Proje Yürütücüsü, Araştırmacı, Bursiyer

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Proje Yürütücüsü, Araştırmacı, Bursiyer

Mesajgönderen karagozmk » 27 Şub 2015, 10:58

Merhaba.
Başvuru sürecindeki roller ile ilgili bir çelişki yaşıyorum.
Doktora öğrencisiyim ve proje yapmak istiyorum. Aynı zamanda MEB'e bağlı bir okulda öğretmenim. E-başvuru sisteminden başvuru yapmak istediğimde beni proje yürütücüsü olarak gösterdi. Ancak ben üniversitenin personeli değilim. Açıklamalarda "Proje yürütücüsü, projeyi öneren kuruluşun kadrolu personeli olmak zorundadır." şeklinde geçiyor. Dolayısıyla öğrencisi olduğum üniversite üzerinden proje öneremem.
Bu durumda hangisini yapmalıyım?
1. Üniversitedeki danışmanım başvuru yapacak ve beni araştırmacı/bursiyer olarak kaydedecek?
2. Çalıştığım lise üzerinden proje yürütücüsü olarak başvuru yapıp, danışmanımı projeye dahil edeceğim?
karagozmk

Re: Proje Yürütücüsü, Araştırmacı, Bursiyer

Mesajgönderen ARDEB » 27 Şub 2015, 15:11

karagozmk yazdı:Merhaba.
Başvuru sürecindeki roller ile ilgili bir çelişki yaşıyorum.
Doktora öğrencisiyim ve proje yapmak istiyorum. Aynı zamanda MEB'e bağlı bir okulda öğretmenim. E-başvuru sisteminden başvuru yapmak istediğimde beni proje yürütücüsü olarak gösterdi. Ancak ben üniversitenin personeli değilim. Açıklamalarda "Proje yürütücüsü, projeyi öneren kuruluşun kadrolu personeli olmak zorundadır." şeklinde geçiyor. Dolayısıyla öğrencisi olduğum üniversite üzerinden proje öneremem.
Bu durumda hangisini yapmalıyım?
1. Üniversitedeki danışmanım başvuru yapacak ve beni araştırmacı/bursiyer olarak kaydedecek?
2. Çalıştığım lise üzerinden proje yürütücüsü olarak başvuru yapıp, danışmanımı projeye dahil edeceğim?

Değerli Araştırmacı,
Nerede çalışıyorsanız Proje Yürütücüsü Kuruluş orasıdır. Üniversitede çalışmadığınız için projeyi üniversitede yürütememektesiniz. Dilerseniz danışmanınız yürütücü olarak sunabilir projeyi ve siz bursiyer olursunuz. Veya projeyi okulda yürütecekseniz siz yürütücü olursunuz, danışmanınız da araştırmacı olur.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.