Başvuru Süreci ve Belgeler

4007 - Bilim Şenlikleri Destek Programı ile ilgili sorularınız için

Başvuru Süreci ve Belgeler

Mesajgönderen BİTO » 13 Kas 2014, 10:13

4007 Programının başvuru belgeleri ile ilgili sorularınızı buradan iletebilirsiniz.
BİTO

Re: Başvuru Süreci ve Belgeler

Mesajgönderen alperkarakus09 » 20 Kas 2014, 11:19

iyi günler.bu yıl ilk defa açılmış yeni bir destek programı sanırım.başvuru süresi çok kısa ve kamuoyuna duyurusunun yapılmadığını düşünüyorum.bende 4006 için girerken tesadüfen farkettim.sorum şu olacaktı ben öğretmenim ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüz adına bu programa başvurabilir miyim? teşekkürler iyi çalışmalar.
alperkarakus09

Mesajgönderen BİTO » 20 Kas 2014, 11:48

alperkarakus09 yazdı:iyi günler.bu yıl ilk defa açılmış yeni bir destek programı sanırım.başvuru süresi çok kısa ve kamuoyuna duyurusunun yapılmadığını düşünüyorum.bende 4006 için girerken tesadüfen farkettim.sorum şu olacaktı ben öğretmenim ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüz adına bu programa başvurabilir miyim? teşekkürler iyi çalışmalar.

Sayın İlgili,

Başvuru koşulları Çağrı Metni'nde belirtilmiştir. En az lisans derecesine sahip ve kamu kurum/kuruluşunda tam zamanlı personel kadrosunda bulunan kişiler programa başvurabilir. Eğer lisans derecesine sahipseniz başvuru yapabilirsiniz.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen alperkarakus09 » 20 Kas 2014, 14:01

çağrı metninde lisans derecesine sahip olmak diyor..hangisi doğru? yüksek lisans mı lisans mı? teşekkürler.
alperkarakus09

Mesajgönderen BİTO » 20 Kas 2014, 14:35

alperkarakus09 yazdı:çağrı metninde lisans derecesine sahip olmak diyor..hangisi doğru? yüksek lisans mı lisans mı? teşekkürler.

Sayın İlgili,

4007 Programında yürütücü olmak için en az lisans derecesine sahip olmak yeterli, daha önceki mesajımızdaki ifadeyi düzeltiyorum.

Saygılarımızla.
BİTO

Re: Değerlendirme Süreci

Mesajgönderen hozcan » 01 Ara 2014, 10:36

Merhaba, etkinliklerde her biri 1 sayfa olacak şeklinde bir sayfa sınırı var mıdır?

Teşekkürler.
hozcan

Re: Değerlendirme Süreci

Mesajgönderen BİTO » 01 Ara 2014, 13:54

hozcan yazdı:Merhaba, etkinliklerde her biri 1 sayfa olacak şeklinde bir sayfa sınırı var mıdır?

Teşekkürler.

Sayın İlgili,

Ek-A Etkinlik Konuları ve Kapsamını kastediyorsanız, her etkinlik 1 sayfayı geçmeyecek şekilde yazılmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen fadime bozkurt » 02 Ara 2014, 12:39

Merhaba,
Çağrı belgesi, sık sorulan sorular metini,programın web sitesinde yayınlanan bilgiler dahil tüm kaynakları okudum fakat birkaç konuyu netleştiremedim.
Bu konularda yardımınızı rica ediyorum.
1. Programa bireysel başvuru yapılabiliyor mu?
2.Başvuruyu bağlı olduğu kurumlar ( Belediyeler (Büyükşehir, İl ve İlçe) ile Diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları ) adına Proje yürütücüsü yapmak zorunda mı?

İlginiz için teşekkürler.
fadime bozkurt

Mesajgönderen BİTO » 02 Ara 2014, 13:00

fadime bozkurt yazdı:Merhaba,
Çağrı belgesi, sık sorulan sorular metini,programın web sitesinde yayınlanan bilgiler dahil tüm kaynakları okudum fakat birkaç konuyu netleştiremedim.
Bu konularda yardımınızı rica ediyorum.
1. Programa bireysel başvuru yapılabiliyor mu?
2.Başvuruyu bağlı olduğu kurumlar ( Belediyeler (Büyükşehir, İl ve İlçe) ile Diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları ) adına Proje yürütücüsü yapmak zorunda mı?

İlginiz için teşekkürler.

Sayın Fadime Bozkurt

Projeye, koşulları sağlayan proje yürütücüsü başvuru yapar. Ancak başvuru evraklarına dikkat ederseniz çalıştığınız kurumun üst düzey yetkilisinin de yürütücü kuruluş olarak başvurunuzu imzalaması gerekmektedir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen burcuanılan » 09 Ara 2014, 12:05

4007 Bilim Şenlikleri destekleme proje çağrısına yönelik Bilim Şenliği proje önerisi vermek istemekteyiz. Projeyi kendi kurumumuzda üniversitemizde yapmayı planlamaktayız. Üniversitemizin bize sağlayacağı destekler konusunda (yer, yemek, ulaşım, tiyatro, gösteri vb.) bir protokol yapmamız gerekiyor mu? Bu etkinlikleri üniversitemize bağlı merkezlerden karşılamayı düşünüyoruz.

Üniversite dışında kuracağımız her bağlantı için bir protokol yapılmalı mı? Örneğin bir liseden bir etkinlikte destek almayı planlıyoruz. Genel olarak Milli Eğitim Müdürlüğü ile mi yoksa ilgili lise müdürü ile bir protokol hazırlamamız gerekiyor?

4007 Bilim şenlikleri destekleme proje çağrısında “günlük iaşe harcaması 15 TL yi geçemez” şeklinde bir ifade yer alıyor. Aynı sayfada başka bir yerde de katılımcıların iaşe bedeli karşılanmaz diye belirtiliyor. Katılımcıların iaşe bedelinin karşılanıp karşılanmadığı konusunda da bilgi verebilirseniz sevinirim. Web sayfası hazırlanması konusunda yardım alacağımız kişiyi projede rehber olarak yazabilir miyiz?(Rehber tanımlanırken ……organizasyonun tasarım, uygulama aşamalarında destek görevi yapan kişiler olarak belirtilmiş).

Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim. İyi çalışmalar.
burcuanılan

Mesajgönderen BİTO » 09 Ara 2014, 13:23

burcuanılan yazdı:4007 Bilim Şenlikleri destekleme proje çağrısına yönelik Bilim Şenliği proje önerisi vermek istemekteyiz. Projeyi kendi kurumumuzda üniversitemizde yapmayı planlamaktayız. Üniversitemizin bize sağlayacağı destekler konusunda (yer, yemek, ulaşım, tiyatro, gösteri vb.) bir protokol yapmamız gerekiyor mu? Bu etkinlikleri üniversitemize bağlı merkezlerden karşılamayı düşünüyoruz.

Üniversite dışında kuracağımız her bağlantı için bir protokol yapılmalı mı? Örneğin bir liseden bir etkinlikte destek almayı planlıyoruz. Genel olarak Milli Eğitim Müdürlüğü ile mi yoksa ilgili lise müdürü ile bir protokol hazırlamamız gerekiyor?

4007 Bilim şenlikleri destekleme proje çağrısında “günlük iaşe harcaması 15 TL yi geçemez” şeklinde bir ifade yer alıyor. Aynı sayfada başka bir yerde de katılımcıların iaşe bedeli karşılanmaz diye belirtiliyor. Katılımcıların iaşe bedelinin karşılanıp karşılanmadığı konusunda da bilgi verebilirseniz sevinirim. Web sayfası hazırlanması konusunda yardım alacağımız kişiyi projede rehber olarak yazabilir miyiz?(Rehber tanımlanırken ……organizasyonun tasarım, uygulama aşamalarında destek görevi yapan kişiler olarak belirtilmiş).

Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim. İyi çalışmalar.

Sayın İlgili,

Protokol zorunlu tutulmamıştır. Ancak projenizin yapılabilirliği değerlendirilirken, diğer kurumlarla yapılacak işbirliğinin protokol, resmi yazılara yansıtılıp yansıtılmadığı göz önünde bulundurulmaktadır. Projeniz gerekli yerlerden izin alınmadığı söylenerek reddedilebilir.

Kendi üniversitenizin ilgili birimlerinden de alacağınız hizmetlere ilişkin resmi yazı/onay belgesi sunmanızı tavsiye ederiz.

Katılımcıların iaşe bedelleri karşılanmamaktadır. 15 TL'lik iaşe bedeli proje ekibi (atölye lideri, konuşmacı, rehber vb.) için geçerlidir.

Web sitesini yapan kişiyi rehber olarak yazabilirsiniz ya da doğrudan bütçe tablosunda hizmet alımları kalemine kişinin bilgileri girilerek web sitesi hizmet alımı adında da gösterilebilir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen ozcansarica » 16 Ara 2014, 12:37

Merhaba,

Bizim proje 3 aylık süreyi kapsıyor ve toplam 36 günlük bir proje. bir günde yapılacak iş akışı diğer günlerde aynı devam etmektedir. Ayrıntılı Etkinlik Planına Bir güne yazacağımız etkinlik planı diğer günler içinde aynısı. Bunu her gün için ayrı olarak yazmadan başlangıç ve bitiş tarihi yazıp bitirebilir miyiz.
ozcansarica

Mesajgönderen BİTO » 16 Ara 2014, 13:04

ozcansarica yazdı:Merhaba,

Bizim proje 3 aylık süreyi kapsıyor ve toplam 36 günlük bir proje. bir günde yapılacak iş akışı diğer günlerde aynı devam etmektedir. Ayrıntılı Etkinlik Planına Bir güne yazacağımız etkinlik planı diğer günler içinde aynısı. Bunu her gün için ayrı olarak yazmadan başlangıç ve bitiş tarihi yazıp bitirebilir miyiz.

Sayın İlgili,

Ayrıntılı Etkinlik Programında etkinlik yapılacak tüm günlerin tarihi ve hangi etkinliklerin yapılacağının açıkça görülmesi gerekmektedir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen eser dalyan » 16 Ara 2014, 15:31

merhabalar katılımcı ifadesi tam olarak nedir anlayamadım. etkinliği gerçekleştireceğimiz yani çalışma yapacağımız grup mu yoksa bilim şenliğine gelecek veya gösteri ve sunuma izleyici olarak gelen grup mu ?
eser dalyan

Mesajgönderen eser dalyan » 16 Ara 2014, 15:36

'Konuşmacı olmak için konuşma konusunun bilim şenliği ile alakalı olması ve konuşma
yapacak kişinin konuyla ilgili uzmanlığının/yetkinliğinin referanslarla belirtilmiş olması
gereklidir.' ifadesinde referans ile ne kastediliyor. ben işitme engelliler ile ilgili bir çalışma düşünüyorum. bu çalışma için sadece işaret dili sertifikası olan ve bu engel grubu ile çalışmış biri olması yeterli olur mu. çalıştığı kurumdan belge mi sunmalıyım ?
eser dalyan

Mesajgönderen BİTO » 16 Ara 2014, 15:55

eser dalyan yazdı:merhabalar katılımcı ifadesi tam olarak nedir anlayamadım. etkinliği gerçekleştireceğimiz yani çalışma yapacağımız grup mu yoksa bilim şenliğine gelecek veya gösteri ve sunuma izleyici olarak gelen grup mu ?

Sayın İlgili,

Katılımcıdan kastımız hedef kitleyi oluşturan kesimdir, birebir etkinliklere katılan ve etkinliklerden yararlanan kişilerdir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen BİTO » 16 Ara 2014, 15:57

eser dalyan yazdı:'Konuşmacı olmak için konuşma konusunun bilim şenliği ile alakalı olması ve konuşma
yapacak kişinin konuyla ilgili uzmanlığının/yetkinliğinin referanslarla belirtilmiş olması
gereklidir.' ifadesinde referans ile ne kastediliyor. ben işitme engelliler ile ilgili bir çalışma düşünüyorum. bu çalışma için sadece işaret dili sertifikası olan ve bu engel grubu ile çalışmış biri olması yeterli olur mu. çalıştığı kurumdan belge mi sunmalıyım ?

Sayın İlgili,

Konuşmacının alanındaki yetkinliği aynı atölye liderinde olduğu gibi özgeçmişine bakılarak değerlendirilmektedir. Ayrıntılı özgeçmişi dışında ayrıca bir belge sunmanıza gerek yoktur.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen h.gurel1299 » 17 Ara 2014, 09:51

Şenlikte görev alacak rehberler için öneri formundaki 4.4 doldurulacak mı? İyi çalışmalar.
h.gurel1299

Mesajgönderen BİTO » 17 Ara 2014, 10:18

h.gurel1299 yazdı:Şenlikte görev alacak rehberler için öneri formundaki 4.4 doldurulacak mı? İyi çalışmalar.

Sayın İlgili,

4.4. başlığında tüm proje ekibi ile ilgili bilgi vermeniz gerekmektedir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen burcuanılan » 17 Ara 2014, 15:49

Merhaba, Ek D ayrıntılı etkinlik programını doldururken " Etkinlik gün içinde tekrarlayan seanslar şeklinde düzenlenecekse ilk seansın başlangıç saati ve son senasın bitiş saati yazılmalıdır" ifadesi aralıksız saatler içinde tekrarlayan etkinlikler için mi geçerli? Daha anlaşılır ifade etmek için örnek vermem gerekirse,
sabah 9-10.00 arası Etkinlik 1; 10-12.00 Arası etkinlik 2
öğleden sonra 13-14.00 arası etkinlik 1, 14-16.00 arası Etkinlik 2.
Tabloyu doldururken Etkinlik 1 için başlangıç ve bitiş saati olarak 9.00-14.00
Etkinlik 2 için başlangıç ve bitiş saati olarak 10.00-16.00
şeklinde mi yazmak gerekiyor yoksa etkinlik numarasını aynı belirterek sabah ve öğleden sonra için iki etkinlik şeklinde mi belirtmeliyim. Yani,
Etkinlik 1 09.00-10.00
Etkinlik 2 10.00-12.00
Etkinlik 1 13.00-14.00
Etkinlik 2 14.00-16.00

I. şekilde yapılacaksa yoğun bir program hazırladığım için programımın anlaşılır olabileceğini düşünmüyorum, ayrı bir etkinlik planı eklere ilave etmem de bir sakınca olur mu?
burcuanılan

Sonraki

Dön 4007 - Bilim Şenlikleri Destek Programı