Doktora tezi için en uygun destek programı hangisidir?

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Doktora tezi için en uygun destek programı hangisidir?

Mesajgönderen hicranbektas » 11 Şub 2016, 13:34

İyi günler,
Birkaç sorum olacaktı.
- 1001 destek programında devam eden proje yürütücülüğüm var. Doktora öğrencimin tezini hangi Tübitak destek programına yönlendirebilirim?
- Ben 1001 destek programında yürütücü olduğum için, 3001 destek programı yürütücülüğü yapamıyorum. Benim proje yürütücüsü olabileceğim, alanda uzman bir proje danışmanı önerebileceğim, doktora bursiyeri olarak tezi yürütebileceğimiz bir destek programı var mı?
- 3001'de doktora öğrencisi proje yürütücüsü olursa, tez danışmanı ve proje danışmanı hangi statüde görev alabilir?
- Doktora tezi 1001 projesi olarak desteklenebilir mi?

teşekkür eder, iyi günler dilerim.
hicranbektas

Re: Doktora tezi için en uygun destek programı hangisidir?

Mesajgönderen ARDEB » 11 Şub 2016, 18:07

hicranbektas yazdı:İyi günler,
Birkaç sorum olacaktı.
1- 1001 destek programında devam eden proje yürütücülüğüm var. Doktora öğrencimin tezini hangi Tübitak destek programına yönlendirebilirim?
2- Ben 1001 destek programında yürütücü olduğum için, 3001 destek programı yürütücülüğü yapamıyorum. Benim proje yürütücüsü olabileceğim, alanda uzman bir proje danışmanı önerebileceğim, doktora bursiyeri olarak tezi yürütebileceğimiz bir destek programı var mı?
3- 3001'de doktora öğrencisi proje yürütücüsü olursa, tez danışmanı ve proje danışmanı hangi statüde görev alabilir?
4- Doktora tezi 1001 projesi olarak desteklenebilir mi?

teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Değerli Araştırmacı,
1. 1002 programına başvuru yapabilir.
2. 1003, 1005, 3501 programından sizlere uyan herhangi birisine başvuru yapabilirsiniz.
3. Üniversitelerde 3001'de doktora öğrencileri yürütücü olamamaktadır.
4. Tezler, projelerin çıktılarıdır. Tezde gerçekleştirilecek çalışmalar projelendirilerek uygun formatta sunulursa, değerlendirmeye alınır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.