Başvuru Süreci ve Belgeler

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Re: Başvuru Süreci ve Belgeler

Mesajgönderen gurays » 22 Şub 2015, 17:27

1. Yurtdışından bir araştırmacıyı 1001 projeme danışman olarak dahil etmek istiyorum. Yabancı uyruklu bu araştırmacı için ARBİS kaydı beklenmekte midir?
2. Proje ekibinin özgeçmişleri ek olarak verilmeli midir? Türk araştırmacıların özgeçmişlerinin TÜBİTAK ARBİS sisteminden otomatik olarak yükleneceğini biliyorum. Yabancı danışmanın özgeçmişi için nasıl bir yol izlenmelidir? Formatı var mıdır?

Teşekkürler.
gurays

Mesajgönderen ARDEB » 23 Şub 2015, 14:46

gurays yazdı:1. Yurtdışından bir araştırmacıyı 1001 projeme danışman olarak dahil etmek istiyorum. Yabancı uyruklu bu araştırmacı için ARBİS kaydı beklenmekte midir?
2. Proje ekibinin özgeçmişleri ek olarak verilmeli midir? Türk araştırmacıların özgeçmişlerinin TÜBİTAK ARBİS sisteminden otomatik olarak yükleneceğini biliyorum. Yabancı danışmanın özgeçmişi için nasıl bir yol izlenmelidir? Formatı var mıdır?

Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
1. Y.dışı danışman için ARBİS kaydı şart değildir. Özgeçmiş eklenmelidir. ARBİS'teki özgeçmiş formatı kullanılmalıdır.
2. Proje ekibindeki diğer kişiler için ARBİS kaydı şarttır. Özgeçmişler ARBİS'ten otomatik olarak çekilecektir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen snrygt » 01 Mar 2015, 23:56

Sayın yetkili,
1-Daha eski tarihlerde verilen cevaplarda makine-teçhizat alımlarında 5000 TL altı tutarlar için proforma faturaya ihtiyaç yoktur denilirken, yakın tarihli cevaplarda miktardan bağımsız olarak proforma fatura koyulması gerekmektedir denilmiş. Bunların hangisi geçerlidir.

2- Proforma fatura yerine firmanın internet sitesindeki fiyat listesi kabul edilir mi?

3- Proforma faturalar başvuru esnasında elektronik olarak mı yüklenecektir?

Teşekkürler.
snrygt

Mesajgönderen ARDEB » 02 Mar 2015, 10:07

snrygt yazdı:Sayın yetkili,
1-Daha eski tarihlerde verilen cevaplarda makine-teçhizat alımlarında 5000 TL altı tutarlar için proforma faturaya ihtiyaç yoktur denilirken, yakın tarihli cevaplarda miktardan bağımsız olarak proforma fatura koyulması gerekmektedir denilmiş. Bunların hangisi geçerlidir.
2- Proforma fatura yerine firmanın internet sitesindeki fiyat listesi kabul edilir mi?
3- Proforma faturalar başvuru esnasında elektronik olarak mı yüklenecektir?

Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
1. Her zaman için yakın tarihli mesajları dikkate almalısınız. Süreçlerimizde sürekli yenilikler gerçekleşmektedir.
2. Edilir.
3. Evet.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen Abesikci » 02 Mar 2015, 13:15

Merhaba tüm dosyaları yükleyip onay aldım, formu imzalattım.
Yaklaşık 15 dakika sonra İki dosyayı birleştirmek için onayı kaldırdım ve sadece bu değişikliği gerçekleştirdikten sonra yeniden onayladım.
Şimdi yeni bir form çıktısı alıp tüm imzaları yeniletmeme gerek var mı?
Abesikci

Mesajgönderen ARDEB » 02 Mar 2015, 17:59

Abesikci yazdı:Merhaba tüm dosyaları yükleyip onay aldım, formu imzalattım.
Yaklaşık 15 dakika sonra İki dosyayı birleştirmek için onayı kaldırdım ve sadece bu değişikliği gerçekleştirdikten sonra yeniden onayladım.
Şimdi yeni bir form çıktısı alıp tüm imzaları yeniletmeme gerek var mı?

Değerli Araştırmacı,
Gerek yok.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen mbesikci » 03 Mar 2015, 17:42

Merhaba,

Sosyal Bilim alanındaki proje önerimizde, Hizmet Alımları kısmında, tek bir defada alınması mümkün olmayan, araştırma boyunca çok defalar yapacağımız harcamalara ilişkin kalemler var. Bunlar: 1) kitap, yayın alımı (5000 tl'nin üzerinde); 2) forokopi, dijital kopyalama (5000 tl'nin altında).

Halihazırda aynı alanda Tübitak projesi yapan bir meslektaşım, bunu daha önce sorduğunu ve tek bir defada ve tek bir yerden alınması mümkün olmayan şeyler oldukları için proforma faturaya gerek olmadığını söyledi. Bunu teyit eder misiniz rica etsem?

teşekkürler,
mb
mbesikci

1001 Başvuru Onayı kaldırma ve yeniden onaylama

Mesajgönderen fozturk » 04 Mar 2015, 00:02

1001 başvurumu tamamladım ve onayladım. Daha sonra imzalar için proje ortaklarımızdan farklı bir üniversiteye imza için gönderdim. Bu arada ARBIS'teki yeniliklerden ötürü özgeçmiş bilgilerimde yayınlar konusunda tekrarlar olduğunu ve bazı bilgilerin görünmediğini farkettim. Bu durumda onayı kaldırıp tekrar onayladıktan sonra yeniden farklı üniversitelerden imza almam gerekiyor mu? Yoksa önceki imzalar geçerli olur mu?
fozturk

Mesajgönderen snrygt » 04 Mar 2015, 01:40

Sayın Yetkili,
1-Elektronik başvuru esnasında proformayı nereden yükleyeceğimi bulamadım. Ek dosyalarda proje özeti, kaynaklar ve bütçe var. Proforma için ayrı bir buton göremedim.
2-Ayrıca birden fazla proformayı ayrı ayrı mı yoksa birleştirip tek bir dosya halinde mi yüklemem gerekir.

Teşekkürler.
snrygt

Mesajgönderen hduzcu » 04 Mar 2015, 03:00

Merhaba,

yurtdışı danışman için basılı kopya teslimi sırasında imzanın online ya da scan edilmiş biçimde teslim edilmesinde bir sorun var mıdır?
hduzcu

Mesajgönderen ARDEB » 04 Mar 2015, 11:10

hduzcu yazdı:Merhaba,

yurtdışı danışman için basılı kopya teslimi sırasında imzanın online ya da scan edilmiş biçimde teslim edilmesinde bir sorun var mıdır?

Değerli Araştırmacı,
Yurt dışı danışman imzasına gerek yoktur.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen ARDEB » 04 Mar 2015, 11:12

snrygt yazdı:Sayın Yetkili,
1-Elektronik başvuru esnasında proformayı nereden yükleyeceğimi bulamadım. Ek dosyalarda proje özeti, kaynaklar ve bütçe var. Proforma için ayrı bir buton göremedim.
2-Ayrıca birden fazla proformayı ayrı ayrı mı yoksa birleştirip tek bir dosya halinde mi yüklemem gerekir.
Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
1. Proforma gerekli mi sorusuna evet demelisiniz.
2. Birleştirilerek tek dosya olarak yüklenmelidir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Re: 1001 Başvuru Onayı kaldırma ve yeniden onaylama

Mesajgönderen ARDEB » 04 Mar 2015, 11:15

fozturk yazdı:1001 başvurumu tamamladım ve onayladım. Daha sonra imzalar için proje ortaklarımızdan farklı bir üniversiteye imza için gönderdim. Bu arada ARBIS'teki yeniliklerden ötürü özgeçmiş bilgilerimde yayınlar konusunda tekrarlar olduğunu ve bazı bilgilerin görünmediğini farkettim. Bu durumda onayı kaldırıp tekrar onayladıktan sonra yeniden farklı üniversitelerden imza almam gerekiyor mu? Yoksa önceki imzalar geçerli olur mu?

Değerli Araştırmacı,
İmzalayacak kişilerde ve projenin temel bilgilerinde değişiklik olmadığı için geçerlidir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen ARDEB » 04 Mar 2015, 11:17

mbesikci yazdı:Merhaba,
Sosyal Bilim alanındaki proje önerimizde, Hizmet Alımları kısmında, tek bir defada alınması mümkün olmayan, araştırma boyunca çok defalar yapacağımız harcamalara ilişkin kalemler var. Bunlar: 1) kitap, yayın alımı (5000 tl'nin üzerinde); 2) forokopi, dijital kopyalama (5000 tl'nin altında).
Halihazırda aynı alanda Tübitak projesi yapan bir meslektaşım, bunu daha önce sorduğunu ve tek bir defada ve tek bir yerden alınması mümkün olmayan şeyler oldukları için proforma faturaya gerek olmadığını söyledi. Bunu teyit eder misiniz rica etsem?
teşekkürler,

Değerli Araştırmacı,
Bütçede yer alan tüm kalemler için proforma fatura alarak başvurunuza eklemeniz gerekmektedir. İnternet çıktıları da geçerli kabul edilmektedir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen h.mehmetkayili » 04 Mar 2015, 12:31

Merhabalar,

Tübitak 1001 bütçesi belirtilen kalemler dahilinde 360000 TL olduğunu biliyoruz.
Benim sorum şu şekilde olacaktır;
Makina ve Techizat alımında uygulanan bir üst sınır var mıdır?

Saygılarımla,
h.mehmetkayili

Mesajgönderen ARDEB » 04 Mar 2015, 16:04

h.mehmetkayili yazdı:Merhabalar,

Tübitak 1001 bütçesi belirtilen kalemler dahilinde 360000 TL olduğunu biliyoruz.
Benim sorum şu şekilde olacaktır;
Makina ve Techizat alımında uygulanan bir üst sınır var mıdır?

Saygılarımla,

Değerli Araştırmacı,
Makine-Teçhizat ile ilgili bir üst limit yoktur.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen snrygt » 05 Mar 2015, 13:06

Sayın yetkili,
1001 başvurusunda daha önce tubitak tarafından desteklenen projeye bideb doktora sonrası araştırma bursunu ekleyemiyoruz. Kapsam dışında mıdır yoksa yanlışlık mı yapıyoruz. Proje numarasını kabul etmiyor.
Teşekkürler.
snrygt

Mesajgönderen ARDEB » 05 Mar 2015, 13:41

snrygt yazdı:Sayın yetkili,
1001 başvurusunda daha önce tubitak tarafından desteklenen projeye bideb doktora sonrası araştırma bursunu ekleyemiyoruz. Kapsam dışında mıdır yoksa yanlışlık mı yapıyoruz. Proje numarasını kabul etmiyor.
Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
Bahsettiğiniz destek proje desteği değildir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen mbesikci » 05 Mar 2015, 17:55

"Katılımcı Kurum" imzası kısmında ilgili kurumun rektör yardımcısının imzası yeterli mi, kaşenin de olması şart mıdır? kaşe yoksa belge geçersiz mi sayılır?

saygılar,
mb
mbesikci

Mesajgönderen essel » 06 Mar 2015, 01:54

Yurt dışı bir ürün almayı planlıyoruz, bunu bütçeye dahil ederken üniversitemiz Dış Satın Alma birim tarafından yaklasık maliyetini hesaplattık.
Yurt dışı alımlar için izlememiz gereken bir prosedür başvuru aşamasında var mıdır?
Proforma eklemem gerektiğinde Dış Satın Alma biriminden aldığım dokumanıda eklemem gerekiyor mu?
essel

ÖncekiSonraki

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.