yeni sistemle başvuru

4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı ile ilgili sorularınız için

yeni sistemle başvuru

Mesajgönderen temelg » 26 Ara 2016, 22:56

Merhabalar...
Bu yıl tüm veriler online olarak sisteme yükleniyor. Sisteme yükleme ile ilgili birkaç sorum olacak;
* Gecen seneki başvurularda istenen konaklama .. araç kiralama gibi teklif mektuplarını yeni sistemde nereye yüklememiz gerekiyor. (yerini bulamadım... istenmiyormu ?)
* Eski formlarda yer alan kurum amirinin imza sayfasını da bulamadım. Yeni sistemde kurum amiri imzası istenmiyormu.

iyi çalışmalar....
temelg

Re: yeni sistemle başvuru

Mesajgönderen BİTO » 27 Ara 2016, 08:37

temelg yazdı:Merhabalar...
Bu yıl tüm veriler online olarak sisteme yükleniyor. Sisteme yükleme ile ilgili birkaç sorum olacak;
* Gecen seneki başvurularda istenen konaklama .. araç kiralama gibi teklif mektuplarını yeni sistemde nereye yüklememiz gerekiyor. (yerini bulamadım... istenmiyormu ?)
* Eski formlarda yer alan kurum amirinin imza sayfasını da bulamadım. Yeni sistemde kurum amiri imzası istenmiyormu.

iyi çalışmalar....

Merhaba,

Web sayfasında yayınlanan bilgilendirme sunumunda 12. şekilde proformanın ekleneceği alan belirtilmiştir.
http://www.tubitak.gov.tr/sites/default ... ndirme.pdf

Başvurunuzu onayladıktan sonra sistemin oluşturacağı "Elektronik başvuru çıktısı"nda yürütücü ve varsa katılımcı kurum/kuruluş yetkilisi imza yerleri belirtilmiş olacaktır. Öncesinde başvurunuzu onaylamanız gerekmektedir. Sistem üzerinden başvurunuzu onaylamak için 16 Ocak'a, İmzalı belgeleri tarafımıza göndermek için 31 Ocak'a kadar vaktiniz bulunmaktadır.

İyi çalışmalar.

İyi çalışmalar.
BİTO

Mesajgönderen temelg » 28 Ara 2016, 19:41

Merhabalar...
etkinlik programı sisteme girilirken. KONAKLAMA faaliyetinde saat uyumsuzluğu söz konusu.. Örneğin 23:00 başlangıç saati girilince bitiş saatini 07:00 yazdığımızda kabul etmiyor. başlangıç saati bitiş saatinden sonra olamaz diyor... ne tür bir çözüm önerirsiniz
temelg

Mesajgönderen BİTO » 29 Ara 2016, 08:35

temelg yazdı:Merhabalar...
etkinlik programı sisteme girilirken. KONAKLAMA faaliyetinde saat uyumsuzluğu söz konusu.. Örneğin 23:00 başlangıç saati girilince bitiş saatini 07:00 yazdığımızda kabul etmiyor. başlangıç saati bitiş saatinden sonra olamaz diyor... ne tür bir çözüm önerirsiniz

Merhaba,

Sistem bir gün için 00:00'a kadar giriş yapılmasına izin verdiği için 23:00-00:00 diye belirtmeniz yeterli olacaktır. Konaklama'nın süresinden ziyade kişi sayısı ve birim fiyatının belirtilmesi istenmektedir.

Bir gün için sadece bir defa konaklama faaliyeti girmeye dikkat ediniz. Hem gece, hem de sabah için giriş yaparsanız bir gün için yanlışlıkla iki defa konaklama ücreti talep etmiş olursunuz.

İyi çalışmalar.
BİTO

Mesajgönderen temelg » 31 Ara 2016, 17:08

4004 proje başvurusunda gecen senelerde konaklama için kullanılan otelden proforma fatura alıp ekliyorduk. Yeni sistemde konaklama için proforma fatura ekleyecekmiyiz..
Projede talep edilen iaşe ve konaklama giderleri, etkinlik programında "Faaliyet" başlığı altında girilerek "Bütçe Tablosu"na otomatik yansıtıldığından hizmet alımı sayfasında görülmemekte. proforma fatura gerekliyse ne şekilde eklenecektir.
temelg

Mesajgönderen BİTO » 02 Oca 2017, 09:19

temelg yazdı:4004 proje başvurusunda gecen senelerde konaklama için kullanılan otelden proforma fatura alıp ekliyorduk. Yeni sistemde konaklama için proforma fatura ekleyecekmiyiz..
Projede talep edilen iaşe ve konaklama giderleri, etkinlik programında "Faaliyet" başlığı altında girilerek "Bütçe Tablosu"na otomatik yansıtıldığından hizmet alımı sayfasında görülmemekte. proforma fatura gerekliyse ne şekilde eklenecektir.

Merhaba,

Etkinlik programında faaliyet eklerken konaklamanın birim fiyatını eklemeniz ve yer olarak mekanın adını belirtmeniz yeterli olacaktır. Çağrı Metni'ndeki sınırları aşıp aşmadığınız kontrol edildiğinden konaklama ve iaşe için ayrıca proforma eklemenize gerek yoktur.

İyi çalışmalar.
BİTO

Mesajgönderen temelg » 03 Oca 2017, 20:02

Proje ile ilgili son bir sorum olacak... projede görev alan bir eğitmen aynı zamanda sağlık görevlisi olabilirmi... Projede sağlık görevlisini eğitmen olarak girebilirmiyiz.
temelg

Mesajgönderen BİTO » 04 Oca 2017, 08:52

temelg yazdı:Proje ile ilgili son bir sorum olacak... projede görev alan bir eğitmen aynı zamanda sağlık görevlisi olabilirmi... Projede sağlık görevlisini eğitmen olarak girebilirmiyiz.

Merhaba,

Bir kişi projede bir görev tanımıyla ücretlendirilebilir. Eğitmen aynı zamanda gönüllü sağlık personelliği yapabilir, ancak ayrıca sağlık personeli olarak ücretlendirilemez.

İyi çalışmalar.
BİTO

Mesajgönderen esatavcı » 04 Oca 2017, 09:41

Merhaba,
Kurumun kadrolu personeli olma ile ilgili bir sorum olacak. Örneğin Kzılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir okulun öğretmeni Kızılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına 4004 projesi sunabilir mi? Veya aynı mantıkla Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına proje sunabilir mi?
esatavcı

Mesajgönderen BİTO » 04 Oca 2017, 09:51

esatavcı yazdı:Merhaba,
Kurumun kadrolu personeli olma ile ilgili bir sorum olacak. Örneğin Kzılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir okulun öğretmeni Kızılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına 4004 projesi sunabilir mi? Veya aynı mantıkla Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına proje sunabilir mi?

Merhaba,

Yürütücünün kadrosunun bulunduğu kurum yürütücü kurum/kuruluş olarak değerlendirilir. Bir okuldaki öğretmen proje sunduğu durumda okulu yürütücü kurum olur. Ancak en üst düzey yetkili olarak İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne imza attırılması gerekmektedir.

İyi çalışmalar.
BİTO

Mesajgönderen bdllhtlgn » 05 Oca 2017, 15:02

Merhabalar,

Eğitmen olarak dahil olduğum bir projede arbis bilgilerimde şu anda çalışmadığıma dair bilgi güncel olmasına rağmen sistem iş yeri bilgisi sorup kaydı tamamlamamaktadır. Acaba bunu nasıl çözebilirim?

Teşekkürler, esenlikler..
bdllhtlgn

Mesajgönderen BİTO » 05 Oca 2017, 15:38

bdllhtlgn yazdı:Merhabalar,

Eğitmen olarak dahil olduğum bir projede arbis bilgilerimde şu anda çalışmadığıma dair bilgi güncel olmasına rağmen sistem iş yeri bilgisi sorup kaydı tamamlamamaktadır. Acaba bunu nasıl çözebilirim?

Teşekkürler, esenlikler..

Merhaba,

PBS'de kurum bilgisi sorgu sayfasında "--" şeklinde arama yaparak çıkan sonucu seçip çalışmadığınızı belirtebilirsiniz.

Emekli olan eğitmenler için de aynı şekilde "emekli" araması yapılarak seçim yapılabilir.

İyi çalışmalar.
BİTO

Mesajgönderen bdllhtlgn » 05 Oca 2017, 17:20

Tekrardan Merhabalar,

Şu anda başvurusunu yapmakta olduğumuz proje için öğrenciler sabah evlerinden alınıp etkinlik sonunda tekrar evlerine bırakılacaklar, konaklama sadece proje ekibini kapsıyor. Biz etkinlik programını yaparken konaklamayı da katacakmıyız?

Bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz?

Esenlikler teşekkürler..
bdllhtlgn

Mesajgönderen BİTO » 06 Oca 2017, 10:25

bdllhtlgn yazdı:Tekrardan Merhabalar,

Şu anda başvurusunu yapmakta olduğumuz proje için öğrenciler sabah evlerinden alınıp etkinlik sonunda tekrar evlerine bırakılacaklar, konaklama sadece proje ekibini kapsıyor. Biz etkinlik programını yaparken konaklamayı da katacakmıyız?

Bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz?

Esenlikler teşekkürler..

Merhaba,

Eğer konaklama alımı talep edilecekse katılımcıların konaklama yapmadığını, sadece proje ekibinin konaklayacağını açıklamalar kısmında belirtmeniz gerekmektedir. Proje ekibinin şehir dışında olmadığı sürece proje ekibinin konaklaması karşılanmaz. Bu talebiniz projeniz desteklenirse bütçe revizyonu aşamasında değerlendirilir.

İyi çalışmalar.
BİTO

Mesajgönderen merzer » 08 Oca 2017, 22:22

Merhaba
Proje de çay kahve aralarını ve yemekleri etkinlik olarak sisteme tanımlayacak mıyız ? Önceki sistemde bunları ekliyorduk . Bu araları etkinlik olarak mı faaliyet olarak mı eklememiz gerekiyor.
Ayrıca proje ekibi A ilinde ve biz projeyi farklı 4 ilde gerçekleştirmek amacındayız. Buradaki konaklamaların karşılanması için proje dönemlerini konaklamalı mı konaklamasız mı gireceğiz ?
Konaklamalı girersek (ki denemedim) sistem tüm katılımcılara konaklama maliyeti mi çıkaracak?
merzer

Mesajgönderen BİTO » 09 Oca 2017, 15:58

merzer yazdı:Merhaba
Proje de çay kahve aralarını ve yemekleri etkinlik olarak sisteme tanımlayacak mıyız ? Önceki sistemde bunları ekliyorduk . Bu araları etkinlik olarak mı faaliyet olarak mı eklememiz gerekiyor.
Ayrıca proje ekibi A ilinde ve biz projeyi farklı 4 ilde gerçekleştirmek amacındayız. Buradaki konaklamaların karşılanması için proje dönemlerini konaklamalı mı konaklamasız mı gireceğiz ?
Konaklamalı girersek (ki denemedim) sistem tüm katılımcılara konaklama maliyeti mi çıkaracak?

Merhaba,

Çay kahve aralarını etkinlik programında "Faaliyet" başlığı altında "Ara Öğün" olarak girebilirsiniz.

Katılımcılar konaklamadığı sürece etkinlik dönemini "Konaklamasız" olarak seçmeniz gerekiyor. Etkinlik programını düzenlerken faaliyet olarak "Konaklama" ekleyerek, konaklayacak proje ekibi sayısını belirtmeniz yeterli olur. Böylece sadece talep ettiğiniz kişi sayısı için bütçe talebi oluşturulur. Konaklamayı eklerken "açıklama" kısmına sadece proje ekibi için konaklamanın talep edildiğini ayrıca belirtebilirsiniz.

İyi çalışmalar.
BİTO

Mesajgönderen cabdi » 10 Oca 2017, 15:07

Merhaba,

ek dosyalar kısmında bulunan özgeçmişler Arbisten çekliyor sanırım. Buraya kendi oluşturduğumuz özgeçmişi ekleyebiliyor muyuz?
Ya da Yöksisten alınan özgeçmişi ekleyebiliyor muyuz?

Yoksa değiştirmememiz mi gerekiyor?
cabdi

Mesajgönderen BİTO » 10 Oca 2017, 16:43

cabdi yazdı:Merhaba,

ek dosyalar kısmında bulunan özgeçmişler Arbisten çekliyor sanırım. Buraya kendi oluşturduğumuz özgeçmişi ekleyebiliyor muyuz?
Ya da Yöksisten alınan özgeçmişi ekleyebiliyor muyuz?

Yoksa değiştirmememiz mi gerekiyor?

Merhaba,

Özgeçmişler ARBİS üzerinden otomatik oluşturulur. Güncellenmesini istediğiniz özgeçmişi ancak ARBİS bilgilerini güncelleyerek edinebilirsiniz. Diğer formattaki özgeçmişler kabul edilmemektedir.

İyi çalışmalar.
BİTO

Mesajgönderen cabdi » 11 Oca 2017, 11:30

Proje boyunca yanımızda bulunacak olan sağlık personelini sistemde etkinlikte görevli personel kısmına eklemelimiyiz?

yani örneğin bir matematik etkinliğinde doğrudan görevli değil kendisi. Fakat dolaylı olarak görevli oluyor. bu durumda tüm etkinliklerde seçmeli miyiz kendisini?
cabdi

Mesajgönderen cabdi » 11 Oca 2017, 13:26

Merhaba,

proje kapsamında öğrencilerle birlikte düzenleyeceğimiz geziler için ve öğrencilerin köylerinden alınıp tekrar bırakılmaları gibi faaliyetler için hizmet alımı yapılacaktır.
Fakat bu giderleri PROJE SEYAHAT kısmına mı yazmalıyız; yoksa direk HİZMET ALIMI KISMINA mı eklemeliyiz acaba?

Proje seyahat sanki proje personelinin seyahati gibi algıladım ben ama emin olamadığımdan sormak istedim.
cabdi

Sonraki

Dön 4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı