Doktora tezi proje olabilir mi?

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Doktora tezi proje olabilir mi?

Mesajgönderen akansely » 25 Ara 2014, 14:55

Merhabalar,

Benim merak ettiğim iki konu var. İlki en bir doktora öğrencisiyim ve danışmanım ile birlikte 1001'e başvurmayı düşünüyoruz. Bu noktada, aldığım bir Tübitak proje yazım eğitiminde doktora tezi ile Tübitak projesinin tamamen aynı olamayacağı ve etik ve telif açısından problem çıkacağı belirtilmişti. Böyle bir durum söz konusu mu? İkinci olarak, ben bir ÖYP araştırma görevlisiyim yani 35. madde ile kadromu doktora yaptığım üniversiteye aldırmıştım. Proje başvurusu yapıp kabul almam halinde asil kadromun bulunduğu üniversiteye dönersem bir problem olur mu proje devam ederken?

Cevaplandırabilirseniz çok sevinirim.

İyi çalışmalar...
akansely

Re: Doktora tezi proje olabilir mi?

Mesajgönderen ARDEB » 25 Ara 2014, 15:04

akansely yazdı:Merhabalar,
Benim merak ettiğim iki konu var. İlki ben bir doktora öğrencisiyim ve danışmanım ile birlikte 1001'e başvurmayı düşünüyoruz. Bu noktada, aldığım bir Tübitak proje yazım eğitiminde doktora tezi ile Tübitak projesinin tamamen aynı olamayacağı ve etik ve telif açısından problem çıkacağı belirtilmişti. Böyle bir durum söz konusu mu? İkinci olarak, ben bir ÖYP araştırma görevlisiyim yani 35. madde ile kadromu doktora yaptığım üniversiteye aldırmıştım. Proje başvurusu yapıp kabul almam halinde asil kadromun bulunduğu üniversiteye dönersem bir problem olur mu proje devam ederken?
İyi çalışmalar...

Değerli Araştırmacı,
Doktora tezinizle ilgili çalışmaları proje kapsamında gerçekleştirebilirsiniz. Projelerin birçoğundan yüksek lisans ve doktora tezleri çıkmaktadır. Bu demektir ki, proje kapsamında yapılan çalışmalar, aynı zamanda kişilerin tezlerinde gerçekleştirdikleri çalışmalardır. Eğer başvuru şartları sağlanıyorsa, başvuru formu uygun bir şekilde doldurulmuşsa ve değerlendirme aşamasında desteklenmesine karar verilirse, siz de çalışmalarınızı proje kapsamında yapabilirsiniz demektir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Re: Doktora tezi proje olabilir mi?

Mesajgönderen ARDEB » 25 Ara 2014, 15:04

ARDEB yazdı:
akansely yazdı:Merhabalar,
Benim merak ettiğim iki konu var. İlki ben bir doktora öğrencisiyim ve danışmanım ile birlikte 1001'e başvurmayı düşünüyoruz. Bu noktada, aldığım bir Tübitak proje yazım eğitiminde doktora tezi ile Tübitak projesinin tamamen aynı olamayacağı ve etik ve telif açısından problem çıkacağı belirtilmişti. Böyle bir durum söz konusu mu? İkinci olarak, ben bir ÖYP araştırma görevlisiyim yani 35. madde ile kadromu doktora yaptığım üniversiteye aldırmıştım. Proje başvurusu yapıp kabul almam halinde asil kadromun bulunduğu üniversiteye dönersem bir problem olur mu proje devam ederken?
İyi çalışmalar...

Değerli Araştırmacı,
Doktora tezinizle ilgili çalışmaları proje kapsamında gerçekleştirebilirsiniz. Projelerin birçoğundan yüksek lisans ve doktora tezleri çıkmaktadır. Bu demektir ki, proje kapsamında yapılan çalışmalar, aynı zamanda kişilerin tezlerinde gerçekleştirdikleri çalışmalardır. Eğer başvuru şartları sağlanıyorsa, başvuru formu uygun bir şekilde doldurulmuşsa ve değerlendirme aşamasında desteklenmesine karar verilirse, siz de çalışmalarınızı proje kapsamında yapabilirsiniz demektir.
Projeler kişilere tahsislidir. Kişi kurum değiştirirse, projesini de beraberinde götürebilmektedir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.