Araştrımacı olabilme kriterleri hakkında

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Araştrımacı olabilme kriterleri hakkında

Mesajgönderen Bilsen » 23 Mar 2016, 11:10

Sayın yetkili 1001 Destek projesine başvuru yapmak niyetindeyim. Bu noktada açıklamalarda net olarak anlayamadığım bazı noktalar hakkında sizlerin açıklamalarına ihtiyaç duymaktayım.
1001 projesinde Araştırmacı olmak için herhangi bir kuruma bağlı olma zorunluluğu var mı? Yoksa Doktoralı ancak herhangi bir kuruma bağlı olmayan kişilerde araştırmacı olabilir mi?
Bir proje kapsamında belli bir sayıda Araştırmacı bulunmak zorunda mı? Yoksa yönetici ve sadece Bursiyerler ile de projeyi yürütmek mümkün mü?
Üniversite dışı kurumlarda örneğin Müze gibi Kültür Bakanlığına bağlı alt birimlerde müze müdürünün yürütücü olabilmesi mümkün mü? Mümkün değilse müzeden çalışan herhangi bir uzmanın yürütücü olması yeterli midir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla

Bilsen Özdemir
Bilsen
 
Mesajlar: 2
Kayıt: 22 Mar 2016, 12:56

Re: Araştrımacı olabilme kriterleri hakkında

Mesajgönderen ARDEB » 25 Mar 2016, 10:18

Bilsen yazdı:Sayın yetkili 1001 Destek projesine başvuru yapmak niyetindeyim. Bu noktada açıklamalarda net olarak anlayamadığım bazı noktalar hakkında sizlerin açıklamalarına ihtiyaç duymaktayım.
1. 1001 projesinde Araştırmacı olmak için herhangi bir kuruma bağlı olma zorunluluğu var mı? Yoksa Doktoralı ancak herhangi bir kuruma bağlı olmayan kişilerde araştırmacı olabilir mi?
2. Bir proje kapsamında belli bir sayıda Araştırmacı bulunmak zorunda mı? Yoksa yönetici ve sadece Bursiyerler ile de projeyi yürütmek mümkün mü?
3. Üniversite dışı kurumlarda örneğin Müze gibi Kültür Bakanlığına bağlı alt birimlerde müze müdürünün yürütücü olabilmesi mümkün mü? Mümkün değilse müzeden çalışan herhangi bir uzmanın yürütücü olması yeterli midir?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla

Değerli Araştırmacı,
1.Bir kurumda kadrolu çalışıyor olması veya emekli olması gerekmektedir.
2.0 ilâ 10 arası araştırmacı yazılabilir.
3.Müze müdürü yürütücü olabilir.
Saygılarımızla.
ARDEB
 
Mesajlar: 1407
Kayıt: 10 Nis 2013, 21:02


Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.cron