Duyurular

4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı ile ilgili sorularınız için

Duyurular

Mesajgönderen BİTO » 30 Eyl 2013, 09:12

Duyuru:

Proje önerisinde sağlık hizmeti alınması öngörülüyorsa, örneğin bir hemşire ya da bir doktor proje boyunca görev alacaksa Ayrıntılı Bütçe Tablosunda, Hizmet Alımları kısmında, ekonomik kod Etüt-Bilirkişi Ekspertiz veya Diğer Hizmet Alımları seçilerek, iş tanımı kısmında gerekli açıklama (Örn: 1 hemşirenin/ doktorun 5 gün boyunca görevlendirilmesi vb.) yapılmalıdır.


Önemli Uyarı:

1-Çağrı metninde sunulan "Proje yürütücüsü yapılacak olan sözleşmeye taraf olan ve proje yazma, yürütme beceri ve deneyimine sahip, projenin bilimsel, teknik, idari, mali ve hukuki her türlü sorumluluğunu taşıyan ve yazışmaları yapan kişidir. " tanımına istinaden, TÜBİTAK tarafından proje yürütücüsünün projeyi şahsen takip etmesi ve TÜBİTAK'la gerekli iletişimi bizzat yürütmesi beklenmektedir. Projeler desteklendikten sonra proje yürütücüsü yerine projede adı geçen bir başkasının proje ile ilgili işlerde "sorumlu kişi" olarak sunulması sıkıntılara yol açmaktadır. Bu duruma dikkat ederek projelerin hazırlanması gerektiği önemle duyurulur.

2-Proje önerileri değerlendirilirken öneri formunda adı geçen proje ekibinden özellikle uzman ve eğitmenlerde proje desteklendikten ve yürürlüğe girdikten sonra değişiklik yapılması, bu kişilerin projeden ayrılmaları vb. durumlar proje sürecinde ciddi sıkıntılara yol açmaktadır. Bu nedenle projelerin hazırlanırken proje ekibinin titizlikle belirlenmesi gerektiği önemle duyurulur.
BİTO
 

Dön 4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı