Projeler Kapsamında Verilen Burslar

ARDEB Tarafından Verilen Ödüller, İkramiyeler ve Proje Bursları hakkındaki sorularınız için burayı kullanabilirsiniz.

Re: Projeler Kapsamında Verilen Burslar

Mesajgönderen prekog » 09 Şub 2014, 00:12

Merhaba;
Yüksek lisans öğrenimim sırasında ya 3001 ya 1001 destekli bir projede görev alacağım. Ama aynı zamanda KOSGEB destekli şirket açma düşüncemiz de var. Eğer şirket ortağı olur isem Tübitak projesinden alacağım burs düşer mi yoksa aynı mı kalır? Şimdiden teşekkürler.
prekog

Mesajgönderen ARDEB » 09 Şub 2014, 16:36

prekog yazdı:Merhaba;
Yüksek lisans öğrenimim sırasında ya 3001 ya 1001 destekli bir projede görev alacağım. Ama aynı zamanda KOSGEB destekli şirket açma düşüncemiz de var. Eğer şirket ortağı olur isem Tübitak projesinden alacağım burs düşer mi yoksa aynı mı kalır? Şimdiden teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
Şirket ortağı olmanız tek başına bursunuzun kesilmesi veya azalmasına sebep olmaz. Eğer ortaklıkla birlikte, şirketten size maaş bağlanıyorsa, o zaman bursunuz, miktarı azalır (400 TL) ama devam eder. Ücretli çalışan değilseniz, aynen devam eder.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen sinemç » 11 Şub 2014, 14:18

İyi Günler

Size birkaç sorum olacaktı:

1) Şuanda sigortalı olarak çalışmaktayım. 1007 proje kapsamında çalışmaya başlayacağım. İşyerimden ne zaman ayrılmalıyım ki, çalışmayan bursiyer durumundan yararlanabilirim?
2) Burslar ayda bir mi yoksa üç ayda bir mi yatıyor?
3) 1007 projesinden yararlanırken 2224 Yurt Dışı Bilimsel Etkinliklere Katılma Desteği Programı'ndan yararlanbilir miyim?

İyi Çalışmalar
sinemç

Mesajgönderen ARDEB » 11 Şub 2014, 19:26

sinemç yazdı:İyi Günler

Size birkaç sorum olacaktı:

1) Şuanda sigortalı olarak çalışmaktayım. 1007 proje kapsamında çalışmaya başlayacağım. İşyerimden ne zaman ayrılmalıyım ki, çalışmayan bursiyer durumundan yararlanabilirim?
2) Burslar ayda bir mi yoksa üç ayda bir mi yatıyor?
3) 1007 projesinden yararlanırken 2224 Yurt Dışı Bilimsel Etkinliklere Katılma Desteği Programı'ndan yararlanbilir miyim?

İyi Çalışmalar

Değerli Araştırmacı,
1) Projede çalışmaya başladığınız tarihinte ayrılmış olmalısınız.
2) Ayda bir yatar.
3) Yararlanabilirsiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen taha » 12 Şub 2014, 10:06

Merhaba, ben doktora aşamasındayım ve kyk (başbakanlık bursu) bursu alıyorum.1001 tübitak projesinden burs alabilir miyim? Bu bursu aldığım taktirde kyk başbakanlık bursum kesilir mi? Bununla ilgili bir yönetmelik var mı?
taha

Mesajgönderen ARDEB04 » 12 Şub 2014, 16:36

taha yazdı:Merhaba, ben doktora aşamasındayım ve kyk (başbakanlık bursu) bursu alıyorum.1001 tübitak projesinden burs alabilir miyim? Bu bursu aldığım taktirde kyk başbakanlık bursum kesilir mi? Bununla ilgili bir yönetmelik var mı?

Değerli Araştırmacı,
1001 projesinden burs alabilirsiniz, ancak başbakanlık bursunuzun kesilip kesilmeyeceği ile ilgili net bilgiye KYK'dan ulaşmanız daha doğru olacaktır.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen özge erdölek » 13 Şub 2014, 00:48

Merhabalar, ben Tübitak doktora bursiyeriyim. Aldığım burs kesilmeden projelerde bursiyer olarak yer alabiliyor muyum? Eğer alamıyorsam , yine de akademik anlamda kendimi geliştirmek için Tübitak projelerinde de yer almak istiyorum, bursiyer olarak değil de gönüllü araştırmacı olarak projede yer alabiliyor muyum? ve bunun proje başvuru formunda gösterimini nasıl yapmak gerekiyor? Teşekkür ederim.
özge erdölek

Mesajgönderen ARDEB04 » 13 Şub 2014, 11:49

özge erdölek yazdı:Merhabalar, ben Tübitak doktora bursiyeriyim. Aldığım burs kesilmeden projelerde bursiyer olarak yer alabiliyor muyum? Eğer alamıyorsam , yine de akademik anlamda kendimi geliştirmek için Tübitak projelerinde de yer almak istiyorum, bursiyer olarak değil de gönüllü araştırmacı olarak projede yer alabiliyor muyum? ve bunun proje başvuru formunda gösterimini nasıl yapmak gerekiyor? Teşekkür ederim.

Değerli Araştırmacı,
Aldığınız burs kesilmeden projelerde yer alabilirsiniz, ancak proje bursunu alamazsınız. Bu durumda proje başvurusunda yine bursiyer olarak görünmenizde bir sakınca olmayacaktır.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Bursiyer talebim kabul edilir mi?

Mesajgönderen eilker » 11 Mar 2014, 15:39

Merhabalar
Yürütmekte olduğumuz 1003 büyük ölçekli projemizin alt projesinde maalesef bursiyer bütçesi bulunmamaktadır ve sanırım bu alt proje için proje önerisi sırasında da bir talepte bulunulmamış.
Proje önerildiği tarihte Dr. ünvanlı iken proje başladığında Doç. Dr. olmam ve ardından Bölüm Başkan Yard. olmam ve ders yüklerimin de bulunması sebebiyle TÜBİTAKTan bu alt proje için bursiyer bütçesi talep edebilirmiyim?
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
İyi çalışmalar dilerim.

Doç. Dr. Emre İLKER
Ege Üniv. Zir. Fak.
Tel: 533 6692354
eilker

Mesajgönderen tugrulyumak » 11 Mar 2014, 17:26

Merhaba,
1001 projesi için daha önceki başvuru formunda "Projede yer alacak bursiyerlerin lisansüstü eğitim alanlarının veya tez konularının proje konusu ile ilgili olması gerekmektedir." ifadesi yer almaktaydı. Mevcut başvuru formunda ise bu ifade kaldırılmış durumdadır. Bu durumda projede yer alan/alacak bursiyerlerin tez konularının proje konusu ile ilgili olma zorunluluğu ortadan kalktı mı?
İyi günler
tugrulyumak

Re: Bursiyer talebim kabul edilir mi?

Mesajgönderen ARDEB04 » 12 Mar 2014, 18:05

eilker yazdı:Merhabalar
Yürütmekte olduğumuz 1003 büyük ölçekli projemizin alt projesinde maalesef bursiyer bütçesi bulunmamaktadır ve sanırım bu alt proje için proje önerisi sırasında da bir talepte bulunulmamış.
Proje önerildiği tarihte Dr. ünvanlı iken proje başladığında Doç. Dr. olmam ve ardından Bölüm Başkan Yard. olmam ve ders yüklerimin de bulunması sebebiyle TÜBİTAKTan bu alt proje için bursiyer bütçesi talep edebilirmiyim?
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
İyi çalışmalar dilerim.

Doç. Dr. Emre İLKER
Ege Üniv. Zir. Fak.
Tel: 533 6692354

Değerli Araştırmacı,
Öneri aşamasında bursiyer bütçesi belirtilmemiş ise sonradan ekleme yapılması mümkün değildir.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen ARDEB04 » 12 Mar 2014, 18:12

tugrulyumak yazdı:Merhaba,
1001 projesi için daha önceki başvuru formunda "Projede yer alacak bursiyerlerin lisansüstü eğitim alanlarının veya tez konularının proje konusu ile ilgili olması gerekmektedir." ifadesi yer almaktaydı. Mevcut başvuru formunda ise bu ifade kaldırılmış durumdadır. Bu durumda projede yer alan/alacak bursiyerlerin tez konularının proje konusu ile ilgili olma zorunluluğu ortadan kalktı mı?
İyi günler

Değerli Araştırmacı,
Bursiyerlerin tez konuları ile ilgili bir zorunluluk bulunmamaktadır.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen sebnemsargin » 14 Mar 2014, 14:12

Merhaba ,
1001 projelerinde yabancı uyruklu yüksek lisans öğrencisinin projede bursiyer olup olamadığı ile ilgili bilgi verebilir misiniz?
sebnemsargin

Mesajgönderen ARDEB » 17 Mar 2014, 13:39

sebnemsargin yazdı:Merhaba ,
1001 projelerinde yabancı uyruklu yüksek lisans öğrencisinin projede bursiyer olup olamadığı ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Değerli Araştırmacı,
Bursiyerliklerde uyruk kısıtlaması yoktur.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen ayildirim » 19 Mar 2014, 23:36

Merhabalar, 1001 proje çağrısı kapsamında y. lisans bursiyeri olarak çalışacağım. Herhangi resmi bir görevim yok ancak başbakanlık bursu alıyorum. Bu çalışmama engel olur mu? Ayrıca alacağım ücrete etki eder mi? Başvuru yaparken belirtilmeli mi? Teşekkürler..
ayildirim

Mesajgönderen ARDEB04 » 20 Mar 2014, 10:57

ayildirim yazdı:Merhabalar, 1001 proje çağrısı kapsamında y. lisans bursiyeri olarak çalışacağım. Herhangi resmi bir görevim yok ancak başbakanlık bursu alıyorum. Bu çalışmama engel olur mu? Ayrıca alacağım ücrete etki eder mi? Başvuru yaparken belirtilmeli mi? Teşekkürler..

Değerli Araştırmacı,
Bu iki burs birbirini etkilememektedir.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen trhn.ylmz » 21 Mar 2014, 15:56

Merhaba,

Şu anda bir üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü'ne bağlı yüksek lisans öğrencisiyim. Yüksek Lisans son aylarındayım ve Temmuz ayında mezun olmuş olacağım. 1001 projesine bursiyer olarak dahil olmak ile ilgili sorularım olacak;

1. Yüksek lisans öğrencisi iken 1001 projesine bursiyer olarak dahil edileceğim, Temmuz ayında yüksek lisanstan mezun olduğumda bursiyerliğim düşer mi? Yoksa yüksek lisans mezunu olarak bursiyer olarak kalabilir miyim? Eylül döneminde doktora programına başvurduğumda bursum devam edebilir mi?

2. Fen bilimleri enstitüsüne bağlı olmama rağmen projeyi alan hocamız sağlık bilimleri enstitüsüne bağlı. Benim projeye girmem için sorun oluşturur mu?
trhn.ylmz

Mesajgönderen ARDEB » 21 Mar 2014, 18:15

trhn.ylmz yazdı:Merhaba,

Şu anda bir üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü'ne bağlı yüksek lisans öğrencisiyim. Yüksek Lisans son aylarındayım ve Temmuz ayında mezun olmuş olacağım. 1001 projesine bursiyer olarak dahil olmak ile ilgili sorularım olacak;

1. Yüksek lisans öğrencisi iken 1001 projesine bursiyer olarak dahil edileceğim, Temmuz ayında yüksek lisanstan mezun olduğumda bursiyerliğim düşer mi? Yoksa yüksek lisans mezunu olarak bursiyer olarak kalabilir miyim? Eylül döneminde doktora programına başvurduğumda bursum devam edebilir mi?

2. Fen bilimleri enstitüsüne bağlı olmama rağmen projeyi alan hocamız sağlık bilimleri enstitüsüne bağlı. Benim projeye girmem için sorun oluşturur mu?

Değerli Araştırmacı,
1) Öğrenciliğiniz bittiği anda bursiyerliğiniz biter. Tekrar öğrenci olduğunuzda tekrar burs almaya başlarsınız. Yani, mezuniyet tarihiniz ile doktora programına kaydolduğunuz tarih arasındaki dönem için burs alamazsınız.
2) Bir problem oluşturmaz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen caglar.yalcinkaya » 25 Mar 2014, 15:33

Sn. Yetkili;

Şu an doktora öğrencisi araş. gör'üm. 1,5 yıl içinde mezun olarak Dr. Ünvanı alacağım. Yeni bir TÜBİTAK 1001 Projesi önerisinde doktoram bitene kadar doktora öğrencisi Bursiyer kontenjanında, doktoramdan sonra ise Doktora sonrası araştırmacı olmam şeklinde bütçe önerilmesi mümkün müdür?

Saygılarımla.
caglar.yalcinkaya

Bursiyer

Mesajgönderen dr.ertekin » 25 Mar 2014, 16:04

Bir proje hazırlıyorum. Tıpta uzmanlık öğrencilerini bursiyer olarak yazabilir miyim? (Tıp fakültesinde Aile Hekimliği Asistanı olarak çalışıyorlar)
dr.ertekin

ÖncekiSonraki

Dön Ödül, İkramiye ve Burslar