görev alma sınırı

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

görev alma sınırı

Mesajgönderen ilkerercanli » 19 Şub 2014, 02:07

merhabalar benim şu an bir hızlı destek programında yürütücülüğüm ve Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Programında da yardımcı araştırmacılığım var acaba 1001 projesinde yürütücü olmama engel bir durum var mı?

birde 1001 projesinde devlet kurumunda çalışan 4 yıllık mezun bir mühendisi araştırmacı olarak yer alabilir mi,

cevaplarınız için teşekkür ederim....
ilkerercanli

Re: görev alma sınırı

Mesajgönderen ARDEB » 19 Şub 2014, 09:55

ilkerercanli yazdı:merhabalar benim şu an bir hızlı destek programında yürütücülüğüm ve Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Programında da yardımcı araştırmacılığım var acaba 1001 projesinde yürütücü olmama engel bir durum var mı?
birde 1001 projesinde devlet kurumunda çalışan 4 yıllık mezun bir mühendisi araştırmacı olarak yer alabilir mi,
cevaplarınız için teşekkür ederim....

Değerli Araştırmacı,
1001'de yürütücü olabilirsiniz. Hızlı destek projesi, genel proje kotasına dahil olmayıp, kendi içerisinde bir kotası vardır (bir kişi aynı anda en fazla bir hızlı destek projesinde yürütücü olabilir).
Kamu çalışanlarından lisans mezuniyeti olanlar projelerde proje yürütücüsü, araştırmacı veya danışman olarak yer alabilirler.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen sibel80 » 20 Şub 2014, 14:09

Merhaba;
Ben1001 projesi yazıyorum ve yurtdışından daha önce birlikte çalıştığım bir hocayı projeye araştırmacı olarak dahil etmek istiyorum. Formda ‘her ziyarette yol dahil otuz gün veya daha uzun sürelerle projede görev alınmalıdır’ ibaresi mevcut. İlk sorum; toplamda kaç ziyaret gerçekleştirilmeli? Diğeri ise; bu ziyaretler için konaklama ve seyehat masrafları için limit ne kadar? Yönetmelikte miktarla ilgili bir bilgi bulamadım.
Teşekkürler.
sibel80

Mesajgönderen ARDEB04 » 24 Şub 2014, 15:26

sibel80 yazdı:Merhaba;
Ben1001 projesi yazıyorum ve yurtdışından daha önce birlikte çalıştığım bir hocayı projeye araştırmacı olarak dahil etmek istiyorum. Formda ‘her ziyarette yol dahil otuz gün veya daha uzun sürelerle projede görev alınmalıdır’ ibaresi mevcut. İlk sorum; toplamda kaç ziyaret gerçekleştirilmeli? Diğeri ise; bu ziyaretler için konaklama ve seyehat masrafları için limit ne kadar? Yönetmelikte miktarla ilgili bir bilgi bulamadım.
Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
En az bir ziyaret gerçekleşmelidir, belirlenmiş başka bir üst limit yoktur. Araştırmacıya yurt dışındaki maaşının yarısı ödenecektir, masraflar bu şekilde karşılanacaktır.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Toplam kota puanı

Mesajgönderen fmatur » 13 Mar 2014, 20:01

Merhabalar,
Ardeb-pts ekranında başvuru yaparken bir "Toplam Kota Puanı" şeklinde bir bilgiye ulaştım. Acaba bunun anlamı nedir? Acaba kaç olunca proje kotaları arttırılmaktadır.
İyi çalışmalar dilerim
ferhat
fmatur

Re: Toplam kota puanı

Mesajgönderen ARDEB » 17 Mar 2014, 17:39

fmatur yazdı:Merhabalar,
Ardeb-pts ekranında başvuru yaparken bir "Toplam Kota Puanı" şeklinde bir bilgiye ulaştım. Acaba bunun anlamı nedir? Acaba kaç olunca proje kotaları arttırılmaktadır.
İyi çalışmalar dilerim
ferhat

Değerli Araştırmacı,
Proje kotalarının artması gibi bir durum söz konusu değildir. Genel proje kotamız:
-Yürtücülük 2 puan,
-Araştırmacılık 1 puan olmak üzere
toplam 6 puanlık bir kotanız var. Dilerseniz 3 Yürütücülük alabilirsiniz veya 2 Yürütücülük + 2 Araştırmacılık alabilirsiniz. Toplam 6 puan olacak şekilde bu örnekler artırılabilir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen mcoskun » 24 Mar 2014, 22:46

Merhaba
1001 kapsamında vereceğimiz bir projede şu an 2 tübitak projesi olan bir kişiyi araştırmacı olarak online sistemden eklemek istediğimde, sistem bana ilgili kişi için kotanın dolmuş olduğunu belirterek kişiyi eklememe izin vermiyor. Çıkan ibarede 2 yürütücü yada 4 araştırmacı olma kotası ddolu bilgisi veriliyor. Son durmumda artık 3 yürütücü ve ya 6 araştırmacı (veya 2 yürütücü 2 araştırmacı) olma hakkı var olması gerekiyor. Acaba sistemde girişte Tübitak bu bilgileri güncellemediği için mi ilgili kişiyi ekliyemiyorum. Bu sorunu en kısa sürede çözeceğinizi umut ediyorum.

Teşekkürler.
mcoskun

Mesajgönderen ARDEB04 » 25 Mar 2014, 12:37

mcoskun yazdı:Merhaba
1001 kapsamında vereceğimiz bir projede şu an 2 tübitak projesi olan bir kişiyi araştırmacı olarak online sistemden eklemek istediğimde, sistem bana ilgili kişi için kotanın dolmuş olduğunu belirterek kişiyi eklememe izin vermiyor. Çıkan ibarede 2 yürütücü yada 4 araştırmacı olma kotası ddolu bilgisi veriliyor. Son durmumda artık 3 yürütücü ve ya 6 araştırmacı (veya 2 yürütücü 2 araştırmacı) olma hakkı var olması gerekiyor. Acaba sistemde girişte Tübitak bu bilgileri güncellemediği için mi ilgili kişiyi ekliyemiyorum. Bu sorunu en kısa sürede çözeceğinizi umut ediyorum.

Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
Son durumda 3 yürütücü ve ya 6 araştırmacı olma hakkınız bulunmaktadır ancak bu ARDEB destek programlarının tamamı için geçerlidir, aynı programda aynı anda en fazla 2 yürütücü yada 4 araştırmacı olabilirsiniz. Dolayısıyla bahsettiğiniz kişinin aynı projede 2 yürütücülüğü var ise kişinin o program için kotası dolmuş oluyor. Sistemde bir hata yoktur.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.