Hangi Araştırma Grubuna Başvuru Yapmalıyım?

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Hangi Araştırma Grubuna Başvuru Yapmalıyım?

Mesajgönderen denizelif » 28 Oca 2014, 11:56

Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nde görev yapıyorum. Geliştirmek istediğimiz cihaz ressamların kullanacağı bir cihaz ama mühendislik disiplinleridallarıyla ortak yapılacak, teknik bir çalışma. Bu çerçevede yürütücü kendim, yardımcı araştırmacılar ise mühendislik alanlarından arkadaşlar olacak ve ortaya çıkacak ürün sosyal değil teknik bir ürün. İnceleme başvurusunu hangi araştırma grubuna yapmalıyım? MAG'a veya SOBAG'a?
denizelif
 
Mesajlar: 2
Kayıt: 24 Oca 2014, 12:09

Re: Hangi Araştırma Grubuna Başvuru Yapmalıyım?

Mesajgönderen ARDEB » 28 Oca 2014, 13:27

denizelif yazdı:Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nde görev yapıyorum. Geliştirmek istediğimiz cihaz ressamların kullanacağı bir cihaz ama mühendislik disiplinleridallarıyla ortak yapılacak, teknik bir çalışma. Bu çerçevede yürütücü kendim, yardımcı araştırmacılar ise mühendislik alanlarından arkadaşlar olacak ve ortaya çıkacak ürün sosyal değil teknik bir ürün. İnceleme başvurusunu hangi araştırma grubuna yapmalıyım? MAG'a veya SOBAG'a?

Değerli Araştırmacı,
Siz MAG veya SOBAG'dan herhangi birisini yazabilirsiniz. TÜBİTAK, sizin öneride belirttiğiniz Grubu, projenizin içeriğine göre değiştirebilir. Projeniz, sırf bu sebepten iade/ret olmaz.
Saygılarımızla.
ARDEB
 
Mesajlar: 1407
Kayıt: 10 Nis 2013, 21:02

Re: Hangi Araştırma Grubuna Başvuru Yapmalıyım?

Mesajgönderen HasanSemih » 10 Şub 2014, 22:10

Ben lise öğrencisiyim. Arkadaşımla birlikte gemilerde yakıt tasarrufu üzerinde geliştirmekte olduğumuz bir projemiz var. Bu projemizle MARTEC 2 adlı proje çağrısına katılmayı düşünüyoruz. Buraya katılmamız mümkün mü ?
HasanSemih
 
Mesajlar: 1
Kayıt: 01 Şub 2014, 22:47

Re: Hangi Araştırma Grubuna Başvuru Yapmalıyım?

Mesajgönderen ARDEB04 » 11 Şub 2014, 11:30

HasanSemih yazdı:Ben lise öğrencisiyim. Arkadaşımla birlikte gemilerde yakıt tasarrufu üzerinde geliştirmekte olduğumuz bir projemiz var. Bu projemizle MARTEC 2 adlı proje çağrısına katılmayı düşünüyoruz. Buraya katılmamız mümkün mü ?

Değerli Araştırmacı,
Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) bünyesinde yürütülen destek programları kapsamında lise öğrencilerine destek verilmemektedir.
MARTEC kapsamında ise, Türkiye’de yerleşik sermaye şirketlerinin Ar-Ge projelerine hibe destek verilebilecektir. MARTEC ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz web sitemizi inceleyebilir ya da Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) ile iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla.
ARDEB04
 


Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.