Projeler Kapsamında Verilen Burslar

ARDEB Tarafından Verilen Ödüller, İkramiyeler ve Proje Bursları hakkındaki sorularınız için burayı kullanabilirsiniz.

Re: Projeler Kapsamında Verilen Burslar

Mesajgönderen gzm.ezgi » 29 Haz 2015, 16:24

Merhaba, 1003 projesi kapsamında bursiyer olan bir yüksek lisans öğrencisi aynı zamanda tübitak dahilinde başka bir proje yazıp burs alabilir mi? Veya başbakanlık bursu gibi başka bir kurumdan da burs alabilir mi? teşekkürler..
gzm.ezgi

Mesajgönderen ARDEB » 01 Tem 2015, 09:37

gzm.ezgi yazdı:Merhaba, 1003 projesi kapsamında bursiyer olan bir yüksek lisans öğrencisi aynı zamanda tübitak dahilinde başka bir proje yazıp burs alabilir mi? Veya başbakanlık bursu gibi başka bir kurumdan da burs alabilir mi? teşekkürler..

Değerli Araştırmacı,
TÜBİTAK'Tan başka bir burs alamaz. Farklı kurumlara başvurabilir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen evrentunca » 02 Tem 2015, 14:21

Merhabalar,

3001 projesi yazmaktayım. Yakın zamana kadar projelerde, verilen toplam bursların (1 den fazla bursiyer için) limitleri oluyordu. Örneğin yanlış hatırlamıyorsam 3501 için 3000Tl, 1001 için 4800 Tl gibi. Ancak 3001 projeleri için bu limitleri bulamadım. Bu limitler kaldırıldı mı? Kaldırılmadıysa 3001 için yazılabilecek toplam burs miktarını öğrenebilirmiyim

Teşekkür ederim
evrentunca

Mesajgönderen ARDEB » 02 Tem 2015, 16:06

evrentunca yazdı:Merhabalar,

3001 projesi yazmaktayım. Yakın zamana kadar projelerde, verilen toplam bursların (1 den fazla bursiyer için) limitleri oluyordu. Örneğin yanlış hatırlamıyorsam 3501 için 3000Tl, 1001 için 4800 Tl gibi. Ancak 3001 projeleri için bu limitleri bulamadım. Bu limitler kaldırıldı mı? Kaldırılmadıysa 3001 için yazılabilecek toplam burs miktarını öğrenebilirmiyim

Teşekkür ederim

Değerli Araştırmacı,
Bursiyer kaleminden aylık ödenen burs toplamına ait limitler kaldırılmıştır. Bursiyer başına ödenen burs tutarı ile ilgili limitler devam etmektedir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen yasmin » 13 Tem 2015, 14:51

Merhaba,
Bir üniversitede uzman (akademik) kadrosunda çalışan ve aynı bölümde de doktora yapan bir kişi tubitak projelerinde bursiyer olarak yer alabilir mi?
Teşekkürler.
yasmin

Mesajgönderen ARDEB » 14 Tem 2015, 15:24

yasmin yazdı:Merhaba,
Bir üniversitede uzman (akademik) kadrosunda çalışan ve aynı bölümde de doktora yapan bir kişi tubitak projelerinde bursiyer olarak yer alabilir mi?
Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
Yer alabilir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen Serkan.35 » 22 Tem 2015, 14:29

Merhaba Sayın Yetkili,
1001 tubitak projesi kapsamında lisans eğitimimin son sınıfında yani 2015 Eylül ayı itibari ile lisans bursiyeri olarak projede yer alacağım. Ayrıca projenin devamı halinde 2016 yılı için Yüksek Lisans bursiyeri olarak devam etmem söz konusu. Acaba şuanda bu projelerde verilen Yüksek Lisans bursu ne kadar öğrenebilirmiyim ? Ayrıca TUBİTAK tarafından Yüksek Lisans bursu alırken, KYK (başbakanlık) bursuna da başvuru yaparsam TUBİTAK bursum kesilir mi ?
Serkan.35

Mesajgönderen ARDEB » 22 Tem 2015, 16:23

Serkan.35 yazdı:Merhaba Sayın Yetkili,
1001 tubitak projesi kapsamında lisans eğitimimin son sınıfında yani 2015 Eylül ayı itibari ile lisans bursiyeri olarak projede yer alacağım. Ayrıca projenin devamı halinde 2016 yılı için Yüksek Lisans bursiyeri olarak devam etmem söz konusu. Acaba şuanda bu projelerde verilen Yüksek Lisans bursu ne kadar öğrenebilirmiyim ? Ayrıca TUBİTAK tarafından Yüksek Lisans bursu alırken, KYK (başbakanlık) bursuna da başvuru yaparsam TUBİTAK bursum kesilir mi ?

Değerli Araştırmacı,
Bu konuda 19 Şubat 2015'te bir duyuru yapılmıştır: http://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/ard ... -artirildi
Farklı kurumlardan aldığınız burslar, TÜBİTAK bursu almanızı engellemez.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen Serkan.35 » 26 Tem 2015, 10:52

ARDEB yazdı:Serkan.35 yazdı:
Merhaba Sayın Yetkili,

Değerli Araştırmacı,
Bu konuda 19 Şubat 2015'te bir duyuru yapılmıştır: http://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/ard ... -artirildi
Saygılarımızla.

Sayın Yetkili,
Ancak proje 2014 yılı 2. döneminde kabul edilmişti. Bursiyerlerin alacakları burslar 2014 yılındaki öngörülen burs olarak mı ödenecek yoksa 2014'te kabul edilmesine rağmen busiyerler projeye başladıkları yılki burs a göre mi burs alacaklar ?
Serkan.35

Mesajgönderen ARDEB » 27 Tem 2015, 09:49

Serkan.35 yazdı:
ARDEB yazdı:Serkan.35 yazdı:
Merhaba Sayın Yetkili,

Değerli Araştırmacı,
Saygılarımızla.

Sayın Yetkili,
Ancak proje 2014 yılı 2. döneminde kabul edilmişti. Bursiyerlerin alacakları burslar 2014 yılındaki öngörülen burs olarak mı ödenecek yoksa 2014'te kabul edilmesine rağmen busiyerler projeye başladıkları yılki burs a göre mi burs alacaklar ?

Değerli Araştırmacı,
Talep ettiğiniz bilgi duyuruda bulunmaktadır (sondan ikinci madde).
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen hllkmo » 04 Ağu 2015, 23:41

Merhaba,
1) Herhangi bir TÜBİTAK projesinde bursiyer olan biri diğer bir TÜBİTAK projesinde araştırmacı olarak yer alabilir mi?
2) Eğer yer alabiliyorsa araştırmacı olduğu projeden burs alabilir mi?
hllkmo

Mesajgönderen busem » 05 Ağu 2015, 13:11

Merhaba Sayın Yetkili,
Tez önerisini yeni vermiş herhangi bir kurumda çalışmayan doktora öğrencisiyim. Doktora tezim için Tübitak'tan destek almak istiyorum. Bu desteği sadece burs ile mi (Örn: 2211-A veya 2211-C gibi) yoksa danışmanımın yürütücü olduğu bir Tübitak projesi ile mi alabiliyorum? Yani doktora tezimde destek almak için danışmanımla birlikte proje hazırlayabilir miyim?
Teşekkür ederim. Saygılarımla.
busem

Mesajgönderen ARDEB » 05 Ağu 2015, 15:44

hllkmo yazdı:Merhaba,
1) Herhangi bir TÜBİTAK projesinde bursiyer olan biri diğer bir TÜBİTAK projesinde araştırmacı olarak yer alabilir mi?
2) Eğer yer alabiliyorsa araştırmacı olduğu projeden burs alabilir mi?

Değerli Araştırmacı,
Bir kişi aynı anda hem bursiyer hem araştırmacı olarak ödenek alamaz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen ARDEB » 05 Ağu 2015, 15:45

busem yazdı:Merhaba Sayın Yetkili,
Tez önerisini yeni vermiş herhangi bir kurumda çalışmayan doktora öğrencisiyim. Doktora tezim için Tübitak'tan destek almak istiyorum. Bu desteği sadece burs ile mi (Örn: 2211-A veya 2211-C gibi) yoksa danışmanımın yürütücü olduğu bir Tübitak projesi ile mi alabiliyorum? Yani doktora tezimde destek almak için danışmanımla birlikte proje hazırlayabilir miyim?

Değerli Araştırmacı,
Başvuru şartlarımız bellidir. Şartları sağladığınız takdirde tüm programlara başvurmanız mümkündür.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen busem » 06 Ağu 2015, 06:33

Sayın Yetkili,
Doktora tezim için destek almak istiyorum. Bunun için önceliğim Tübitak'a başvurmak; fakat tarihler dolayısıyla tezim için önce BAP'a başvurup sonrasında Tübitak'a başvursam talebim Tübitak tarafından direk reddedilir mi?
busem

Mesajgönderen ARDEB » 06 Ağu 2015, 11:48

busem yazdı:Sayın Yetkili,
Doktora tezim için destek almak istiyorum. Bunun için önceliğim Tübitak'a başvurmak; fakat tarihler dolayısıyla tezim için önce BAP'a başvurup sonrasında Tübitak'a başvursam talebim Tübitak tarafından direk reddedilir mi?

Değerli Araştırmacı,
Aynı anda, aynı projeyle birden fazla yere başvuramazsınız.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen kherguner » 22 Eki 2015, 14:55

Sayın yetkili;
Ben 1001 projesi kapsamında bursiyerim. Aynı zamanda Tübitak'ın öncelikli alanlar bursuna da başvuru yapıp burs alabilir miyim? Eğer alabiliyorsam, kısmi burs mu tam burs mu alırım? yada 1001 projesi kapsamında aldığım burstan kesinti olur mu?
kherguner

Mesajgönderen cigdemer86 » 23 Eki 2015, 00:51

Merhaba
Danışmanımın hazırladığı 1002 hızlı destek projesinde doktora öğrencisiyken bursiyer olarak görev alıyordum, proje devam ederken öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladım. projenin son 4 ayı kaldı ve benim ücretli çalışan olarak burs almaya devam etmem için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? Herhangi bir dilekçemi yazmamız gerek bunu internet üzerinden mi postaylamı yollamalıyız?
cigdemer86

Mesajgönderen ARDEB » 23 Eki 2015, 14:29

kherguner yazdı:Sayın yetkili;
Ben 1001 projesi kapsamında bursiyerim. Aynı zamanda Tübitak'ın öncelikli alanlar bursuna da başvuru yapıp burs alabilir miyim? Eğer alabiliyorsam, kısmi burs mu tam burs mu alırım? yada 1001 projesi kapsamında aldığım burstan kesinti olur mu?

Değerli Araştırmacı,
Halen 1001'den burs alıyorsanız, öncelikli alanlar burs programına başvuramazsınız, sistem izin vermez.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen ARDEB » 23 Eki 2015, 14:32

cigdemer86 yazdı:Merhaba
Danışmanımın hazırladığı 1002 hızlı destek projesinde doktora öğrencisiyken bursiyer olarak görev alıyordum, proje devam ederken öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladım. projenin son 4 ayı kaldı ve benim ücretli çalışan olarak burs almaya devam etmem için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? Herhangi bir dilekçemi yazmamız gerek bunu internet üzerinden mi postaylamı yollamalıyız?

Değerli Araştırmacı,
Eğer öğreniminize devam ediyorsanız, proje yürütücünüz (danışman hocanız) sizi "çalışan bursiyer" olarak güncellemelidir. Böylece ücretiniz 500 TL/ay olarak güncellenir. Aynı bursu almaya devam ettiğiniz tespit edilirse farkı sizden alınır ve ceza alabilirsiniz. Bu konuya hassasiyetle eğilmenizi öneririz.
Saygılarımızla.
ARDEB

ÖncekiSonraki

Dön Ödül, İkramiye ve Burslar