Projelerde görev alma limitleri

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Projelerde görev alma limitleri

Mesajgönderen plantiko » 03 Şub 2014, 02:47

Merhaba Sayın Yetkili,

Bir konuda sizden bilgi almak istiyorum. Aslında bu zamana kadar sanırım gözden kaçırmış olduğum bir konu. Daha önce herhangi bir projede araştırmacı ve yürütücü olarak görev almadım. İlk defa proje başvurusunda bulunacağım. 1001 ve 3001 projelerinde görev alma limitlerini incelediğimde "Yürütücü olmaya engel idari görevi olmayan diğer idari görevliler (Dekan, Dekan Yrd., Yüksek Okul Müdürü, Yüksek Okul Müdür Yrd., Meslek Yüksek Okul Müdürü, Meslek Yüksek Okul Müdür Yrd., Genel Sekreter, Enstitü Müdürü, Enstitü Müdür Yrd., Bölüm Başkanı, Araştırma Enstitüsü Müdürü, Daire Başkanı, Merkez Müdürü) ile tam zamanlı olmayan diğer bilim insanları, başvuru sırasında görevlerinin devam etmesi durumunda; aynı anda en fazla, TÜBİTAK destekli (*) bir projede yürütücü veya en fazla iki projede araştırmacı olarak görev alabilirler (**)." şeklinde bahsedilmektedir. Şu anda yukarıda belirtilen idari görevlerden olan bir idari görevim halen devam etmekte. Normal şartlarda ilk önce 3001 proje başvurusu yapmayı daha sonra da 1001 proje başvurusu yapmayı planlıyordum. Elbette genel olarak belirtilen 2 projede yürütücü veya 4 projede araştırmacı olma koşulunu dikkate alarak bunu söyleyebiliriz. Bu şartlarda idari görevi halen devam eden bir akademisyen olarak 1001 ve 3001 projelerine yürütücü olarak başvuru yapabiliyor muyum? Yoksa ikisinden birini tercih mi etmem gerekiyor..Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim...
plantiko

Re: Projelerde görev alma limitleri

Mesajgönderen ARDEB » 03 Şub 2014, 12:29

plantiko yazdı:Merhaba Sayın Yetkili,

Bir konuda sizden bilgi almak istiyorum. Aslında bu zamana kadar sanırım gözden kaçırmış olduğum bir konu. Daha önce herhangi bir projede araştırmacı ve yürütücü olarak görev almadım. İlk defa proje başvurusunda bulunacağım. 1001 ve 3001 projelerinde görev alma limitlerini incelediğimde "Yürütücü olmaya engel idari görevi olmayan diğer idari görevliler (Dekan, Dekan Yrd., Yüksek Okul Müdürü, Yüksek Okul Müdür Yrd., Meslek Yüksek Okul Müdürü, Meslek Yüksek Okul Müdür Yrd., Genel Sekreter, Enstitü Müdürü, Enstitü Müdür Yrd., Bölüm Başkanı, Araştırma Enstitüsü Müdürü, Daire Başkanı, Merkez Müdürü) ile tam zamanlı olmayan diğer bilim insanları, başvuru sırasında görevlerinin devam etmesi durumunda; aynı anda en fazla, TÜBİTAK destekli (*) bir projede yürütücü veya en fazla iki projede araştırmacı olarak görev alabilirler (**)." şeklinde bahsedilmektedir. Şu anda yukarıda belirtilen idari görevlerden olan bir idari görevim halen devam etmekte. Normal şartlarda ilk önce 3001 proje başvurusu yapmayı daha sonra da 1001 proje başvurusu yapmayı planlıyordum. Elbette genel olarak belirtilen 2 projede yürütücü veya 4 projede araştırmacı olma koşulunu dikkate alarak bunu söyleyebiliriz. Bu şartlarda idari görevi halen devam eden bir akademisyen olarak 1001 ve 3001 projelerine yürütücü olarak başvuru yapabiliyor muyum? Yoksa ikisinden birini tercih mi etmem gerekiyor..Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim...

Değerli Araştırmacı,
Bahsettiğiniz koşulun güncellenmesi ve kotaların gevşetilmesi için çalışmalar sürmektedir. Yakın zamanda duyurulacaktır. Ancak, şu an için konuşmak gerekirse, aynı anda 1 adet 3001 ve 1 adet 1001 projesinde yürütücü olmanız mümkün değildir. Lütfen siteden ve ARBİS e-posta listesi duyurularından gelişmeleri takip ediniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen tsunami » 07 Şub 2014, 17:40

Bahsettiginiz proje limit degisiklikleri 1001 basvurularinin son tarihinden once (28 Mart'dan once) duyurulur mu acaba? Aslinda bu limitlerin Ocak ayi itibari ile duyurulmasi gerekmez miydi? 1001 proposali vermek icin limit degisikligini bekliyoruz. Eger Mart basi gibi aciklanirsa proposali yazmak icin cok az bir zaman kaliyor.
tsunami

Mesajgönderen ARDEB » 08 Şub 2014, 01:43

tsunami yazdı:Bahsettiginiz proje limit degisiklikleri 1001 basvurularinin son tarihinden once (28 Mart'dan once) duyurulur mu acaba? Aslinda bu limitlerin Ocak ayi itibari ile duyurulmasi gerekmez miydi? 1001 proposali vermek icin limit degisikligini bekliyoruz. Eger Mart basi gibi aciklanirsa proposali yazmak icin cok az bir zaman kaliyor.

Değerli Araştırmacı,
Biz de sizler gibi gelişmeleri takip etmekteyiz. Yönetim tarafından değişiklikler onaylanıp duyuru aşamasına geçildiği zaman genel bir duyuru yayınlanacaktır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.