Proje yürütücülüğü (birden fazla proje için)

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Proje yürütücülüğü (birden fazla proje için)

Mesajgönderen bozkeser » 15 Eki 2014, 12:14

Sayın yetkili,

Mart 2015'de 3501 programına proje yurutucusu olarak başvuru hazırlıyorum. Bu başvurum kabul olduktan sonra
ayda 1500 TL PTİ alacağım.
Peki, Eylul 2015 ıcın 1001 basvurusunu yıne proje yurutucusu olarak yapabılır mıyım? 1001 de kabul olursa bundan da 1500 TL alabılır mıyım?

Kotamatik adında bir excel tablonuz vardı, orda denedim ekranda sorun yok yazdı. Ama yıne de sormak ıstedim.

Cevabınızı beklerim

Tesekkurler
bozkeser

Re: Proje yürütücülüğü (birden fazla proje için)

Mesajgönderen ARDEB » 15 Eki 2014, 13:56

bozkeser yazdı:Sayın yetkili,

Mart 2015'de 3501 programına proje yurutucusu olarak başvuru hazırlıyorum. Bu başvurum kabul olduktan sonra
ayda 1500 TL PTİ alacağım.
Peki, Eylul 2015 ıcın 1001 basvurusunu yıne proje yurutucusu olarak yapabılır mıyım? 1001 de kabul olursa bundan da 1500 TL alabılır mıyım?

Kotamatik adında bir excel tablonuz vardı, orda denedim ekranda sorun yok yazdı. Ama yıne de sormak ıstedim.

Cevabınızı beklerim

Tesekkurler

Değerli Araştırmacı,
Alabilirsiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen bozkeser » 15 Eki 2014, 14:07

Oncelıkle cevabınız ıcın cok tesekkurler
Bu tür konularda her zaman kotamatik excel tablosunu dikkate almak yeterli midir?
bozkeser

Mesajgönderen ARDEB » 15 Eki 2014, 14:38

bozkeser yazdı:Oncelıkle cevabınız ıcın cok tesekkurler
Bu tür konularda her zaman kotamatik excel tablosunu dikkate almak yeterli midir?

Değerli Araştırmacı,
Proje sayıları ile ilgili kotalar konusunda bu excelden faydalanabilirsiniz. Diğer başvuru şartları için web sayfamızı incelemenizi öneririz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen dilemhizlan » 30 Mar 2015, 16:16

Merhaba,

Elektronik başvurularda yanlış hatırlamıyorsam proje yürütücüleri, projeye ayıracakları zamanı min %40 olarak girebiliyorlar. Yalnız kotalara baktığımızda araştırmacılara 3 projede Yürütücü olma hakkı tanınıyor, ayrıca H2020 projeleri olursa bu sayı 4'e çıkabiliyor, dolayısıyla bir araştırmacı H2020 projesi dahil 5 projede yürütücü olabilir. Bu durumda, başka bir görevi olmayan ve yukarıdaki örnekte olduğu gibi 5 proje yürüten bir kişi, bir projeye ancak %20 zaman ayırabilir, ki dersleri sebebiyle bu oran da düşebilir. Sormak istediğim TÜBİTAK için bir yürütücünün bir projeye %20 zaman ayırması uygun mudur acaba,değilse beklenen minimum yüzdeyi belirtebilirseniz çok seviniriz.

Teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.
dilemhizlan

Mesajgönderen ARDEB » 01 Nis 2015, 12:36

dilemhizlan yazdı:Merhaba,

Elektronik başvurularda yanlış hatırlamıyorsam proje yürütücüleri, projeye ayıracakları zamanı min %40 olarak girebiliyorlar. Yalnız kotalara baktığımızda araştırmacılara 3 projede Yürütücü olma hakkı tanınıyor, ayrıca H2020 projeleri olursa bu sayı 4'e çıkabiliyor, dolayısıyla bir araştırmacı H2020 projesi dahil 5 projede yürütücü olabilir. Bu durumda, başka bir görevi olmayan ve yukarıdaki örnekte olduğu gibi 5 proje yürüten bir kişi, bir projeye ancak %20 zaman ayırabilir, ki dersleri sebebiyle bu oran da düşebilir. Sormak istediğim TÜBİTAK için bir yürütücünün bir projeye %20 zaman ayırması uygun mudur acaba,değilse beklenen minimum yüzdeyi belirtebilirseniz çok seviniriz.

Teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

Değerli Araştırmacı,
%40 şeklinde bir limit bulunmamaktadır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.