Araştırmacı

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Araştırmacı

Mesajgönderen essel » 04 Mar 2015, 13:27

Merhaba,
1001 projesinde kamu kuruluşunda sözleşmeli olarak çalışan kişiler araştırmacı olabiliyor mu?
Daha önceki konularda kadrolu olması gerekiyor denilmiş ama mevzuattaki bilgi şöyle:
"Proje ekibinde yer alacak yürütücü, araştırmacı veya danışmanların;
Üniversite personeli olmaları durumunda, doktora/sanatta yeterlik/tıpta uzmanlık derecesine sahip olmaları gerekmektedir. (Bu koşul eğitim ve araştırma hastanelerinde çalışanları da kapsamaktadır.)
Kamu kuruluşları veya özel kuruluşlarda çalışmaları durumunda, en az dört yıllık üniversite lisans eğitimi almış olmaları yeterlidir.
Proje yürütücüsü, projeyi öneren kuruluşun kadrolu personeli olmak zorundadır."
Araştırmacı için kadro zorunluluğu belirtilmemiş.
Bir diğer sorumda üniversiteye bağlı araştırma merkezleri kamu kuruluşları olarak mı dikkat alınmalıdır?
Tübitak sisteminde kamu kuruluşları altında görünmektedir.
essel

Re: Araştırmacı

Mesajgönderen ARDEB » 04 Mar 2015, 17:13

essel yazdı:Merhaba,
1001 projesinde kamu kuruluşunda sözleşmeli olarak çalışan kişiler araştırmacı olabiliyor mu?
Daha önceki konularda kadrolu olması gerekiyor denilmiş ama mevzuattaki bilgi şöyle:
"Proje ekibinde yer alacak yürütücü, araştırmacı veya danışmanların;
Üniversite personeli olmaları durumunda, doktora/sanatta yeterlik/tıpta uzmanlık derecesine sahip olmaları gerekmektedir. (Bu koşul eğitim ve araştırma hastanelerinde çalışanları da kapsamaktadır.)
Kamu kuruluşları veya özel kuruluşlarda çalışmaları durumunda, en az dört yıllık üniversite lisans eğitimi almış olmaları yeterlidir.
Proje yürütücüsü, projeyi öneren kuruluşun kadrolu personeli olmak zorundadır."
Araştırmacı için kadro zorunluluğu belirtilmemiş.
Bir diğer sorumda üniversiteye bağlı araştırma merkezleri kamu kuruluşları olarak mı dikkat alınmalıdır?
Tübitak sisteminde kamu kuruluşları altında görünmektedir.

Değerli Araştırmacı,
Çalışanlar için kadrolu çalışmak mecburidir. Kamuya bağlı araştırma merkezleri de kamu sayılmaktadır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen essel » 05 Mar 2015, 14:15

Peki bu merkezde çalışan kişinin doktora derecesine sahip olması gerekiyor mu ?
Yoksa lisans mezunu olması yeterli midir
essel

Mesajgönderen ARDEB » 05 Mar 2015, 17:15

essel yazdı:Peki bu merkezde çalışan kişinin doktora derecesine sahip olması gerekiyor mu ?
Yoksa lisans mezunu olması yeterli midir

Değerli Araştırmacı,
Kamu'da çalışanlar için Doktora derecesine gerek yoktur.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen kemalsulhi » 10 Mar 2015, 12:59

Merhaba,

1001 proje başvurumuza emekli bir öğretim üyesini dahil ettim. Başvuru_Formu_Çıktısı 'nda KABUL ve TAAHHÜT BEYANLARI (KATILIMCI KURUM/KURULUŞ) sayfasında katılımcı kurum yetkilisinin imza alanı var. Bu sayfa kime imzalatılacaktır. İyi günler dilerim.
kemalsulhi

Mesajgönderen ARDEB » 10 Mar 2015, 16:39

kemalsulhi yazdı:Merhaba,

1001 proje başvurumuza emekli bir öğretim üyesini dahil ettim. Başvuru_Formu_Çıktısı 'nda KABUL ve TAAHHÜT BEYANLARI (KATILIMCI KURUM/KURULUŞ) sayfasında katılımcı kurum yetkilisinin imza alanı var. Bu sayfa kime imzalatılacaktır. İyi günler dilerim.

Değerli Araştırmacı,
O bölüm boş kalabilir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen snrygt » 11 Nis 2015, 12:28

Sayın yetkili,
Kamuda çalışan doktora ünvanı olmayan bir kişi 1001-Projesinde Araştırmacı konumunda iken, üniversitede doktorası olmayan öğretim görevlisi statüsüne geçerse projedeki konumu ne olur. Teşekkürler.
snrygt

Mesajgönderen ARDEB » 13 Nis 2015, 17:30

snrygt yazdı:Sayın yetkili,
Kamuda çalışan doktora ünvanı olmayan bir kişi 1001-Projesinde Araştırmacı konumunda iken, üniversitede doktorası olmayan öğretim görevlisi statüsüne geçerse projedeki konumu ne olur. Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
Araştırmacı olarak devam edebilirsiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.