Projede ünvan değişikliği yapabilme?

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Projede ünvan değişikliği yapabilme?

Mesajgönderen gülşah » 03 Şub 2014, 16:41

Merhabalar,

Ben yüksek lisans öğrencisi olup şuan ikinci sınıftayım ve haziran ayında mezun oluyorum. Doktora'ya başlayıp başlamayacağım nisan ayında yapılacak sınavdan sonra netleşecektir. Proje(1001 projesi) başvurusu da mart ayında olacaktır. Dolayısıyla ben projede yüksek lisans oğrencisı bursiyeri olarak bulunacağım ve proje onaylandıktan sonrada(eğer onaylanırsa) doktoraya başlayabilirim. Bu durumda ünvan değiğşikliği yapılabilir mi? Projede bursiyer olarak devam edebilir miyim? Bu cevaba göre proje başvurusundan önce doktora koşullarımı sağlayabileceğim farklı sınavlara girmeyi planlayacağım ya da eğer sonradan değiştirilebiliyorsa ona göre hareket edeceğim.

Teşekkürler,
Gülşah Köseoğlu
gülşah

Re: Projede ünvan değişikliği yapabilme?

Mesajgönderen ARDEB » 03 Şub 2014, 16:52

gülşah yazdı:Merhabalar,
Ben yüksek lisans öğrencisi olup şuan ikinci sınıftayım ve haziran ayında mezun oluyorum. Doktora'ya başlayıp başlamayacağım nisan ayında yapılacak sınavdan sonra netleşecektir. Proje(1001 projesi) başvurusu da mart ayında olacaktır. Dolayısıyla ben projede yüksek lisans oğrencisı bursiyeri olarak bulunacağım ve proje onaylandıktan sonrada(eğer onaylanırsa) doktoraya başlayabilirim. Bu durumda ünvan değiğşikliği yapılabilir mi? Projede bursiyer olarak devam edebilir miyim? Bu cevaba göre proje başvurusundan önce doktora koşullarımı sağlayabileceğim farklı sınavlara girmeyi planlayacağım ya da eğer sonradan değiştirilebiliyorsa ona göre hareket edeceğim.
Teşekkürler,
Gülşah Köseoğlu

Değerli Araştırmacı,
Yüksek lisans yapmakta olduğunuz aylar için proje önerisinde "Yüksek Lisans Bursiyeri", doktora yapmakta olduğunuz aylar için "Doktora Bursiyeri" statüsünde çalışırsınız. Öğrenci olmadığınız dönemler için burs talep edemezsiniz ve projede görev yapamazsınız. Proje öneri metninde "..... ilâ ..... aylar arasında yüksek lisans bursiyeri, ..... ilâ ..... aylar arasında ise doktora bursiyeri olarak çalışacaktır." ifadesinin yer alması gerekmektedir. Bütçenin de yine bu doğrultuda planlanması gereklidir. Aksi takdirde, statünüz "Doktora Bursiyeri"ne yükseltilse bile, yine "Yüksek Lisans Bursiyeri"nin aldığı ücreti almaya devam edersiniz. Çünkü proje bütçeleri, proje sözleşmesinde kesinleşmektedir ve bütçedeki burs kalemine kesinlikle aktarım yapılmamakta ve ek ödenek verilmemektedir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Re: Projede ünvan değişikliği yapabilme?

Mesajgönderen gülşah » 03 Şub 2014, 17:33

İstediğim cevabı aldım çok teşekkür ederim.
Saygılar,
gülşah

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.