Yabancı danışman ve araştırıcı aynı projede olabilir mi?

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Yabancı danışman ve araştırıcı aynı projede olabilir mi?

Mesajgönderen vermont » 27 Eki 2014, 19:54

Merhaba. Ben 1001 projesi hazırlıyorum, önümüzdeki Mart 2015 döneminde sunmak için. Projemde 2 yabancı Profesör hoca bulunacak. Birisi Amerika'dan, diğeri de muhtemelen Sırbistan'dan olacak. Bunlardan Amerika'dan olan hoca "yabancı araştırıcı" olarak, diğeri ise "danışman" olarak projede yer alacak. Kural gereği, sadece bir yabancı hocaya para ödenmesi durumunda, diğer "danışman" olacak hoca, ücret almadan projede yer alabilir mi? Danışman olarak projede PTI ödemesi olmaksızın, gidiş dönüş bilet masraflarına yardımcı olmak amacıyla nasıl bir yol izleyebilirim? Teşekkür ederim. Proje 1001 projesi olacaktır.
vermont

Re: Yabancı danışman ve araştırıcı aynı projede olabilir mi?

Mesajgönderen ARDEB » 28 Eki 2014, 12:34

vermont yazdı:Merhaba. Ben 1001 projesi hazırlıyorum, önümüzdeki Mart 2015 döneminde sunmak için. Projemde 2 yabancı Profesör hoca bulunacak. Birisi Amerika'dan, diğeri de muhtemelen Sırbistan'dan olacak. Bunlardan Amerika'dan olan hoca "yabancı araştırıcı" olarak, diğeri ise "danışman" olarak projede yer alacak. Kural gereği, sadece bir yabancı hocaya para ödenmesi durumunda, diğer "danışman" olacak hoca, ücret almadan projede yer alabilir mi? Danışman olarak projede PTI ödemesi olmaksızın, gidiş dönüş bilet masraflarına yardımcı olmak amacıyla nasıl bir yol izleyebilirim? Teşekkür ederim. Proje 1001 projesi olacaktır.

Değerli Araştırmacı,
Yurt dışı araştırmacılara kaldıkları süre için ücret ödenir ve seyahat masrafları karşılanır. Yurt dışı danışmana ise hiçbir ücret ödenmez.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.