1001 Proje

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

1001 Proje

Mesajgönderen rdagtas » 08 Nis 2015, 13:49

Merhaba,
Ben Akdeniz Üniversitesi Fizik Bölümünde yüksek lisans yapmaktayım ve tez aşamasındayım. Şuanda devam eden bir 1001 projesinde bursiyer olarak çalışmaktayım. Projemizde bir yüksek lisans ve bir doktora öğrencisi var. Haziran ayında tezimi verip mezun olacağım ve yaz döneminde doktoraya başlayacağım. Bununla ilgili iki sorum olacak.

1) Yüksek lisans bitirip doktoraya başladıktan sonra bu projede bursiyer olarak çalışmaya devam edebilir miyim ? Yani burs almaya devam edebilir miyim ?

2) Şuanda yüksek lisansa devam ettiğim için her ay Tübitak'a öğrenci belgesi gönderiyorum. Eğer doktoraya başlayınca bursiyer olarak projede çalışmaya devam edebilirsem mezun olduktan sonra ile doktoraya başlama arasındaki süreçte öğrenci belgesi için nasıl bir prosedür izleniyor ?

Teşekkürler.
rdagtas

Re: 1001 Proje

Mesajgönderen ARDEB » 13 Nis 2015, 17:13

rdagtas yazdı:Merhaba,
Ben Akdeniz Üniversitesi Fizik Bölümünde yüksek lisans yapmaktayım ve tez aşamasındayım. Şuanda devam eden bir 1001 projesinde bursiyer olarak çalışmaktayım. Projemizde bir yüksek lisans ve bir doktora öğrencisi var. Haziran ayında tezimi verip mezun olacağım ve yaz döneminde doktoraya başlayacağım. Bununla ilgili iki sorum olacak.

1) Yüksek lisans bitirip doktoraya başladıktan sonra bu projede bursiyer olarak çalışmaya devam edebilir miyim ? Yani burs almaya devam edebilir miyim ?

2) Şuanda yüksek lisansa devam ettiğim için her ay Tübitak'a öğrenci belgesi gönderiyorum. Eğer doktoraya başlayınca bursiyer olarak projede çalışmaya devam edebilirsem mezun olduktan sonra ile doktoraya başlama arasındaki süreçte öğrenci belgesi için nasıl bir prosedür izleniyor ?

Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
Öğrenci olmadığınız dönem, yani mezuniyetten yeni kayda kadarki sürede, maalesef hiçbir şekilde burs alamazsınız. Yeniden kayıt yaptırdığınızda, eğer proje yürütücüsü sizi tekrar bursiyer olarak projeye dahil ederse, tekrar burs almaya devam edersiniz. Burs miktarı da projenin bursiyer bütçe kalemine göre, doktora öğrencisi burs üst sınırına sadık kalınarak, proje yürütücüsü tarafından belirlenir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.