Lisans mezunu 1001 projesine danışman olabilir mi?

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Lisans mezunu 1001 projesine danışman olabilir mi?

Mesajgönderen ssemd » 16 Ara 2014, 11:53

Merhaba.
Lisans mezunlarının 1001 projelerine danışman olup olamayacaklarını öğrenmek istiyorum.
Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Doç. Dr. Erkan Turan DEMİREL
ssemd

Re: Lisans mezunu 1001 projesine danışman olabilir mi?

Mesajgönderen ARDEB » 16 Ara 2014, 15:46

ssemd yazdı:Merhaba.
Lisans mezunlarının 1001 projelerine danışman olup olamayacaklarını öğrenmek istiyorum.
Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Doç. Dr. Erkan Turan DEMİREL

Değerli Araştırmacı,
Eğer Kamu'da veya Özel Sektör'de kadrolu olarak çalışıyorsa olabilir. Lütfen detaylar için http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/ ... svurabilir adresini inceleyiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen tovision » 10 Şub 2015, 13:40

Proje ekibinde yer alacak yürütücü, araştırmacı veya danışmanların;

Üniversite personeli olmaları durumunda, doktora/sanatta yeterlik/tıpta uzmanlık derecesine sahip olmaları gerekmektedir. (Bu koşul eğitim ve araştırma hastanelerinde çalışanları da kapsamaktadır.)
Kamu kuruluşları veya özel kuruluşlarda çalışmaları durumunda, en az dört yıllık üniversite lisans eğitimi almış olmaları yeterlidir.

Bu şartlara göre, devlet üniversitesinde öğretim görevlisi/okutman olarak çalışanlar, eğer doktora dereceleri yoksa danışman olamıyorlar, ama başka bir kuruluşta çalışıyorlarsa olabiliyorlar. Yukarıdaki ifadelerden anladığım bu, ancak mantığını anlamadığım için "acaba yanlış mı anladım?" diye tekrar sorma ihtiyacı duyuyorum.
tovision

Mesajgönderen ARDEB » 10 Şub 2015, 15:01

tovision yazdı:
Proje ekibinde yer alacak yürütücü, araştırmacı veya danışmanların;

Üniversite personeli olmaları durumunda, doktora/sanatta yeterlik/tıpta uzmanlık derecesine sahip olmaları gerekmektedir. (Bu koşul eğitim ve araştırma hastanelerinde çalışanları da kapsamaktadır.)
Kamu kuruluşları veya özel kuruluşlarda çalışmaları durumunda, en az dört yıllık üniversite lisans eğitimi almış olmaları yeterlidir.

Bu şartlara göre, devlet üniversitesinde öğretim görevlisi/okutman olarak çalışanlar, eğer doktora dereceleri yoksa danışman olamıyorlar, ama başka bir kuruluşta çalışıyorlarsa olabiliyorlar. Yukarıdaki ifadelerden anladığım bu, ancak mantığını anlamadığım için "acaba yanlış mı anladım?" diye tekrar sorma ihtiyacı duyuyorum.

Değerli Araştırmacı,
Doğru anladınız.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.