora bursiyeri olarak yer almaktayım. Doktorayı tamamlamayı düşünmekteyiz. Mevcut doktora bursunun doktora sonrasına çevrilmesi mümkünmüdür? Doktora sonrası araştırmacı şeklinde burstan yararlanmamız mümkün müdür?

Değerli Araştırmacı,
Eğer proje önerisi aşamasında bütçe buna göre planlanmışsa mümkün olabilir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby aslibio » 02 Jun 2016, 16:43

Merhaba.
TTO çalışanıyım, Meslek Yüksek Okulu personeli hocalarımızın sorusu üzerine Ön Lisans öğrencilerinin projelerde bursiyer olma imkanını araştırdım, ancak görebildiğim kadarı ile bu mümkün değil. Doğru mudur? Eğer önlisans öğrencileri bursiyer olamıyorsa bunun değişmesi yönünde talebimizi iletebileceğimiz bir yöntem önerir misiniz?
İkinci soru; Ön lisans öğrencileri projelerde Yardımcı Personel olarak yer alıp personel ödemesi alabilirler mi?
Teşekkür ederim.
aslibio

Postby ARDEB » 06 Jun 2016, 22:33

aslibio wrote:Merhaba.
TTO çalışanıyım, Meslek Yüksek Okulu personeli hocalarımızın sorusu üzerine Ön Lisans öğrencilerinin projelerde bursiyer olma imkanını araştırdım, ancak görebildiğim kadarı ile bu mümkün değil. Doğru mudur? Eğer önlisans öğrencileri bursiyer olamıyorsa bunun değişmesi yönünde talebimizi iletebileceğimiz bir yöntem önerir misiniz?
İkinci soru; Ön lisans öğrencileri projelerde Yardımcı Personel olarak yer alıp personel ödemesi alabilirler mi?
Teşekkür ederim.

Değerli Araştırmacı,
Önlisans öğrencileri maalesef bursiyer olamazlar. Yardımcı personel olarak istihdam edilebilirler.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby damienjadeduff » 26 Oct 2016, 08:40

Sayın yetkili,

Tübitak'taki farklı kaynaklardan, 3001, 1001 ve 3501 gibi ARDEB projelerinde İran uyruklu öğrencilerin bursiyer olarak kabul edilmeyeceklerini duyduk. Ancak, EEEAG'yi telefonla arayıp sebebini sorduğumuzda, böyle bir kısıtlama bulunmadığını ilettiler. Bu karardan etkilenen/etkilenecek öğrencilerimizin yaşadıkları belirsizlikleri gidermek adına net bir yanıt alabilir miyiz?

Teşekkürler,
Damien Jade Duff
damienjadeduff

Postby ARDEB » 31 Oct 2016, 12:17

damienjadeduff wrote:Sayın yetkili,

Tübitak'taki farklı kaynaklardan, 3001, 1001 ve 3501 gibi ARDEB projelerinde İran uyruklu öğrencilerin bursiyer olarak kabul edilmeyeceklerini duyduk. Ancak, EEEAG'yi telefonla arayıp sebebini sorduğumuzda, böyle bir kısıtlama bulunmadığını ilettiler. Bu karardan etkilenen/etkilenecek öğrencilerimizin yaşadıkları belirsizlikleri gidermek adına net bir yanıt alabilir miyiz?

Teşekkürler,
Damien Jade Duff

Değerli Araştırmacı,
Böyle bir karar bulunmamaktadır. Bursiyerliklerimiz, milliyet kısıtlaması olmaksızın Türkiye'deki tüm öğrencilere açıktır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby ttaskin » 23 Nov 2016, 11:09

Tübitak projelerinde (3001, 1001 veya 1003) bursiyer olarak yabancı uyruklu yüksek lisans veya doktara öğrencisi olabilir mi ve olabilirse koşulları nedir?

Teşekkürler
ttaskin

PreviousNext

Return to Ödül, İkramiye ve Burslar