Bursiyer ve kosgeb

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Bursiyer ve kosgeb

Postby Bersin » 18 Apr 2017, 23:44

1) Doktora programına baslayacagim bu sırada teknoparkta ar-ge şirketi kurmak istiyorum. Şirket ortağı ve çalışan bir tek ben olacağım. Tübitak'a proje sunmak istiyorum. Projeyi sunarken hangi pozisyon da olabilirim. (Yurutucu, araştırmacı,personel )  şirket sahibi ve ortak olarak bi sorun teşkil etmiyor degil mi?

2 )doktora eğitimim devam ederken universitede proje bursiyeri olursam. Sirket üzerinden Tübitak veya Kosgeb projesindede yer alabilirmiyim?

3)Proje esas ve yönergelerinde;
" Projede  bursiyer  olarak  yer  alan  bir  kişi,  burs  aldığı  süre  boyunca  başka  bir projede araştırmacı,  yürütücü  veya  danışman  olarak  görev alamaz." İbaresi yer almaktadır,bu kendi kuracağım sirketim içinde geçerlimidir? Böyle bir durumda yardimci personel olarak şirket projesinde yer alabilirmiyim?
Bersin

Re: Bursiyer ve kosgeb

Postby ARDEB » 19 Apr 2017, 12:08

Bersin wrote:1) Doktora programına baslayacagim bu sırada teknoparkta ar-ge şirketi kurmak istiyorum. Şirket ortağı ve çalışan bir tek ben olacağım. Tübitak'a proje sunmak istiyorum. Projeyi sunarken hangi pozisyon da olabilirim. (Yurutucu, araştırmacı,personel )  şirket sahibi ve ortak olarak bi sorun teşkil etmiyor degil mi?

2 )doktora eğitimim devam ederken universitede proje bursiyeri olursam. Sirket üzerinden Tübitak veya Kosgeb projesindede yer alabilirmiyim?

3)Proje esas ve yönergelerinde;
" Projede  bursiyer  olarak  yer  alan  bir  kişi,  burs  aldığı  süre  boyunca  başka  bir projede araştırmacı,  yürütücü  veya  danışman  olarak  görev alamaz." İbaresi yer almaktadır,bu kendi kuracağım sirketim içinde geçerlimidir? Böyle bir durumda yardimci personel olarak şirket projesinde yer alabilirmiyim?

Değerli Araştırmacı,
ARDEB projelerinde bursiyer olan bir kişi aynı anda yürütücü, araştırmacı veya danışman olamaz. Şirket kurması, bu durumu değiştirmez.
Saygılarımızla.
ARDEB

Return to 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.