Başvuru Süreci ve Belgeler

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Re: Başvuru Süreci ve Belgeler

Mesajgönderen uyilmazturk » 26 Mar 2014, 16:32

Merhaba, 2014 1. dönemde 1001 projesine başvurmak istiyorum. Proje ekibimizde araştırmacı olarak çalışan bir hocamız, yine bu dönemde başvurusu yapılacak olan başka bir projede de araştırmacı olarak görünüyor. Bu durum başvuru sırasında bildirmeli miyiz?
uyilmazturk

Mesajgönderen volkansezer » 26 Mar 2014, 17:15

Merhaba,

Birkaç noktada kafam karıştı, yardımcı olabilirseniz sevinirim:

1) Proje formunda, 6.2.1 kısmında Proje Yürütücüsünün Tübitak Destekli Projeleri kısmı var. Altında da yürütücünün diğer projeleri var. Bunun dışında 6.2.2'de de Proje ekibinin önerilen proje konusu ile ilgili projeleri var. Eğer 6.2.1 proje konusuyla ilgiliyse aynı projeyi 6.2.2'de bir daha mı yazmak gerekiyor?

2)Makina techizat bilgilerinde, henüz alım yapmadığımıza göre Alım tarihi kısmı proforma tarihi mi?

3) Bİr de adet denmiş mesela, ben 5 adet elektronik kart alıyorum aynı firmadan(yurtdışı) fakat bunun yanında 1 tane yazılım paketi var, hepsine ait taşıma bedeli de var. Yani bunları içeren tek bir proforma var, her kalem için tek tek proforma alırsam hepsine ayrı ayrı taşıma bedeli ekleniyor ve toplu alım indirimi de kalkıyor. Şimdi bunları içeren proformaya göre birim kısmına 1 yazsam olur mu?

4) Proje içerisinde bir noktada sorun çıkması durumunda B planı olarak almak istediğim bir cihaz var. Bununla ilgili bilgileri de bütçede belirtmem gerekiyor mu?

5) Ayniyat no nedir?

İyi çalışmalar dilerim.
volkansezer

Mesajgönderen ARDEB04 » 26 Mar 2014, 17:57

uyilmazturk yazdı:Merhaba, 2014 1. dönemde 1001 projesine başvurmak istiyorum. Proje ekibimizde araştırmacı olarak çalışan bir hocamız, yine bu dönemde başvurusu yapılacak olan başka bir projede de araştırmacı olarak görünüyor. Bu durum başvuru sırasında bildirmeli miyiz?

Değerli Araştırmacı,
Araştırmacı olarak ekleyeceğiniz hocanızın görev alma kotası dolu değilse ekleyebilirsiniz, zaten sistemde görünüyor.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen yavuzornek » 27 Mar 2014, 00:26

Tubitak projelerinde yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin dışında bir kimyacıyı laboratuvarda çalıştırabilirmiyim. tübitak bu kişilere ödeme yapıyor mu
yavuzornek

Mesajgönderen GKHNBOZKULA » 27 Mar 2014, 10:22

Merhaba,
Biz bu dönemki 1001 programına başvurmak istiyoruz burada okuduğum kadarıyla 5000tl yi geçmeyen makina ve sarf malzemelerinde fatura almaya gerek olmadığı yazıyor.
Anlamadığım husus bu 5000 tl tüm makinaların toplamımı yoksa tek bir makina yada sarf malzemenin fiyatımıdır ?
GKHNBOZKULA

Mesajgönderen ARDEB04 » 27 Mar 2014, 10:26

yavuzornek yazdı:Tubitak projelerinde yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin dışında bir kimyacıyı laboratuvarda çalıştırabilirmiyim. tübitak bu kişilere ödeme yapıyor mu

Değerli Araştırmacı,
Yardımcı personel olarak ekleyebilirsiniz.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen ruhsen » 27 Mar 2014, 10:39

Merhabalar

Ben Gaziantep Ü. Havacılık ve Uzay Bil. f., Uçak ve Uzay Müh. Bölümünden
Y.Doç. Ali Ruhşen ÇETE (kimlik no: *************)

1001 projesine başvuru yapıyordum, online sayfada kayıtlarımı yaparken 2 gündür online kayıt sayfasını açamıyorum. Giriş sayfasına ulaşır giriş yaparsam "Oturum kapalı ya da geçersiz!" mesajı geliyor, e kayıt sayfasında ise (ardeb-pbs.tubitak.gov.tr) giriş yaptığımızda sayfa ana sayfaya yönlendiriliyor.

Bu Cuma'da son gün olduğu değerlendirilirse sistemin acilen düzeltilip ayrıca süre uzatımı verilmesini rica ediyorum

Saygılarımla
ruhsen

Mesajgönderen ARDEB04 » 27 Mar 2014, 10:40

GKHNBOZKULA yazdı:Merhaba,
Biz bu dönemki 1001 programına başvurmak istiyoruz burada okuduğum kadarıyla 5000tl yi geçmeyen makina ve sarf malzemelerinde fatura almaya gerek olmadığı yazıyor.
Anlamadığım husus bu 5000 tl tüm makinaların toplamımı yoksa tek bir makina yada sarf malzemenin fiyatımıdır ?

Değerli Araştırmacı,
Sarf malzeme için proforma gerekmezken, makine-teçhizat için miktardan bağımsız olarak proforma fatura koyulması gerekmektedir.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen ARDEB04 » 27 Mar 2014, 10:43

ruhsen yazdı:Merhabalar

Ben Gaziantep Ü. Havacılık ve Uzay Bil. f., Uçak ve Uzay Müh. Bölümünden
Y.Doç. Ali Ruhşen ÇETE (kimlik no: *************)

1001 projesine başvuru yapıyordum, online sayfada kayıtlarımı yaparken 2 gündür online kayıt sayfasını açamıyorum. Giriş sayfasına ulaşır giriş yaparsam "Oturum kapalı ya da geçersiz!" mesajı geliyor, e kayıt sayfasında ise (ardeb-pbs.tubitak.gov.tr) giriş yaptığımızda sayfa ana sayfaya yönlendiriliyor.

Bu Cuma'da son gün olduğu değerlendirilirse sistemin acilen düzeltilip ayrıca süre uzatımı verilmesini rica ediyorum

Saygılarımla

Değerli Araştırmacı,
1001 başvurularında süre uzatılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını bilerek, lütfen en kısa zamanda Kurumumuzu arayarak Bilişim'den destek alınız.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen Tympa26 » 27 Mar 2014, 12:18

Merhaba, yarın sona erecek olan 1001 başvuru ile ilgili birkaç sorum olacak:

1. Projeye Danışman Eklemek Zorunlu mudur?
2. Proje Ekibinde Yüksek Lisansını Tamamlamış Öğretim Görevlileri Bulunabilir mi? Bulunabilir ise projedeki görevi ne olabilir? (Araştırmacı, Bursiyer vb.)
3. Uzman Konusunda projede uzman olarak görev yapacak kişilerden ".... projesine ..... olarak katkı yapacağım." şeklinde yazılı bir belge alıınması yeterli midir? Ayrıca yer alacak uzmana yapılacak ödeme için kurumsal olarak bir fiyat teklif mektubu şartı var mıdır? Yoksa uzman olacak kişinin yazacağı belgede bu fiyatı belirtmesi yeterli olur mu?
4. Son olarak makine-teçhizat alımları için zaten e-başvuru kısmında gerekli teknik özellikler girileceğinden ekstra olarak tekniş şartname gerekli midir? Eğer gerekli ise tüm teçhizatın teknik şartnamesinin bir arada olarak yer aldığı tek bir teknik şartname belgesi yeterli midir?

İlginiz için şimdiden çok teşekkürler, iyi çalışmalar...
Tympa26

Mesajgönderen ARDEB04 » 27 Mar 2014, 12:28

Tympa26 yazdı:Merhaba, yarın sona erecek olan 1001 başvuru ile ilgili birkaç sorum olacak:

1. Projeye Danışman Eklemek Zorunlu mudur?
2. Proje Ekibinde Yüksek Lisansını Tamamlamış Öğretim Görevlileri Bulunabilir mi? Bulunabilir ise projedeki görevi ne olabilir? (Araştırmacı, Bursiyer vb.)
3. Uzman Konusunda projede uzman olarak görev yapacak kişilerden ".... projesine ..... olarak katkı yapacağım." şeklinde yazılı bir belge alıınması yeterli midir? Ayrıca yer alacak uzmana yapılacak ödeme için kurumsal olarak bir fiyat teklif mektubu şartı var mıdır? Yoksa uzman olacak kişinin yazacağı belgede bu fiyatı belirtmesi yeterli olur mu?
4. Son olarak makine-teçhizat alımları için zaten e-başvuru kısmında gerekli teknik özellikler girileceğinden ekstra olarak tekniş şartname gerekli midir? Eğer gerekli ise tüm teçhizatın teknik şartnamesinin bir arada olarak yer aldığı tek bir teknik şartname belgesi yeterli midir?

İlginiz için şimdiden çok teşekkürler, iyi çalışmalar...

Değerli Araştırmacı,
1. Danışman ekleme zorunluluğu yoktur, sadece yürütücüden oluşan projeler bile olabilmektedir.
2. Doktorası bulunmayan üniversite personelleri araştırmacı olamazlar, bursiyer ekleyebilirsiniz.
3. Uzman olarak eklemek istediğiniz şahsı projenizde belirtmeniz yeterlidir, bir belge almanız gerekmiyor. Bütçe kısmında belirtebilirsiniz.
4. Makine-teçhizat için teknik şartname zorunlu değildir, proforma fatura koymayı unutmayınız.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen ARDEB04 » 27 Mar 2014, 12:50

volkansezer yazdı:Merhaba,

Birkaç noktada kafam karıştı, yardımcı olabilirseniz sevinirim:

1) Proje formunda, 6.2.1 kısmında Proje Yürütücüsünün Tübitak Destekli Projeleri kısmı var. Altında da yürütücünün diğer projeleri var. Bunun dışında 6.2.2'de de Proje ekibinin önerilen proje konusu ile ilgili projeleri var. Eğer 6.2.1 proje konusuyla ilgiliyse aynı projeyi 6.2.2'de bir daha mı yazmak gerekiyor?

2)Makina techizat bilgilerinde, henüz alım yapmadığımıza göre Alım tarihi kısmı proforma tarihi mi?

3) Bİr de adet denmiş mesela, ben 5 adet elektronik kart alıyorum aynı firmadan(yurtdışı) fakat bunun yanında 1 tane yazılım paketi var, hepsine ait taşıma bedeli de var. Yani bunları içeren tek bir proforma var, her kalem için tek tek proforma alırsam hepsine ayrı ayrı taşıma bedeli ekleniyor ve toplu alım indirimi de kalkıyor. Şimdi bunları içeren proformaya göre birim kısmına 1 yazsam olur mu?

4) Proje içerisinde bir noktada sorun çıkması durumunda B planı olarak almak istediğim bir cihaz var. Bununla ilgili bilgileri de bütçede belirtmem gerekiyor mu?

5) Ayniyat no nedir?

İyi çalışmalar dilerim.

Değerli Araştırmacı,
1. 6.2.1 kısmında proje önerisi ile ilgili ya da değil, yürütücünün TÜBİTAK destekli diğer projelerini eklemelisiniz. 6.2.2 de ise proje ekibinin (araştırmacılar, danışmanlar) proje önerisi ile ilgili projelerini eklemelisiniz.
2. Almayı öngördüğünüz tarihi yazabilirsiniz.
3. Hepsini bir tek proformada gösterebilirsiniz.
4. Evet B planı olarak almayı planladığınız cihazı da bütçede belirtmelisiniz.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen Tympa26 » 27 Mar 2014, 14:51

Tekrar Merhaba,

1) Başvuru Sırasında Proje Personeli kısmında araştırmacı ekleme bölümünde "Katkı Yapılan Bölümler" ve "Projedeki Sorumluluğu" kısımları bulunmakta. Bu iki kısma hangi bilgileri girmemiz gerekmektedir? "Katı Yapılan Bölümler" kısmına kişi, başvuru formundaki iş paketlerinden hangisinde yer alıyorsa onları mı girmeliyiz? Bu durumda "Projedeki Sorumluluğu" kısmına ne yazmamız gerekmektedir?

İlginiz için Teşekkürler... İyi Çalışmalar
Tympa26

Mesajgönderen ARDEB » 27 Mar 2014, 15:47

Tympa26 yazdı:Tekrar Merhaba,

1) Başvuru Sırasında Proje Personeli kısmında araştırmacı ekleme bölümünde "Katkı Yapılan Bölümler" ve "Projedeki Sorumluluğu" kısımları bulunmakta. Bu iki kısma hangi bilgileri girmemiz gerekmektedir? "Katı Yapılan Bölümler" kısmına kişi, başvuru formundaki iş paketlerinden hangisinde yer alıyorsa onları mı girmeliyiz? Bu durumda "Projedeki Sorumluluğu" kısmına ne yazmamız gerekmektedir?

İlginiz için Teşekkürler... İyi Çalışmalar

Değerli Araştırmacı,
Katkı Yapılan Bölümler, proje öneri formunda kişinin katkı yaptığı bölümlerdir. Projedeki sorumluluğu ise, proje kapsamındaki hangi çalışmalarda (iş paketi de diyebiliriz) yer aldığıdır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen Tympa26 » 27 Mar 2014, 17:47

Merhaba proje başvurusu ile ilgili 2 sorum olacak;

1) Proje Ekibimizde Bir Tane Yüksek Lisansını Tamamlamış Doktoraya Devam Etmeyen Öğretim Görevlisi Hocamız var. Onu Proje Ekibine Bursiyer olarak mı yazmamız gerekiyor? Eğer Öyle Olacaksa Yüksek Lisans Bursiyeri Olarak mı Yazmamız Gerekiyor?

2) Proje Sonuçlarının paylaşımı amaçlı olarak bir internet sitesi hazırlayacağız. Bunun için hizmet alımına gideceğiz. Bütçe formunda bunu hizmet alımı olarak ifade ettik. Fakat Bütçe formunun "Proje Çıktı ve Sonuçlarının Paylaşımı ve Yayılımı (*) Giderleri (03.6)" kısmında yine internet sitesini tekrar yazmamız gerekir mi?

Yardımcı Olursanız sevinirim,

Teşekkürler,
İyi Çalışmalar...
Tympa26

Mesajgönderen B.arfat » 27 Mar 2014, 20:16

merhaba,
2013 dönemi başvurusu için etik kurul onay formu almıştık ancak proje iade edildi. yeni dönem başvurumuzda ise -idari görevinden dolayı- eski yürütücümüz araştırmacı olarak projede yer alacak, dolayısıyla yürütücümüzü değiştirmek zorunda kaldık. eski etik kurul onay formu ise eski yürütücümüzün adına düzenlenmişti. bu kısıtlı sürede elektronik olarak sadece etik kurul komisyon başkanının imzası olan onay formu alabildik. komisyon üyelerinin imzasının olduğu onay formunu 4 nisana kadar alıp elden getirsek başvurumuz kabul edilir mi.
B.arfat

Mesajgönderen fizik » 27 Mar 2014, 21:33

TÜBİTAK 1001 projem için belgelerimi yükledikten sonra sistemden açtığımda hata veriyor. Halbuki aynı belgelerle pek çok işlem yaptım ve bir sıkıntı olmuyordu. Bunların açılmaması problemi projemin değerlendirilememesi olduğu malumunuz.
Başka bilgisayarlarla ve başka dosyalarla da denedim. Fakat olumsuz. Lütfen yardımcı olurmusunuz?

DoçDr. Fatih KÜLAHCI
fizik

Mesajgönderen uyilmazturk » 28 Mar 2014, 01:14

Merhaba, 1001 (2014-1) başvurusu yapmak istiyorum. 2 sorum olacaktı,

1. Yazıcının kendisi bir sarf malzemesi midir? Yazıcı için proforma fatura eklenmeli mi?

2. Bursiyerlerin ismini başvuru sırasında vermek zorunda mıyız? Daha sonra bildirebilir miyiz?
uyilmazturk

Mesajgönderen ARDEB04 » 28 Mar 2014, 10:00

B.arfat yazdı:merhaba,
2013 dönemi başvurusu için etik kurul onay formu almıştık ancak proje iade edildi. yeni dönem başvurumuzda ise -idari görevinden dolayı- eski yürütücümüz araştırmacı olarak projede yer alacak, dolayısıyla yürütücümüzü değiştirmek zorunda kaldık. eski etik kurul onay formu ise eski yürütücümüzün adına düzenlenmişti. bu kısıtlı sürede elektronik olarak sadece etik kurul komisyon başkanının imzası olan onay formu alabildik. komisyon üyelerinin imzasının olduğu onay formunu 4 nisana kadar alıp elden getirsek başvurumuz kabul edilir mi.

Değerli Araştırmacı,
TÜBİTAK tarafından beklenilen etik kurul formu proje adını içerecek şekilde yürütücü adına alınmış olmalıdır. Siz aldığınız onay formunu gönderiniz, grup gerekli değerlendirmeyi yapacaktır, ancak bu kabul edileceği anlamını taşımaz.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Başvuru Süreci ve Belgeler

Mesajgönderen makbuletokmak » 28 Mar 2014, 10:01

Sayın ilgili,

Proje başvuruma onay verip başvuru çıktısını aldım. Çıktıda onay veren kuruluş yetkilisi adı, unvanı, imzası gibi kısımlar var. Bu kısımlar çıktı üzerinde elle mi yazılacak? Çünkü sistemde bunları yazabileceğim bir kısım göremedim. Yoksa çıktı üzerinde imza dışında elle bir bilgi yazılamaz mı? Bu durumda öeneren kuruluş yetkilisi adını vb. nereye yazacağım?

İlginiz için teşekkürler,
İyi çalışmalar..
makbuletokmak

ÖncekiSonraki

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.