Soru ve Öneriler

Soru ve Öneriler

Mesajgönderen BIDEB01 » 17 Haz 2013, 12:02

2223 Yurt İçi Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Programı ile ilgili sorularınızı ve önerilerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
BIDEB01

Re: Soru ve Öneriler

Mesajgönderen forgottenlance » 13 Ağu 2013, 23:37

Selamlar. ebided.tubitak.gov.tr adresinde başvurumuzun karşısında "BİDEB İade" yazıyor. Bu ne anlama geliyor?
forgottenlance

Mesajgönderen bideb01 » 21 Ağu 2013, 15:35

forgottenlance yazdı:Selamlar. ebided.tubitak.gov.tr adresinde başvurumuzun karşısında "BİDEB İade" yazıyor. Bu ne anlama geliyor?

Sayın Araştırmacı

Başvurunuza özel soruları lütfen bideb2223@tubitak.gov.tr adresinden programın yürütücüsüne danışınız.

Saygılarımızla
bideb01

Mesajgönderen goknilarda » 23 Kas 2013, 19:01

Sayın Yetkili,
2223 Yurt İçi Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Programı'nda bir değişiklik mi yapıldı? Bu programa başvuruda bulunmak istiyordum ama TÜBİTAK'ın internet sayfasında bu bölümü bulamadım. Nasıl başvuru yapabilirim?
goknilarda

Mesajgönderen bideb17 » 26 Kas 2013, 12:10

goknilarda yazdı:Sayın Yetkili,
2223 Yurt İçi Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Programı'nda bir değişiklik mi yapıldı? Bu programa başvuruda bulunmak istiyordum ama TÜBİTAK'ın internet sayfasında bu bölümü bulamadım. Nasıl başvuru yapabilirim?

Programda değişiklik yapıldı. http://www.tubitak.gov.tr/bideb/2223b adresinden programın yeni haline ulaşabilirsiniz.
bideb17

Mesajgönderen goknilarda » 26 Kas 2013, 17:37

Söylemiş olduğunuz link "2223/B - Yurt İçi Bilimsel Etkinlik Düzenleme Desteği". Bu yeni halini biliyorum. Bu ve ilgili bağlantılarda "Yurt dışı bilimsel etkinliklere katılım desteği" ile ilgili bilgiler var. Ancak benim öğrenmek istediğim "Yurt İçi Bilimsel Etkinliklere Katılım Desteği" ile ilgili bilgi. Kısa bir süre öncesine kadar böyle bir bölüm vardı ama şimdi bulamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
goknilarda

Mesajgönderen BIDEB01 » 27 Kas 2013, 17:45

goknilarda yazdı:Söylemiş olduğunuz link "2223/B - Yurt İçi Bilimsel Etkinlik Düzenleme Desteği". Bu yeni halini biliyorum. Bu ve ilgili bağlantılarda "Yurt dışı bilimsel etkinliklere katılım desteği" ile ilgili bilgiler var. Ancak benim öğrenmek istediğim "Yurt İçi Bilimsel Etkinliklere Katılım Desteği" ile ilgili bilgi. Kısa bir süre öncesine kadar böyle bir bölüm vardı ama şimdi bulamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sayın goknilarda,
Bahsettiğiniz destek programı kapsamında zaten bireysel olarak katılım desteği verilmemekteydi. Düzenleyici olan kişi müracatı sırasında bu desteği talep ederek kişilere kullandırtmaktaydı. Şu aşamada böyle bir destek kalemimiz bulunmamaktadır.
iyi çalışmalar.
BIDEB01

Mesajgönderen esatavcı » 09 Oca 2014, 00:03

Sayın İlgili,
Bilim insanları tarafından öğretmenlere yönelik düzenlenecek çalıştaylar bu kapsamda destek alabilir mi? Örneğin eğitimde teknoloji kullanımına yönelik bilim insanları tarafından öğretmenlere yönelik yapılacak bir çalıştay gibi.
İyi çalışmalar
esatavcı

Mesajgönderen BIDEB01 » 10 Oca 2014, 11:29

esatavcı yazdı:Sayın İlgili,
Bilim insanları tarafından öğretmenlere yönelik düzenlenecek çalıştaylar bu kapsamda destek alabilir mi? Örneğin eğitimde teknoloji kullanımına yönelik bilim insanları tarafından öğretmenlere yönelik yapılacak bir çalıştay gibi.
İyi çalışmalar

Sayın esatavcı;
Programın web sayfasında etkinlik tanımları yer almaktadır. Düzenleyeceğiniz etkinlik çalıştay tanımına uyuyor ise müracat edebilirsiniz.
iyi çalışmalar.
BIDEB01

Mesajgönderen alpercam » 27 Şub 2014, 18:19

Sayın yetkili Aralık ayında yapmış olduğumuz başvuru inceleme aşamasında acaba başvuru sonucu ne zaman açıklanacak?
alpercam

Mesajgönderen Ponderado » 11 Mar 2014, 11:03

Merhabalar,

Yaklaşık beş ay önce bir üniversitenin düzenlemiş olduğu uluslararası bir sempozyumda bildiri sundum. Sempozyumdan hemen sonra TÜBİTAk tan etkinlik düzenleme desteği olduğu belirtildi ve kişisel bilgilerimiz istendi. 35 yaş altı katılımcıların bir takım masraflarının karşılanacağı belirtildi, ancak o zamandan bu yana bir dönüş yapılmış değil. Mail atıyorum dönüş olmuyor. Bu konuda ne yapabilirim?

Saygılarımla....
Ponderado

Mesajgönderen bakarsu » 28 Mar 2014, 14:44

Merhaba

2223 programlarında proje yürütücüsüne PTİ ödemesi yapılıyormu?

Tşk
bakarsu

Mesajgönderen adnantasgin » 01 Nis 2014, 17:57

Yurt içi Bilimsel Etkinlikleri Destekleme programından doktora bursiyerleri de faydalanabilir mi? Bu konuda bilgi verebilir misiniz?
adnantasgin

Mesajgönderen ekc_90 » 30 Haz 2014, 15:16

Merhabalar. Banka hesap bilgilerimi nasıl güncellenebilirim? 2224-B programına başvuru yaptım. Daha sonuçlar açıklanmadı.
ekc_90

ACİL SORU

Mesajgönderen zekideveci » 25 Eyl 2014, 14:04

Selamlar

Online başvuru sisteminde "Ek Belgeler" bölümünde
Etkinliğin yalnızca poster sunumundan oluştuğunu gösteren belgeyi yükleyiniz.
ibaresi olan yere yüklememiz gereken belge tam olarak nedir?

Hiçbir kongre sadece poster sunumundan oluşmaz, sözlü bildiriler veya çalıştaylar da olur her zaman. Bu ibarede bir yanlışlık mı var?

Acil cevabınızı bekliyorum çünkü bugün kargoya vermeliyim.​
zekideveci

Mesajgönderen mbgsadli » 23 Eki 2014, 10:32

Merhaba,

Üniversitemizde yurt dışından da katılımcıların olacağı bir workshop düzenlemek istiyoruz. Bu anlamda 2223B ile TÜBİTAK tan kısmı destek talebinde bulunmak istiyoruz. Bunun için bir kaç önemli sorum olacaktı:

1. Katılımcılardan belirli bir ücret alıyor olmak destek almayı engeller mi?

2. Başvuruda bütçede ne kadar bir açık olması gerekir ki böyle bir desteği haketmiş olalım?

3. Başvuru belgelerinde bilim kurulu ve yabancı düzenleme kurulu üyeleri olmak üzere iki tablo var. Bu durumda düzenleme kurulundaki Türkleri herhangi bir yerde belirtmemiz gerekmeyecek mi?

4. Bilimsel komitede bulunan ve katılımcı olacak kişilerden normal şartlar altında böyle bir programda ücret alınır mı?
mbgsadli

Mesajgönderen bideb2223 » 16 Ara 2015, 19:00

forgottenlance yazdı:Selamlar. ebided.tubitak.gov.tr adresinde başvurumuzun karşısında "BİDEB İade" yazıyor. Bu ne anlama geliyor?

Sayın Araştırmacı,
Başvurunuz, başvuru koşullarını veya gerekli başvuru belgelerini sağlamadığınız için bilimsel degerlendirmeye alınmayarak iade edilmiştir anlamına gelmektedir.
iyi çalışmalar.
bideb2223

Dön 2223 Yurt İçi Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Programı