Başvuru Belgeleri ve Formlar

4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı ile ilgili sorularınız için

Re: Başvuru Belgeleri ve Formlar

Mesajgönderen BİTO » 04 Kas 2013, 18:05

elif çimenoğlu yazdı:Merhaba Sayın Yetkili,
İşin içine girdikçe sorulacak ayrıntılar birikti, kusuruma bakmayınız lütfen.
1-Biz bir kamu kurumu olarak başvurmayı planlamaktayız. Sağlık hizmeti için resmi yoldan yani etkinlik tarihlerinin ve yerlerinin İl Sağlık Müdürlüğüne bildirilmesi suretiyle temin etmeyi planladık. Yani bir ücret ödemeyeceğiz. Bunu bu şekilde "Yapılabilirlik" bölümüne yazdıktan sonra EK-B ye yine de yazmalı mıyız? Ücret ödemeyeceğimiz unutulmasın lütfen.
2-Yürütücü kurum olarak ayni katkımız kırtasiye, çocuklarda kalmak üzere şapka, tişört, eğitmenlerin ulaşım giderleri olabilir mi?
3-Proje Başvuru Formunda Proje Yürütücüsü, uzmanlar, kurum amirinin dışında eğitmenlerin de paraflarının olması gerekiyor mu?
4-Biz bir bakanlığa bağlı Bölge Müdürlüğüyüz ve bizim için Proje Yürütücüsü olan kurum amiri Bölge Müdürümüz müdür?
5-Projemizde ortak kurum olacak kurum ile başvuru aşamasında mı kabulden sonra mı sözleşme yapmalıyız?
6-Proje kabul edilir ise, belirlenen hedef kitlenin dışında katılımcı davet zorunluluğu var mıdır?
7-Projemiz kapsamında teorik ve devamında pratik uygulamalar planlanmıştır. EK-D doldurulurken bir etkinlik konusuna verilmiş olan "Etkinlik No" teorik bilgi aktarılması planlanan zamanı belirten satır içinde kullanılabilir mi? Yoksa DE kodu mu kullanılmalıdır?
8-Eğitmenlerin, uzmanların ve proje yürütücüsünün konaklama giderleri nereye yazılmalıdır?
9-Projede planlanan etkinlik dönemleri için minibüsler kiralanması düşünülmüştür. Kiralanan araçların şoförleri için konaklama ve yeme-içme masrafları karşılanır mı? hangi tabloda belirtilmelidir?

Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Sayın Elif Çimenoğlu,

Sorularınızın hepsinin cevabı, yol ve yöntemi Çağrı Metni ve başvuru belgelerinde yer almaktadır. Bu belgeleri ve verilen talimatları çok daha dikkatli okumanız gerektiğini önemle hatırlatmak istiyoruz.

1-Ek-B'ye ücret alan/almayan tüm proje ekibini yazmanız gerekmektedir.
2-Yürütücü kurumun her türlü katkısı, varsa mali değeriyle birlikte belirtilebilir. Katkının ne yönde olacağı ise yürütücü kurumun taktirindedir.
3-Sorunuzun yanıtı başvuru belgelerinde mevcut. Sadece proje yürütücüsünün paraflaması gerektiği açıkça belirtilmiştir.
4-Bu sorunuzun yanıtı kurum/kuruluş yetkilisi imzasının olduğu sayfada yer almaktadır.
5-Diğer ortak kurumlarla olan anlaşmalarınızla ilgili bizim bir hükmümüz olamaz. Ancak bu anlaşmaların proje öneri formunda yazılı olarak sunulması ya da sunulmaması panel değerlendirmesinde göz önünde bulundurulabilir.
6-Proje öneri formunda belirtilen hedef kitlenin tüm özelliklerine uymanız gerekmektedir sadece. Sorunuza ilişkin bir ifade hiçbir belgemizde yer almamaktadır.
7-Ayrıntılı Etkinlik Programı'nda teorik ya da uygulamalı ayırt edilmeksizin bütün etkinliklerin yazılması gerekmektedir. Ek-A'da belirtilen her bir etkinlik tanımının, programda belirli saatlerde yer alması gerekmektedir.
8-Hizmet alımı bütçe kalemine yazılmalıdır.
9-Proje ekibi ve katılımcılar dışında hiçbir iaşe, konaklama, yol gideri karşılanmaz. Bu giderleri, yapacağınız hizmet alımı içerisinde faturlandırmanız gerekmektedir.

İyi çalışmalar.
BİTO

Mesajgönderen farukaslan » 04 Kas 2013, 19:19

Sayın İlgili;
Proje yürütücüsü olarak Milli eğitim bakanlığında öğretmen olarak görev yapmaktayım
Ek- I da istenen Brüt Ücret SSK işveren katkısı konusunda kurumlarımızda
istediğim bilgilerle ilgili aşağıdaki açıklamalar istendi

Devlet olarak ssk işveren katkı payı karşılığı devlet memuru için nedir. bodro da hangi ödemeyi alacağız
kimi emekli keseneği diyor kimi de genel sağlık sigorta pirimi devlet diye ifade ediyorlar doğrusu hangisidir.
yardımcı olursanız sevinirim

verdiğiniz hızlı yanıtlamalar için teşekkür eder

iyi çalışmalar dilerim.
farukaslan

Mesajgönderen farukaslan » 04 Kas 2013, 19:34

Sayın ilgili
EK-B’de yer alan Proje Ekibi Bilgileri Tablosu doldurulacaktır. Tabloya sırasıyla Proje Yürütücüsü, Uzman Personel, Eğitmenler ve Rehberler yazılmalıdır. (Projede, gruba eşlik edecek bir sağlık görevlisi bulundurmak zorunludur

Sağlık görevlisi Ek B de projedeki görevi kısmında sağlıkçı düğmeye basıldığında çıkmıyor. mesleği ve görev yaptığı kurumu ve görevini yazıyorum

Teşekkürler.
farukaslan

Mesajgönderen BİTO » 05 Kas 2013, 12:06

farukaslan yazdı:Sayın İlgili;
Proje yürütücüsü olarak Milli eğitim bakanlığında öğretmen olarak görev yapmaktayım
Ek- I da istenen Brüt Ücret SSK işveren katkısı konusunda kurumlarımızda
istediğim bilgilerle ilgili aşağıdaki açıklamalar istendi

Devlet olarak ssk işveren katkı payı karşılığı devlet memuru için nedir. bodro da hangi ödemeyi alacağız
kimi emekli keseneği diyor kimi de genel sağlık sigorta pirimi devlet diye ifade ediyorlar doğrusu hangisidir.
yardımcı olursanız sevinirim

verdiğiniz hızlı yanıtlamalar için teşekkür eder

iyi çalışmalar dilerim.

Sayın Faruk Aslan,

Kurumunuzun size resmi olarak döktüğü ve imzalı olarak verdiği maaş bordrosundaki bilgiler yeterlidir. Brüt ve net tutarların açık şekilde belirtilmiş olmasına dikkat edebilirsiniz.

Saygılarımızla.
BİTO

ücretlendirme

Mesajgönderen meanes » 09 Kas 2013, 20:30

Merhabalar

Projede uzman olarak görev yapan bazı öğretim üyeleri, aynı zamanda Etkinliklerde birebir görev alacaklar ve eğitmenlik yapacaklardır. Acaba bu hocalara ayrıca günlük eğitmen ücreti yazacak mıyız, yoksa bu hocalar zaten PTİ alacakları için burada bir ücret yazılmayacak mı? Eğer ücret yazılmazsa yerlerine başkalarını koyabilirler bu durumda da eğitmen sayısı kabarabilir. Bu konudaki öneriniz nedir acaba.

İkinci bir soruda ,ayrıntılı etkinlik programı sayfasında katılımcı sayısına bölmesine bir türlü bir sayı giremiyoruz. Sürekli "katılımcı sayısı tam sayı olmalıdır " uyarısı çıkıyor ve yeniden dene uyarısı veriyor. Bu konuyu nasıl çözeceğimizi bilemedik.

Son olarak, kabul edilip edilmeyeceğini bilmiyoruz ama doğu bölgesinden gelen katılımcı öğrencilere yol parası vermek istiyoruz. bunu ayrıntılı bütçe tablosunda hizmet alımı kısmına yazmak doğru olur mu?

Teşekkürler
meanes

Re: ücretlendirme

Mesajgönderen BİTO » 11 Kas 2013, 10:07

meanes yazdı:Merhabalar

Projede uzman olarak görev yapan bazı öğretim üyeleri, aynı zamanda Etkinliklerde birebir görev alacaklar ve eğitmenlik yapacaklardır. Acaba bu hocalara ayrıca günlük eğitmen ücreti yazacak mıyız, yoksa bu hocalar zaten PTİ alacakları için burada bir ücret yazılmayacak mı? Eğer ücret yazılmazsa yerlerine başkalarını koyabilirler bu durumda da eğitmen sayısı kabarabilir. Bu konudaki öneriniz nedir acaba.

İkinci bir soruda ,ayrıntılı etkinlik programı sayfasında katılımcı sayısına bölmesine bir türlü bir sayı giremiyoruz. Sürekli "katılımcı sayısı tam sayı olmalıdır " uyarısı çıkıyor ve yeniden dene uyarısı veriyor. Bu konuyu nasıl çözeceğimizi bilemedik.

Son olarak, kabul edilip edilmeyeceğini bilmiyoruz ama doğu bölgesinden gelen katılımcı öğrencilere yol parası vermek istiyoruz. bunu ayrıntılı bütçe tablosunda hizmet alımı kısmına yazmak doğru olur mu?

Teşekkürler

Sayın ilgili,

Uzman ve proje yürütücülere eğitmen/rehber ücreti ödenmez.
Başvuru belgeleri bu hususta daha önce güncellenmiştir. Lütfen yeni belgelerdeki Ek-D'yi doldurunuz.
Başvuru aşamasında, belirtilen sınırları geçmemek kaydıyla istediğiniz alımları talep edebilirsiniz. Proje desteklenmeye karar verildiği zaman panel görüşleri doğrultusunda bütçeyi revize etme hakkı TÜBİTAK'a aittir.

İyi çalışmalar.
BİTO

proje katkı oranı

Mesajgönderen umit67 » 11 Kas 2013, 16:16

Sayın ilgili,

Yürütücüler EK-B'de bulunan proje katkı oranına en fazla kaç yazabilir? Yürütücü ve uzmanların toplamının 100 olması gibi bir şart var mıdır?
Burada bulunan aylık gelir maaş bordrosuna yazılan maaş+ikramiye toplamı mıdır?
Acil cevabınızı bekler iyi çalışmalar dilerim.
Ümit Zeybek
umit67

Re: proje katkı oranı

Mesajgönderen BİTO » 11 Kas 2013, 17:22

umit67 yazdı:Sayın ilgili,

Yürütücüler EK-B'de bulunan proje katkı oranına en fazla kaç yazabilir? Yürütücü ve uzmanların toplamının 100 olması gibi bir şart var mıdır?
Burada bulunan aylık gelir maaş bordrosuna yazılan maaş+ikramiye toplamı mıdır?
Acil cevabınızı bekler iyi çalışmalar dilerim.
Ümit Zeybek

Sayın İlgili,

İlk sorunuzun yanıtı İdari ve Mali Esaslar'da açıkça belirtilmiştir. Lütfen Esaslar'ı daha dikkatli okuyunuz. Bir uzman yürütücünün %50'sinden fazla PTİ alamaz ve 2 ve daha fazla uzman olması durumunda toplamı 100'e tamamlanır.
Maaş bordrosunda istenilen bilgiler, varsa ek ücretlerle birlikte doldurulmalıdır.

Saygılarımızla.
BİTO

Başvuru belgeleri ve formlar

Mesajgönderen umit67 » 11 Kas 2013, 17:59

Sayın Yetkili,

Maalesef benim soruma cevap alamamış durumdayım. Çünkü ben yürütücünün bazı Tübitak projelerinde olduğu gibi bir katkı oranı değeri var mı diye sormıuştum. Onun için idari ve mali esaslara yönlendirmeniz çözüm olamıyor. Çünkü orada böyle bir açıklama yok. Bu projelere özel bir durum.
Bilgilendirmek istedim. Bu arada aylık bilgiler kısımı için aylık gelir: bordrodaki net maaş+ikramiye midir? Zira ikramiye her ay değişik rakama denk geliyor.
Teşekkürler.
Kolay gelsin.
Ümit Zeybek
umit67

AYNI ETKİNLİK 2 DEFA NASIL YAPILIR

Mesajgönderen eroltop » 11 Kas 2013, 21:57

Merhaba; 4004 projesine başvuracağım ancak örneğin; iki farklı katılımcı grubu alacağım bir grup haziran ayında diğeri ağustos ayında bunun için belgeler ayrı ayrı mı düzenlenecek. yani haziran ayı için ayrı belge ağustos içinn ayrı belge mi?
ben geçen yıl sadece 20-30 haziran tarihleri arası yapmıştım. bu yıl ağustosta da başka bir gruba aynı eğitimi vererek daha fazla katılımcıya ulaşmak istiyorum. destek için teşekkür ederim.
eroltop

Re: Başvuru belgeleri ve formlar

Mesajgönderen BİTO » 12 Kas 2013, 10:45

umit67 yazdı:Sayın Yetkili,

Maalesef benim soruma cevap alamamış durumdayım. Çünkü ben yürütücünün bazı Tübitak projelerinde olduğu gibi bir katkı oranı değeri var mı diye sormıuştum. Onun için idari ve mali esaslara yönlendirmeniz çözüm olamıyor. Çünkü orada böyle bir açıklama yok. Bu projelere özel bir durum.
Bilgilendirmek istedim. Bu arada aylık bilgiler kısımı için aylık gelir: bordrodaki net maaş+ikramiye midir? Zira ikramiye her ay değişik rakama denk geliyor.
Teşekkürler.
Kolay gelsin.
Ümit Zeybek

Sayın Ümit Zeybek,

4004 projelerinin uygulaması Bilim ve Toplum Projelerinde Uygulanacak İdari ve Mali Esaslar'a göre yapılmaktadır ve sadece bu Esaslar'da yürütücü ya da uzman durumlarıyla ilgili belirtilmiş hususları dikkate almanız gerekmektedir. Bu Esaslar'da refere edilmediği sürece diğer TÜBİTAK destek programlarının esaslarındaki ifadeler Bilim ve Toplum projeleri için geçerli değildir.

Maaş bordrosu konusunda ise belirtilen formdaki ibareleri de gösterecek şekilde görevli olduğunuz kurumun yetkilisinden almış olduğunuz imzalı, resmi bordro geçerli olacaktır.

Saygılarımızla.
BİTO

Re: AYNI ETKİNLİK 2 DEFA NASIL YAPILIR

Mesajgönderen BİTO » 12 Kas 2013, 10:56

eroltop yazdı:Merhaba; 4004 projesine başvuracağım ancak örneğin; iki farklı katılımcı grubu alacağım bir grup haziran ayında diğeri ağustos ayında bunun için belgeler ayrı ayrı mı düzenlenecek. yani haziran ayı için ayrı belge ağustos içinn ayrı belge mi?
ben geçen yıl sadece 20-30 haziran tarihleri arası yapmıştım. bu yıl ağustosta da başka bir gruba aynı eğitimi vererek daha fazla katılımcıya ulaşmak istiyorum. destek için teşekkür ederim.

Sayın İlgili,

Tek bir Ek-D Ayrıntılı Etkinlik Programı formunu tekrarlanacak etkinlikler için de aşağıya doğru uzatarak doldurmanız gerekmektedir.

Bütün formlar istenildiği gibi tek bir form halinde doldurulacak olup, dönem sayısı ve tarihleri bu formda ayrı ayrı belirtilmesi yeterli olacaktır.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen elif çimenoğlu » 12 Kas 2013, 17:00

Merhaba sayın yetkili
proje yöneticisinin katkı oranı + uzmanların toplam katkı oranı %100 mü olmalıdır?
elif çimenoğlu

Mesajgönderen elif çimenoğlu » 12 Kas 2013, 17:20

Merhaba
Başvuru dosyasında bulunacak her evrak ıslak imzaları ve parafları atıldıktan sonra taranarak mı cd/DVD ye aktarılmalıdır? yoksa imzalı ve paraflı nüshaları dosya ile sunulması yeterlimidir?
teşekkür ederim
elif çimenoğlu

Mesajgönderen BİTO » 12 Kas 2013, 17:34

elif çimenoğlu yazdı:Merhaba sayın yetkili
proje yöneticisinin katkı oranı + uzmanların toplam katkı oranı %100 mü olmalıdır?

Sayın Elif Çimenoğlu,

Uzman personelin kendi aralarında toplam katkı oranı %100 olmalıdır. Yürütücünün katkı oranı buna dahil edilmez. Yürütücü her zaman %100 katkı oranına sahiptir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen BİTO » 12 Kas 2013, 17:35

elif çimenoğlu yazdı:Merhaba
Başvuru dosyasında bulunacak her evrak ıslak imzaları ve parafları atıldıktan sonra taranarak mı cd/DVD ye aktarılmalıdır? yoksa imzalı ve paraflı nüshaları dosya ile sunulması yeterlimidir?
teşekkür ederim

Sayın Elif Çimenoğlu,

Formlar sitede bulunduğu formatta CD/DVD'ye yazılmalıdır. İmzalı sayfaları taratarak CD/DVD ortamına koymanıza gerek yoktur. İmzalı sayfaların sadece basılı kopyada yer alması yeterlidir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen elif çimenoğlu » 12 Kas 2013, 23:29

Sayın yetkili,
Artık başvuru için son günlerdeyiz ve sorular yoğunlaştı.ben projenin etkinlik dönemlerinde görevlendirilecek sağlık personeli ile ilgili sormak istiyorum;biz bir kamu kurumu olarak planladığımız etkinlik dönemleri için resmi yazı ile il sağlık müdürlüğünden ambulans ve sağlık personeli talep edeceğiz ve dolayısıyla o günün şartlarında hangi personellerinin görevlendirileceği bugünden belli olmuyor.proje başvuru formunda yapılabilirlik bölümüne durumu belirtmemiz yeterlimi?çünkü proje personeli ayrıntılı formunda personelin tc si de girilmesi gerekiyor.
Bir de proje başvuru formu ve eklerinde belirtmediğimiz ancak daha sonradan projeye GÖNÜLLÜ katılmak isteyen eğitmenler kullanmak uygun görülür mü?bunu sormamdaki sebep,başvuru süresi içerisinde ulaşamadığımız ama konu ile ilgili tecrübelerinden faydalanmak istediğimiz kişiler olmasıdır.
Şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkürler.
Iyi çalışmalar dilerim.
elif çimenoğlu

Mesajgönderen BİTO03 » 13 Kas 2013, 10:03

elif çimenoğlu yazdı:Sayın yetkili,
Artık başvuru için son günlerdeyiz ve sorular yoğunlaştı.ben projenin etkinlik dönemlerinde görevlendirilecek sağlık personeli ile ilgili sormak istiyorum;biz bir kamu kurumu olarak planladığımız etkinlik dönemleri için resmi yazı ile il sağlık müdürlüğünden ambulans ve sağlık personeli talep edeceğiz ve dolayısıyla o günün şartlarında hangi personellerinin görevlendirileceği bugünden belli olmuyor.proje başvuru formunda yapılabilirlik bölümüne durumu belirtmemiz yeterlimi?çünkü proje personeli ayrıntılı formunda personelin tc si de girilmesi gerekiyor.
Bir de proje başvuru formu ve eklerinde belirtmediğimiz ancak daha sonradan projeye GÖNÜLLÜ katılmak isteyen eğitmenler kullanmak uygun görülür mü?bunu sormamdaki sebep,başvuru süresi içerisinde ulaşamadığımız ama konu ile ilgili tecrübelerinden faydalanmak istediğimiz kişiler olmasıdır.
Şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkürler.
Iyi çalışmalar dilerim.

Sayın Elif Hanım,
Yapılabilirlik kısmında anlatabilirsiniz. Ancak bütçe talep ediyorsanız ayrıntılı bütçe tablosunda hizmet alımları kısmında diğer hizmet alımlarını seçerek bütçe talebi yapabilirsiniz.
Gönüllü eğitmenler kullanmanızda bir sakınca yoktur ancak bu kişiler gönüllü oldukları için daha sonradan bütçe talep edemezsiniz.
Bilgilerinize.
BİTO03

Mesajgönderen elif çimenoğlu » 13 Kas 2013, 10:43

Merhaba sayın yetkili
yapacağımız hizmet ve malzeme alımları için Ek-F de belirttiğimiz gerekçelerin dışında ayrıca her bir kalem için ayrı gerekçe raporu talep ediliyor mu?

Teşekkürler
elif çimenoğlu

Mesajgönderen BİTO03 » 13 Kas 2013, 12:18

elif çimenoğlu yazdı:Merhaba sayın yetkili
yapacağımız hizmet ve malzeme alımları için Ek-F de belirttiğimiz gerekçelerin dışında ayrıca her bir kalem için ayrı gerekçe raporu talep ediliyor mu?

Teşekkürler

Sayın Elif Hanım,
Ek-F de malzemelerin gerekçesini açıklamanız yeterlidir.
Bilgilerinize.
BİTO03

ÖncekiSonraki

Dön 4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı