Bilimsel etkinlik katılımları hakkında

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Bilimsel etkinlik katılımları hakkında

Mesajgönderen malzeme » 10 Eki 2014, 10:22

Durum 1: 1001 Projemiz kapsamında, proje konusuyla alakalı yurtdışında bilimsel bir aktiviteye dinleyici olacak şekilde katılmayı düşünüyorum.

Soru 1: Yurtdışındaki proje konusuyla ilgili bilimsel aktiviteye sadece katılımcı/dinleyici pozisyonunda katılabilir miyim?

Durum 2: 1001 Projemizin bitiş tarihi 2015 Eylül ayı olsun. Bu projenin bitiş tarihinden sonra 2016 Nisan ayında proje konusuyla alakalı düzenlenecek olan konferansa dinleyici olarak katılmak istiyorum.

Soru 2: Projenin bitiş süresinin dışında olduğundan bir mani olur mu? Bunun için 1001 proje konusuyla alakalı 2016 Nisan ayında yapılacak konferansa 2015 Eylül’de bitecek olan projemden harcama yapabilir miyim? # Bilgi: Konferanslar için önceden kayıt alınıyor. Kongre/konferans 2016 Nisan’da olsa bile daha önceden kayıt alınıyor.

Bilimsel aktivite: Konferans, kongre, çalıştay (workshop), sempozyum.
malzeme

Re: Bilimsel etkinlik katılımları hakkında

Mesajgönderen ARDEB » 10 Eki 2014, 17:48

malzeme yazdı:Durum 1: 1001 Projemiz kapsamında, proje konusuyla alakalı yurtdışında bilimsel bir aktiviteye dinleyici olacak şekilde katılmayı düşünüyorum.

Soru 1: Yurtdışındaki proje konusuyla ilgili bilimsel aktiviteye sadece katılımcı/dinleyici pozisyonunda katılabilir miyim?

Durum 2: 1001 Projemizin bitiş tarihi 2015 Eylül ayı olsun. Bu projenin bitiş tarihinden sonra 2016 Nisan ayında proje konusuyla alakalı düzenlenecek olan konferansa dinleyici olarak katılmak istiyorum.

Soru 2: Projenin bitiş süresinin dışında olduğundan bir mani olur mu? Bunun için 1001 proje konusuyla alakalı 2016 Nisan ayında yapılacak konferansa 2015 Eylül’de bitecek olan projemden harcama yapabilir miyim? # Bilgi: Konferanslar için önceden kayıt alınıyor. Kongre/konferans 2016 Nisan’da olsa bile daha önceden kayıt alınıyor.

Değerli Araştırmacı,
1. Katılabilirsiniz.
2. Proje süresi dışında olduğu için katılamazsınız.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen malzeme » 10 Eki 2014, 18:10

ARDEB yazdı:
malzeme yazdı:Durum 1: 1001 Projemiz kapsamında, proje konusuyla alakalı yurtdışında bilimsel bir aktiviteye dinleyici olacak şekilde katılmayı düşünüyorum.

Değerli Araştırmacı,
1. Katılabilirsiniz.
Saygılarımızla.

Yanıtınız için teşekkür ederim.

Soru 2'yi netleştirmek adına farklı bir şekilde sorarak öğrenmek istiyorum.

Durum 3:

Konferans katılımcı kesin kayıt tarihi: 2015 Temmuz.
1001 Proje bitiş tarihi: 2015 Eylül.
Konferans tarihi: 2016 Nisan.

Görüldüğü üzere; konferansa kesin katılım için kayıt zamanı 1001 projesi süresinde yer almaktadır. Fakat konferansın düzenleme zamanı proje bitiş zamanından sonra yapılmaktadır.

1. Tüm bilimsel aktivitelere katılım sadece ve sadece proje bitiş tarihi içinde olmak zorunda mıdır?
2. Durum 3'te varsayılan senaryoda konferansın düzenleme tarihi mi kriter olarak alınıyor? Evet ise gerekçesi nedir öğrenebilir miyim muhakkak ki diğer proje sahipleri de merak edecekledir?
3. Projenin çıktılarıyla sözlü sunum ya da poster sunumu yapacak olmak bu durumun değişikliğine sebep olur mu?
malzeme

Mesajgönderen ARDEB » 13 Eki 2014, 09:18

malzeme yazdı:
ARDEB yazdı:

Değerli Araştırmacı,
1. Katılabilirsiniz.
Saygılarımızla.

Yanıtınız için teşekkür ederim.

Soru 2'yi netleştirmek adına farklı bir şekilde sorarak öğrenmek istiyorum.

Durum 3:

Konferans katılımcı kesin kayıt tarihi: 2015 Temmuz.
1001 Proje bitiş tarihi: 2015 Eylül.
Konferans tarihi: 2016 Nisan.

Görüldüğü üzere; konferansa kesin katılım için kayıt zamanı 1001 projesi süresinde yer almaktadır. Fakat konferansın düzenleme zamanı proje bitiş zamanından sonra yapılmaktadır.

1. Tüm bilimsel aktivitelere katılım sadece ve sadece proje bitiş tarihi içinde olmak zorunda mıdır?
2. Durum 3'te varsayılan senaryoda konferansın düzenleme tarihi mi kriter olarak alınıyor? Evet ise gerekçesi nedir öğrenebilir miyim muhakkak ki diğer proje sahipleri de merak edecekledir?
3. Projenin çıktılarıyla sözlü sunum ya da poster sunumu yapacak olmak bu durumun değişikliğine sebep olur mu?

Değerli Araştırmacı,
Proje bütçesi, mevzuat gereği yalnızca proje süresince açıktır. Projenin sonuçlanmasıyla bütçe kapatılır. Dolayısıyla, proje süresini aşan (seyahat dahil) hiçbir harcama kabul edilememektedir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.