Uzman kadrosundaki öğretim elemanlarının başvurusu

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

Uzman kadrosundaki öğretim elemanlarının başvurusu

Mesajgönderen kimyager12 » 10 Mar 2014, 22:09

Sayın ilgili,
1002 projeleri başvuruları ile ilgili birkaç sorum olacak

1- 1002 hızlı destek projelerinde Üniversitede çalışan uzman kadrosundaki öğretim elemanları proje yürütücüsü olarak görev alabilir mi?
2- Uzman kadrosunda bulunan öğretim elemanının başvuracağı proje, doktora yapması durumunda doktora tez konusu ile uyumlu olmalı mıdır? Doktora konusu harici veya benzeri bir konuda başvuruda bulunabilir mi?
3- Başvuran kişi doktorası başka bir üniversitede olmasına rağmen makina techizat ve sarf alımlarını bulunduğu kurumda değilde farklı bir kurumda kullanabilir mi?

Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.
kimyager12

Re: Uzman kadrosundaki öğretim elemanlarının başvurusu

Mesajgönderen ARDEB » 17 Mar 2014, 10:42

kimyager12 yazdı:Sayın ilgili,
1002 projeleri başvuruları ile ilgili birkaç sorum olacak

1- 1002 hızlı destek projelerinde Üniversitede çalışan uzman kadrosundaki öğretim elemanları proje yürütücüsü olarak görev alabilir mi?
2- Uzman kadrosunda bulunan öğretim elemanının başvuracağı proje, doktora yapması durumunda doktora tez konusu ile uyumlu olmalı mıdır? Doktora konusu harici veya benzeri bir konuda başvuruda bulunabilir mi?
3- Başvuran kişi doktorası başka bir üniversitede olmasına rağmen makina techizat ve sarf alımlarını bulunduğu kurumda değilde farklı bir kurumda kullanabilir mi?

Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.

Değerli Araştırmacı,
1) Doktora öğrencisi/mezunu ise ve üniversitede öğretim elemanı olarak çalışıyorsa başvurabilir.
2) Uyumlu olup olmaması kişinin tercihine bağlıdır. Ancak, çalıştığı konudan çok uzak bir konuda proje sunması önerilmez.
3) Sorunuzu tam olarak anlayamadık. Ancak, projeler kapsamında alınan makine-teçhizat, proje yürütücüsünün veya araştırmacıların kurum-kuruluşlarına demirbaş olarak kaydedilir ve o kurumda kullanılmak zorundadır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen menginbas » 29 Şub 2016, 11:14

Uzman kadrosunda çalışan öğretim elemanları bursiyer olabiliyor mu?
menginbas

Mesajgönderen ARDEB » 29 Şub 2016, 18:26

menginbas yazdı:Uzman kadrosunda çalışan öğretim elemanları bursiyer olabiliyor mu?

Değerli Araştırmacı,
Öğrenci olmayan kişiler bursiyer olamazlar.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı