Başvuru Belgeleri

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

Re: Başvuru Belgeleri

Postby ARDEB » 11 Mar 2016, 16:02

serhatburmaoglu wrote:Merhaba,

1002 Başvurumu yaptım ancak 14 gün içerisinde bir proje ortağı farklı şehirde olması nedeniyle TÜBİTAK'a iletemedim. Yeniden başvuru yapmam gerekiyor mu? Gerekiyor ise eski projemi ben nasıl iptal edeceğim?

Teşekkür ederim

Değerli Araştırmacı,
Yeniden başvuru yapmalısınız. Eskisi otomatikman iptal olur.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby esedilek » 18 Apr 2017, 10:16

merhaba
1002 proje onerı formu 20 sayfayı gecmeyecek sekılde hazırlandı
projede yaptırılacak deney etkınlıkler var dort adet, onların yapılıs prosedurunu anlatan yaklasık altı yedi sayfalık ek belgeler var bunları sısteme yuklemelı mıyım- yuklersem sayfa sınırını aşmış oluyoruz ve sıstemde bu sekılde ek belge ıle ılgılı bır yer mevcut degıl (ek-1 kaynakca ek-2 butce ve gerekcesı kısmı var sadece)
yuklemezsem metot kısmında onemını ve gereklılıgını sıklıkla vurguladıgım deneylerın sadece adı ve konusu var kendılerının yapılıs prosedurunu anlatan ek belge yok panelıstler ıcın bu sıkıntı olabılır mı
tesekkurler
esedilek

Postby ARDEB » 18 Apr 2017, 13:36

esedilek wrote:merhaba
1002 proje onerı formu 20 sayfayı gecmeyecek sekılde hazırlandı
projede yaptırılacak deney etkınlıkler var dort adet, onların yapılıs prosedurunu anlatan yaklasık altı yedi sayfalık ek belgeler var bunları sısteme yuklemelı mıyım- yuklersem sayfa sınırını aşmış oluyoruz ve sıstemde bu sekılde ek belge ıle ılgılı bır yer mevcut degıl (ek-1 kaynakca ek-2 butce ve gerekcesı kısmı var sadece)
yuklemezsem metot kısmında onemını ve gereklılıgını sıklıkla vurguladıgım deneylerın sadece adı ve konusu var kendılerının yapılıs prosedurunu anlatan ek belge yok panelıstler ıcın bu sıkıntı olabılır mı
tesekkurler

Değerli Araştırmacı,
Maalesef 20 sayfa sınırına uymanız beklenmektedir. Size önerimiz, projenizi bu sayfa sınırına uyacak şekilde kısaltmanızdır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby esedilek » 20 Apr 2017, 11:41

merhabalar
daha once de sormustum fakat tam olarak anlaşılmadı sanırım
dört adet deney yaptırılacak projede
bu deneylerın yapılıs basamaklarını adım adım anlatacak mıyız proje ıcerısınde
normalde makalelerde deney basamakları anlatılmaz gerekırse ek olarak deneyın yapılısı verılebılır ama yontemde sadece nıcın bu deneylerın secıldıgı, neye katkı saglayacagı vs anlatılır
bız de bu sekılde yaptık proje ıcerısınde, ve bu halı ıle 20 sayfa sınırını koruduk ( adım adım dort deneyın basamakları yok sadece) bır eksıklık var mı bu halı ıle sızce?
esedilek

Postby ARDEB » 24 Apr 2017, 18:14

esedilek wrote:merhabalar
daha once de sormustum fakat tam olarak anlaşılmadı sanırım
dört adet deney yaptırılacak projede
bu deneylerın yapılıs basamaklarını adım adım anlatacak mıyız proje ıcerısınde
normalde makalelerde deney basamakları anlatılmaz gerekırse ek olarak deneyın yapılısı verılebılır ama yontemde sadece nıcın bu deneylerın secıldıgı, neye katkı saglayacagı vs anlatılır
bız de bu sekılde yaptık proje ıcerısınde, ve bu halı ıle 20 sayfa sınırını koruduk ( adım adım dort deneyın basamakları yok sadece) bır eksıklık var mı bu halı ıle sızce?

Değerli Araştırmacı,
Bu platformda bir hakem gibi değerlendirme yapmamız uygun değildir. Bu nedenle, şekilsel olarak bir problem görünmüyorsa ve çalışmalarınızı bu sınırlar dahilinde en iyi şekilde anlattığınıza inanıyorsanız gönderebilirsiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby denizliumut » 17 May 2017, 14:12

Sayin Yetkili, 1002 hızlı destek basvuru asamasindayim. Etik kurul belgesini fakultemin etik kurulundan aldim. Universitemin etik kurulundan da almam gerekli midir?

İlginize teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla.
denizliumut

Postby ARDEB » 22 May 2017, 13:40

denizliumut wrote:Sayin Yetkili, 1002 hızlı destek basvuru asamasindayim. Etik kurul belgesini fakultemin etik kurulundan aldim. Universitemin etik kurulundan da almam gerekli midir?

Saygılarımla.

Değerli Araştırmacı,
İzinlerin üniversite etik kurullarından alınması gerekmektedir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby denizliumut » 28 May 2017, 16:41

Sayın Yetkili; 1002 projesi başvuru aşamasındayım.

Başvuru belgelerinden olan "Ek-2 Bütçe ve Gerekçesi" belgesinde, "05.4 Bursiyer" başlığı altındaki notta; "Bursiyer(ler)in projede yapacağı faaliyet ile ilgili ayrıntılı bilgi ek sayfada verilmelidir." şeklinde bir ibare geçiyor.

Benim anladığım, ek olarak boş bir sayfaya bursiyer bilgileri ve proje ile ilgili yapacakları çalışmaları anlatan bir düz yazı yazılacaktır. Doğru mudur acaba, yoksa başka bir şey mi ifade ediliyor?

Saygılarımla.
denizliumut

Postby ARDEB » 29 May 2017, 10:07

denizliumut wrote:Sayın Yetkili; 1002 projesi başvuru aşamasındayım.

Başvuru belgelerinden olan "Ek-2 Bütçe ve Gerekçesi" belgesinde, "05.4 Bursiyer" başlığı altındaki notta; "Bursiyer(ler)in projede yapacağı faaliyet ile ilgili ayrıntılı bilgi ek sayfada verilmelidir." şeklinde bir ibare geçiyor.

Benim anladığım, ek olarak boş bir sayfaya bursiyer bilgileri ve proje ile ilgili yapacakları çalışmaları anlatan bir düz yazı yazılacaktır. Doğru mudur acaba, yoksa başka bir şey mi ifade ediliyor?

Saygılarımla.

Değerli Araştırmacı,
Doğrudur.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby denizliumut » 22 Jun 2017, 15:29

Sayın Yetkili; 1002 projesi başvuru aşamasındayım.

Proje Ardeb PBS'ye yüklenirken yürütücü ve araştırmacının öğrencilik ve kadrolu çalıştığına dair belgelerinin yükleneceği bir yer gözükmemektedir.

Yukarıda sözü geçen belgeler, sadece; proje sisteme girildikten sonra 14 gün içinde posta ile gönderilecek belgeler arasında mı yer almaktadır, yoksa Ardeb PBS'de dijital olarak yükleneceği bir yer mevcut mudur? Gördüğüm kadarı ile Ardeb PBS'de "Ek Dosyalar" kısmında bu belgeler ile ilgili bir bölüm yer almamaktadır.

Saygılarımla.
denizliumut

Postby ARDEB » 22 Jun 2017, 16:36

denizliumut wrote:Sayın Yetkili; 1002 projesi başvuru aşamasındayım.

Proje Ardeb PBS'ye yüklenirken yürütücü ve araştırmacının öğrencilik ve kadrolu çalıştığına dair belgelerinin yükleneceği bir yer gözükmemektedir.

Yukarıda sözü geçen belgeler, sadece; proje sisteme girildikten sonra 14 gün içinde posta ile gönderilecek belgeler arasında mı yer almaktadır, yoksa Ardeb PBS'de dijital olarak yükleneceği bir yer mevcut mudur? Gördüğüm kadarı ile Ardeb PBS'de "Ek Dosyalar" kısmında bu belgeler ile ilgili bir bölüm yer almamaktadır.

Saygılarımla.

Değerli Araştırmacı,
Bahsettiğiniz belgeler, yalnızca basılı olarak gönderilmelidir. Sisteme yüklenmemektedir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby hilmipekalp » 17 Aug 2017, 11:12

Merhaba e devlet üzerinden alınan doktora belgesi yeterli mi? Yoksa enstitüden mi almak gerekiyor. Teşekkürler.
hilmipekalp

Postby ARDEB » 18 Aug 2017, 08:48

hilmipekalp wrote:Merhaba e devlet üzerinden alınan doktora belgesi yeterli mi? Yoksa enstitüden mi almak gerekiyor. Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
E-devlet üzerinden alınan öğrenci belgesi de geçerlidir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby ykececi » 05 Oct 2017, 15:08

Sayın İlgili,
Elektronik başvuru çıktısını gönderirken etik kurul onay belgesinin aslı gibidir onaylı kopyasını göndermeyi unutmuşum. Belgeyi nasıl gönderebilirim? Elektronik başvuru belgesini gönderdiğim adrese, proje numarasını yazarak etik kurul belgesini göndermem yeterli olur mu? Önceden bir görevli ile yazışmam gerekir mi?
ykececi

Postby ARDEB » 11 Oct 2017, 12:15

ykececi wrote:Sayın İlgili,
Elektronik başvuru çıktısını gönderirken etik kurul onay belgesinin aslı gibidir onaylı kopyasını göndermeyi unutmuşum. Belgeyi nasıl gönderebilirim? Elektronik başvuru belgesini gönderdiğim adrese, proje numarasını yazarak etik kurul belgesini göndermem yeterli olur mu? Önceden bir görevli ile yazışmam gerekir mi?

Değerli Araştırmacı,
Eğer belge son gön derim tarihini geçirdiyseniz, maalesef belge kabul edilmemektedir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Postby NESENUR » 01 Nov 2017, 14:59

1002 projesine başvuru belgelerinin tamamı (formun icindeki literatur, yöntem vs. gibi bolumler) ingilizce olarak doldurulabilir?
NESENUR

Postby ARDEB » 01 Nov 2017, 16:19

NESENUR wrote:1002 projesine başvuru belgelerinin tamamı (formun icindeki literatur, yöntem vs. gibi bolumler) ingilizce olarak doldurulabilir?

Değerli Araştırmacı,
Yabancı uyruklu yürütücüler, formu İngilizce olarak doldurabilir. TC uyruklular Türkçe doldurmalıdır.
Saygılarımızla,
ARDEB

Previous

Return to 1002 - Hızlı Destek Programı