in vivo çalışmalar ve etik kurul

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

in vivo çalışmalar ve etik kurul

Mesajgönderen istanbulluh » 02 Ara 2016, 18:59

Sayın yetkili,
in vivo çalışmalarda etik kurul (hayvan veya insan) izni gerekmekte; yönetmelikte etik kurula başvuran kişinin proje yöneticisi ve öğretim üyesi olması gerekliliği var.
doktorasını tamamlamış (ve öğretim üyesi kadrosu bekleyen) araştırma görevlilerinin in vivo çalışmalı proje başvurusunda etik kurul izninin projede ismi olan (danışman veya araştırmacı) başka biri olması başvuruyla ilgili bir sorun yaratır mı?
istanbulluh

Re: in vivo çalışmalar ve etik kurul

Mesajgönderen ARDEB » 05 Ara 2016, 09:45

istanbulluh yazdı:Sayın yetkili,
in vivo çalışmalarda etik kurul (hayvan veya insan) izni gerekmekte; yönetmelikte etik kurula başvuran kişinin proje yöneticisi ve öğretim üyesi olması gerekliliği var.
doktorasını tamamlamış (ve öğretim üyesi kadrosu bekleyen) araştırma görevlilerinin in vivo çalışmalı proje başvurusunda etik kurul izninin projede ismi olan (danışman veya araştırmacı) başka biri olması başvuruyla ilgili bir sorun yaratır mı?

Değerli Araştırmacı,
TÜBİTAK için önemli olan, etik kurul izninin proje yürütücüsü adına alınmış olması ve proje başlığının etik kurul izin belgesinde aynen geçmesidir. Diğer konular için lütfen etik kurulunuz ile görüşünüz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.