Yurtdışı araştırmacı bilgi formu hakkında

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Yurtdışı araştırmacı bilgi formu hakkında

Mesajgönderen cankucuk » 30 Haz 2015, 11:07

Sayın Yetkili,

1001 projesinin formlarından biri olan "Yurtdışı araştırmacı bilgi formu" ndaki ifadelerden yabancı araştırmacıların Türkiye'de fiziki olarak bulunma zorluğu varmış gibi bir anlam çıkardım.

Yurtdışından hasta örneklerinin karakterize edilip gönderileceği durumlarda fiziken araştırmacının Türkiye'de bulunmasına gerek yoktur.

Bu tarz durumlarda 1001 başvuruna yabancı araştırıcı eklenmesinde bir sıkıntı var mıdır?

Bir de, araştırmacının yurtdışındaki brüt maaşının miktarını, PTI ödemesi olmayan durumlarda da belirtmek gerekir mi?

Lütfen bu konularda beni en kısa zamanda bilgilendirebilir misiniz?

Teşekkürler.
cankucuk

Re: Yurtdışı araştırmacı bilgi formu hakkında

Mesajgönderen ARDEB » 01 Tem 2015, 09:58

cankucuk yazdı:Sayın Yetkili,
1001 projesinin formlarından biri olan "Yurtdışı araştırmacı bilgi formu" ndaki ifadelerden yabancı araştırmacıların Türkiye'de fiziki olarak bulunma zorluğu varmış gibi bir anlam çıkardım.
Yurtdışından hasta örneklerinin karakterize edilip gönderileceği durumlarda fiziken araştırmacının Türkiye'de bulunmasına gerek yoktur.
Bu tarz durumlarda 1001 başvuruna yabancı araştırıcı eklenmesinde bir sıkıntı var mıdır?
Bir de, araştırmacının yurtdışındaki brüt maaşının miktarını, PTI ödemesi olmayan durumlarda da belirtmek gerekir mi?
Lütfen bu konularda beni en kısa zamanda bilgilendirebilir misiniz?
Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/ ... svurabilir adresinde B bölümünde yurt dışı araştırmacı ile ilgili koşullar listelenmiştir. Bu çerçevenin dışına yasal olarak çıkılamamaktadır. Bu şartlara uymuyorsa projeye yurt dışı araştırmacı olarak ekleyemezsiniz. O durumda tercih edebileceğiniz başka bir seçenek de yurt dışı danışmanlık olabilir. Ayrıca, ister yurt dışı araştırmacı olsun, isterse yurt dışı danışman; bu kişiler Proje Teşvik İkramiyesi alamazlar.
Saygılarımla.
ARDEB

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.