Etik Kurul Raporu

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Etik Kurul Raporu

Mesajgönderen gökhanbaykal » 23 Şub 2016, 11:52

Daha önceden 1001 başvuru yapıp red alan bir projeden sonra bende başvurumda Etik Kurul raporu almam gerekiyor mu gerekmiyor mu konusunda kararsız kaldım. Danıştığım kurumlardan insanlar ve hayvanlar üzerinde ki çalışmalarda etik kurul raporunun gerekli olabileceğini ancak red alan projede herhangi bir canlı üzerinde çalışma veya deney yapılmayacak olmasına rağmen red alması beni tereddütte bıraktı.Sizden Etik Kurul Raporunun geniş kapsamı hakkında bilgi talep ediyorum.
gökhanbaykal

Re: Etik Kurul Raporu

Mesajgönderen ARDEB » 23 Şub 2016, 12:02

gökhanbaykal yazdı:Daha önceden 1001 başvuru yapıp red alan bir projeden sonra bende başvurumda Etik Kurul raporu almam gerekiyor mu gerekmiyor mu konusunda kararsız kaldım. Danıştığım kurumlardan insanlar ve hayvanlar üzerinde ki çalışmalarda etik kurul raporunun gerekli olabileceğini ancak red alan projede herhangi bir canlı üzerinde çalışma veya deney yapılmayacak olmasına rağmen red alması beni tereddütte bıraktı.Sizden Etik Kurul Raporunun geniş kapsamı hakkında bilgi talep ediyorum.

Değerli Araştırmacı,
http://tubitak.gov.tr/sites/default/fil ... _07_13.pdf adresinden bilgi alınabilir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.