Başvurular

Avrupa Birliği Çerçeve Programları kapsamında sorularınız için bu forumu kullanabilirsiniz.

STK'ların Başvurabileceği Çağrı Var mı?

Postby serhats » 23 Jan 2014, 12:15

Merhaba,

Horizon 2020 kapsamında STK olarak kendi başımıza veya bir Üniversite ile birlikte başvurabileceğimiz H2020 programı var mı diye merak ediyoruz. Tüm programları incelemeye çalıştım fakat "kimler başvurabilir?" sorusuna cevap bulamadım.
Doğrudan üniversite öğrencilerinin kültürel ve bilimsel gelişimine yönelik faaliyetler yürüten bir derneğiz. Üniversite öğrencilerinin teknolojik girişimlere yönelmesine ve proje üretmelerine destek olacak ekip kurduk ve faaliyetlerimize maddi destek arıyoruz. Bu konuda H2020'den nasıl faydalanabiliriz.

Teşekkürler
serhats

Re: STK'ların Başvurabileceği Çağrı Var mı?

Postby UIDB » 27 Nov 2014, 15:38

serhats wrote:Merhaba,

Horizon 2020 kapsamında STK olarak kendi başımıza veya bir Üniversite ile birlikte başvurabileceğimiz H2020 programı var mı diye merak ediyoruz. Tüm programları incelemeye çalıştım fakat "kimler başvurabilir?" sorusuna cevap bulamadım.
Doğrudan üniversite öğrencilerinin kültürel ve bilimsel gelişimine yönelik faaliyetler yürüten bir derneğiz. Üniversite öğrencilerinin teknolojik girişimlere yönelmesine ve proje üretmelerine destek olacak ekip kurduk ve faaliyetlerimize maddi destek arıyoruz. Bu konuda H2020'den nasıl faydalanabiliriz.

Teşekkürler

STK olarak elbette Horizon 2020 Programı'ndan fayda sağlayabilirsiniz. Tek başınıza programa başvurmanız mümkün olmamakla birlikte, Avrupa'dan ortaklarla konsorsiyum kurarak başvuru yapabilirsiniz. Kültürel ve bilimsel gelişime yönelik faaliyetlerinize destek imkanlarını araştırmak için Horizon 2020 Programı bünyesinde yeralan Social Sciences & Humanities Alanı çalışma programını inceleyebilirsiniz. Ancak yapacağınız faaliyet Avrupa çapında ortak çıkarları hedef almalıdır. Bunun dışında diğer alanların altında yararlanabileceğiniz Koordinasyon Destek Aksiyonları olabilir. Tüm konu başlıklarında anahtar kelimelerle aramak yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.
http://ec.europa.eu/research/participan ... opics.html linkinden
UIDB

Return to AB Ufuk2020 Programı