Proje yürütücü olma ve projede çalışma durumu

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Proje yürütücü olma ve projede çalışma durumu

Mesajgönderen ebekir » 10 Mar 2014, 11:51

Merhaba,

Ben TÜBİTAK'ın bir araştırma enstitüsünde çalışan kadrolu araştırmacıyım aynı zamanda Doktora eğitimime devam ediyorum. Üniversite ve bir Araştırma hastanesinin isminin geçtiği bir Projede Proje yürütücüsü olabilirmiyim?
Proje yürütücüsü olmasamda bu projede çalışabilir miyim bu projedeki çalışmalarımdan Tez yapmam herhangi bir problem oluşturur mu?
ebekir

Re: Proje yürütücü olma ve projede çalışma durumu

Mesajgönderen ARDEB » 10 Mar 2014, 12:12

ebekir yazdı:Merhaba,

Ben TÜBİTAK'ın bir araştırma enstitüsünde çalışan kadrolu araştırmacıyım aynı zamanda Doktora eğitimime devam ediyorum. Üniversite ve bir Araştırma hastanesinin isminin geçtiği bir Projede Proje yürütücüsü olabilirmiyim?
Proje yürütücüsü olmasamda bu projede çalışabilir miyim bu projedeki çalışmalarımdan Tez yapmam herhangi bir problem oluşturur mu?

Değerli Araştırmacı,
Kamu'da çalıştığınız için, proje yürütücüsü veya araştırmacı olabilmeniz için lisans mezuniyeti yeterli olmaktadır. Ancak, başvurmadan önce http://www.tubitak.gov.tr/sites/default ... iklama.pdf adresindeki duyuruyu incelemelisiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen ebekir » 10 Mar 2014, 13:05

Enstitü müdürü ve TüBİTAK Başkanının onay yazısı için herhangi bir format var mıdır? Yoksa dilekçe şeklinde yazılabilir mi? Birde onay alınması durumunda yürütücü veya araştırmacı olarak çalışıldığında bu projeden maddi olarak bir gelirimiz olabilir mi?

Teşekkürler...
ebekir

Mesajgönderen hbayrakdar » 12 Mar 2014, 11:13

Merhaba Sayın Yetkili
Bir kamu kurumunda kadrolu mühendis olarak çalışmaktayım. 1001 Projesini incelediğim kadarıyla proje yürütücüsü olabiliyorum. Fakat araştırmalarım sonunda bu kodlu projenin daha çok doktora sonrası veya bir üniversite ayağının olması temel ilkeler arasında olduğu ve proje incelemede başarı yüzdesini artırmaktadır. bunun doğruluğunu sizlerden öğrenmek isterim.
Saygılarımla
hbayrakdar

Mesajgönderen ARDEB04 » 12 Mar 2014, 16:18

ebekir yazdı:Enstitü müdürü ve TüBİTAK Başkanının onay yazısı için herhangi bir format var mıdır? Yoksa dilekçe şeklinde yazılabilir mi? Birde onay alınması durumunda yürütücü veya araştırmacı olarak çalışıldığında bu projeden maddi olarak bir gelirimiz olabilir mi?

Teşekkürler...

Değerli Araştırmacı,
Onay yazısının belli bir formatı bulunmamaktadır, ancak detaylı bilgi almak için TÜBİTAK'tan bir uzman ile iletişime geçebilirsiniz.
Desteklenmeniz durumunda projeden PTİ alabilirsiniz.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen ARDEB04 » 12 Mar 2014, 18:25

hbayrakdar yazdı:Merhaba Sayın Yetkili
Bir kamu kurumunda kadrolu mühendis olarak çalışmaktayım. 1001 Projesini incelediğim kadarıyla proje yürütücüsü olabiliyorum. Fakat araştırmalarım sonunda bu kodlu projenin daha çok doktora sonrası veya bir üniversite ayağının olması temel ilkeler arasında olduğu ve proje incelemede başarı yüzdesini artırmaktadır. bunun doğruluğunu sizlerden öğrenmek isterim.
Saygılarımla

Değerli Araştırmacı,
1001 programına üniversitelerden, özel/kamu kuruluşlardan başvurular kabul edilmektedir. Başvuru yapmanızda hiç bir sakınca bulunmamakla birlikte bahsettiğiniz gibi bir durum yoktur.

Saygılarımla.
ARDEB04

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.