PROJE ÖNERİSİ DEĞİŞİKLİK BİLDİRİM FORMU

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

PROJE ÖNERİSİ DEĞİŞİKLİK BİLDİRİM FORMU

Mesajgönderen sonermd » 21 Ağu 2014, 11:14

Bilimsel makale yazan, yazılan makaleleri değerlendiren, proje veren ve projelerin değerlendirilmesinde panelist olarak katılan biri olarak 1001 başvurularında bir konunun tekrar gözden geçirilmesini önermek istiyorum. Tekrar başvurulan projelerde PROJE ÖNERİSİ DEĞİŞİKLİK BİLDİRİM FORMU nun doldurulması gerekiyor. Panelistlere tekrar başvuru projesi 2 alt dosya şeklinde geliyor. İlk dosya önceki başvuru ve ikinci dosya ise revizyonların yapıldığı içerisinde ortak panel raporunun ve PROJE ÖNERİSİ DEĞİŞİKLİK BİLDİRİM FORMU nu içeriyor. Kendi gözlemlerime dayanarak Panelistler yeni başvuruyu değerlendiriken ortak panel raporunu ve proje ekibinin bu rapora cevabını bir arada değerlendirme şansını yakalayamıyorlar. Bu nedenle bu iki formun birleştirilmesini öneriyorum. Aynı review yapılan makaleler gibi hakemlerin önerileri ve araştırmacıların cevaplarının aynı form üzerinde olmasının hem panelistler için bir kolaylık olacağını hemde aratırmacıların daha iyi anlaşılabileceğine olanak sağlayacağını düşünüyorum. Bununla beraber yeni başvurunun ana bir dosya olmasını, bu dosya içerisinde 2 alt dosya halinde yeni başvuru ve eski başvurunun olması ve PROJE ÖNERİSİ DEĞİŞİKLİK BİLDİRİM FORMU nun hem yeni dosya içerisinde hemde ana dosya içersinde yer almasının panelistlerin dikkatini çekmesi açısından önemli olduğunu düşünüyorum.

Teşekkür ederim.
sonermd

Re: PROJE ÖNERİSİ DEĞİŞİKLİK BİLDİRİM FORMU

Mesajgönderen ARDEB01 » 21 Ağu 2014, 16:47

sonermd yazdı:Bilimsel makale yazan, yazılan makaleleri değerlendiren, proje veren ve projelerin değerlendirilmesinde panelist olarak katılan biri olarak 1001 başvurularında bir konunun tekrar gözden geçirilmesini önermek istiyorum. Tekrar başvurulan projelerde PROJE ÖNERİSİ DEĞİŞİKLİK BİLDİRİM FORMU nun doldurulması gerekiyor. Panelistlere tekrar başvuru projesi 2 alt dosya şeklinde geliyor. İlk dosya önceki başvuru ve ikinci dosya ise revizyonların yapıldığı içerisinde ortak panel raporunun ve PROJE ÖNERİSİ DEĞİŞİKLİK BİLDİRİM FORMU nu içeriyor. Kendi gözlemlerime dayanarak Panelistler yeni başvuruyu değerlendiriken ortak panel raporunu ve proje ekibinin bu rapora cevabını bir arada değerlendirme şansını yakalayamıyorlar. Bu nedenle bu iki formun birleştirilmesini öneriyorum. Aynı review yapılan makaleler gibi hakemlerin önerileri ve araştırmacıların cevaplarının aynı form üzerinde olmasının hem panelistler için bir kolaylık olacağını hemde aratırmacıların daha iyi anlaşılabileceğine olanak sağlayacağını düşünüyorum. Bununla beraber yeni başvurunun ana bir dosya olmasını, bu dosya içerisinde 2 alt dosya halinde yeni başvuru ve eski başvurunun olması ve PROJE ÖNERİSİ DEĞİŞİKLİK BİLDİRİM FORMU nun hem yeni dosya içerisinde hemde ana dosya içersinde yer almasının panelistlerin dikkatini çekmesi açısından önemli olduğunu düşünüyorum.

Teşekkür ederim.

Değerli araştırmacı,

Önerileriniz dikkate alınacaktır.

Teşekkür ederiz.
ARDEB01

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.