1001 projesinde araştırmacı

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

1001 projesinde araştırmacı

Mesajgönderen Bsr » 09 Oca 2015, 17:11

Merhabalar,

Ben Tübitak'ça kabul edilen bir 1001 projesinde doktora sonrası bursiyer olarak çalışmaya başlayacağım.
Hocam, şimdi yeni bir 1001 projesine başvurmak istiyor.
Benim araştırmacı olarak bu yeni projede yer alabileceğimi ve hatta proje teşvik primi alabileceğimi söyledi.

Size sormak istediğim şey şudur:
Herhangi bir kurumda kadrolu değilim; ve başka kabul edilmiş bir projede bursiyer olarak çalışacağım.
Bu durumda herhangi yeni bir 1001 projesinde araştırmacı olmam ve proje teşvik primi almam mümkün müdür?

İnternet sitesinden baktığım kadarıyla olamayacağım yazıyor.
Ama rektörden laboratuvar ve diğer imkanları kullanacağıma dair resmi bir izin alsam yeni 1001 projesinde araştırmacı olabilir miyim?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılar,
Basar
Bsr

Re: 1001 projesinde araştırmacı

Mesajgönderen ARDEB » 12 Oca 2015, 17:22

Bsr yazdı:Merhabalar,

Ben Tübitak'ça kabul edilen bir 1001 projesinde doktora sonrası bursiyer olarak çalışmaya başlayacağım.
Hocam, şimdi yeni bir 1001 projesine başvurmak istiyor.
Benim araştırmacı olarak bu yeni projede yer alabileceğimi ve hatta proje teşvik primi alabileceğimi söyledi.

Size sormak istediğim şey şudur:
Herhangi bir kurumda kadrolu değilim; ve başka kabul edilmiş bir projede bursiyer olarak çalışacağım.
Bu durumda herhangi yeni bir 1001 projesinde araştırmacı olmam ve proje teşvik primi almam mümkün müdür?

İnternet sitesinden baktığım kadarıyla olamayacağım yazıyor.
Ama rektörden laboratuvar ve diğer imkanları kullanacağıma dair resmi bir izin alsam yeni 1001 projesinde araştırmacı olabilir miyim?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılar,
Basar

Değerli Araştırmacı,
Araştırmacı olmak için kurumunuzun kadrolu personeli olmanız gerekmektedir. Yani kurumunuzda maaşlı çalışanı veya emekli olmanız şarttır. Şu durumda Araştırmacı olamazsınız, dolayısıyla PTİ alamazsınız.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.