Başvuru Belgeleri

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

Başvuru Belgeleri

Mesajgönderen ARDEB » 18 Haz 2013, 12:55

1002 Programına başvurmak amacıyla kullanılan tüm belgeler ve formlar hakkında soracağınız tüm sorular ve görüşleriniz için bu başlığı kullanabilirsiniz.
ARDEB

Re: Başvuru Belgeleri

Mesajgönderen egetar » 14 Ağu 2013, 02:30

yeni bir makina üzerinde çalşıyorum nasıl bir destek ve desteği nasıl basvuru yapabilir ve alabilirim
egetar

Mesajgönderen ARDEB02 » 14 Ağu 2013, 08:29

Çalıştığınız makinanın Ar-Ge faliyetlerini yürütmek amacıyla yapmak istediğiniz çalışmalar için http://tubitak.gov.tr/tr/destekler/akad ... k-programi sayfamızdan başvuru yapabilirsiniz.
ARDEB02

Mesajgönderen eovsay » 15 Ağu 2013, 14:10

Daha önceki başvuruların sonuçlarına nereden ulaşabilirim ?
eovsay

Mesajgönderen ARDEB02 » 15 Ağu 2013, 14:17

Daha önceki başvurularınızla ilgili bilgilere pys.tubitak.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
ARDEB02

Mesajgönderen serkanozg » 26 Eyl 2013, 21:08

merhabalar
proje kapsamında tv ve tablet alacağız firmadan proforma fatura almak yerine web sayfalarından çıktı alsak geçerli olur mu.
diğer bir sorum proje desteklenmeye değer görüldüğünde alımları ihale usulu kurumumuz mu yapıyor yada biz kendimiz alabiliyormuyuz?( üniveritede öğretim görevlisiyiz)
saygılarımla
serkanozg

Mesajgönderen ARDEB02 » 27 Eyl 2013, 16:27

serkanozg yazdı:merhabalar
proje kapsamında tv ve tablet alacağız firmadan proforma fatura almak yerine web sayfalarından çıktı alsak geçerli olur mu.
diğer bir sorum proje desteklenmeye değer görüldüğünde alımları ihale usulu kurumumuz mu yapıyor yada biz kendimiz alabiliyormuyuz?( üniveritede öğretim görevlisiyiz)
saygılarımla

Proforma faturalar yerine alınacak ürünlerin ücretlerinin gösterildiği web sayfası çıktıları yeterli olabilmektedir. Alımlarla ilgili olarak Üniversitenizin BAP ofisiyle iletişim kurmanız gerekmekte.
ARDEB02

Mesajgönderen nurix » 19 Kas 2013, 15:12

Sayın yetkili

1. Doktora öğrencisi olduğumuza dair belgeyi başvuru belgelerine eklemek şart mıdır? Şu an doktora yaptığım üniversitenin dışında, başka bir üniversitede üstelik başka bir şehirde çalışıyorum! Tam kadrolu çalıştığımıza dair belge yeterli olur mu?
2. Çalıştığımız üniversitede öğretim elemanı olarak çalışmak şart mıdır?

İyi çalışmalar
nurix

Mesajgönderen ARDEB02 » 20 Kas 2013, 14:44

nurix yazdı:Sayın yetkili

1. Doktora öğrencisi olduğumuza dair belgeyi başvuru belgelerine eklemek şart mıdır? Şu an doktora yaptığım üniversitenin dışında, başka bir üniversitede üstelik başka bir şehirde çalışıyorum! Tam kadrolu çalıştığımıza dair belge yeterli olur mu?
2. Çalıştığımız üniversitede öğretim elemanı olarak çalışmak şart mıdır?

İyi çalışmalar

Değerli Araştırmacı,
Hızlı destek programına başvurunuz sırasında belgelerinizin arasına, doktora öğrencisi olduğunuzu gösteren belgenin ve çalıştığınız üniversitede tam zamanlı çalıştığınıza dair belgenin eklenmesi gerekmektedir. Çalıştığınız üniversitede öğretim elemanı olmanız konusunda bir zorunluluk ise bulunmamaktadır.
Saygılarımızla.
ARDEB02

Mesajgönderen didology » 25 Kas 2013, 16:15

Merhaba,
1002 projesine posta yoluyla başvuru sırasında bursiyerlerin öğrenci belgeleri gerekmiyor değil mi? Onların öğrenci belgelerini proje kabul edilirse mi göndereceğiz? Ayrıca bursiyerlerde herhangi bir yaş sınırı var mı? Bursiyerlerin yapacakları işleri elektronik başvuru sırasında belirttim başvuru formunda da yapacakları işler belirtildi. Bununla ilgili ayrıca bir ek dosyaya ihtiyaç var mı? Varsa bunu posta yoluyla başvuru sırasında mı göndereceğiz?

Saygılarımla...
didology

Mesajgönderen mxntr » 26 Kas 2013, 09:36

İyi çalışmalar,

Bir tıp fakültesinde araştırma görevlisi olarak çalışıyorum. Süremin bitmesine 8 ay var. Planladığım proje 1 yıl kadar sürecek.

Ben proje yöneticisi olabilir miyim?
Süremin durumu göz önüne alındığında, proje yöneticisinin benim olmam mı daha uygun olur yoksa kadrolu bir öğretim üyesi mi daha doğru olur?
mxntr

Mesajgönderen ARDEB02 » 26 Kas 2013, 18:09

didology yazdı:Merhaba,
1002 projesine posta yoluyla başvuru sırasında bursiyerlerin öğrenci belgeleri gerekmiyor değil mi? Onların öğrenci belgelerini proje kabul edilirse mi göndereceğiz? Ayrıca bursiyerlerde herhangi bir yaş sınırı var mı? Bursiyerlerin yapacakları işleri elektronik başvuru sırasında belirttim başvuru formunda da yapacakları işler belirtildi. Bununla ilgili ayrıca bir ek dosyaya ihtiyaç var mı? Varsa bunu posta yoluyla başvuru sırasında mı göndereceğiz?

Saygılarımla...

Değerli araştırmacı,
Posta yoluyla gönderilen belgeler arasında bursiyerlerle ilgili belgelerin eklenmesi gerekmemekte, proje desteklendikten sonra sistem üzerinden bursiyerler eklenmekte. Doktora sonrası bursiyerleri haricinde bir yaş sınırı bulunmamakta. Son sorunuz konusunda da ek bir belgeye ihtiyaç duyulmamakta.
Saygılarımla.
ARDEB02

Mesajgönderen ARDEB02 » 26 Kas 2013, 18:15

mxntr yazdı:İyi çalışmalar,

Bir tıp fakültesinde araştırma görevlisi olarak çalışıyorum. Süremin bitmesine 8 ay var. Planladığım proje 1 yıl kadar sürecek.

Ben proje yöneticisi olabilir miyim?
Süremin durumu göz önüne alındığında, proje yöneticisinin benim olmam mı daha uygun olur yoksa kadrolu bir öğretim üyesi mi daha doğru olur?

Değerli araştırmacı,
Kadrolu olarak çalıştığınız sürece projede yürütücülük yapabilirsiniz. Süreniz dolduktan sonra kurulun uygun bulması durumunda, yeni bir kurumda başlayana kadar projeniz durdurulup geçiş yapacağınız kurumda yeniden başlatılabilir.
Saygılarımla.
ARDEB02

Başvuru Belgeleri

Mesajgönderen zaltan » 12 Ara 2013, 08:43

1002 Hızlı Destek Programına başvurduğum ve eksik belge nedeni ile değerlendirmeye alınmayarak iade edilen projemin ilgili belgeyi hazırladıktan sonra yeniden başvurusunu yaptım.

"Daha önce sunulmuş olan projeler için "Proje Önerisi Değişiklik Bildirim Formu" (Bu proje önerisi ile daha önce TÜBİTAK'ın herhangi bir araştırma destek grubuna başvuruda bulundu iseniz)"

başlıklı belgenin, değerlendirmeye alınmadan iade edilen projenin yeniden önerilmesi nedeni ile, posta ile göndereceğim evraklara da eklenmeyeceğimi düşünüyorum. Yanlış olup olmadığını öğrenmek isterim.
zaltan

Mesajgönderen ARDEB » 12 Ara 2013, 09:34

zaltan yazdı:1002 Hızlı Destek Programına başvurduğum ve eksik belge nedeni ile değerlendirmeye alınmayarak iade edilen projemin ilgili belgeyi hazırladıktan sonra yeniden başvurusunu yaptım.

"Daha önce sunulmuş olan projeler için "Proje Önerisi Değişiklik Bildirim Formu" (Bu proje önerisi ile daha önce TÜBİTAK'ın herhangi bir araştırma destek grubuna başvuruda bulundu iseniz)"

başlıklı belgenin, değerlendirmeye alınmadan iade edilen projenin yeniden önerilmesi nedeni ile, posta ile göndereceğim evraklara da eklenmeyeceğimi düşünüyorum. Yanlış olup olmadığını öğrenmek isterim.

Değerli Araştırmacı,
Tespitiniz doğrudur. Eklenmesine gerek yoktur.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen abatur » 19 Şub 2014, 13:05

1002 projesinde görev alacak araştırmacılar yürütücünün üniversitesinden başka bir üniversitede görev yapıyorlarsa, başvuru formunda destekleyen kurum yöneticisinin imzası kısmında araştırmacıların görev aldığı üniversitenin rektörünün imzası gerekmekte midir?
abatur

Mesajgönderen ARDEB » 20 Şub 2014, 14:00

abatur yazdı:1002 projesinde görev alacak araştırmacılar yürütücünün üniversitesinden başka bir üniversitede görev yapıyorlarsa, başvuru formunda destekleyen kurum yöneticisinin imzası kısmında araştırmacıların görev aldığı üniversitenin rektörünün imzası gerekmekte midir?

Değerli Araştırmacı,
Gerekmemektedir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen ficier » 14 Mar 2014, 20:53

Sayın İlgili,
Başvuru formunun sayfa sayısı hakkında
TÜBİTAK 1002 programı web sitesinde "Projenin değerlendirmeye alınabilmesi için Başvuru Formu; Arial 9 yazı tipinde hazırlanmalı, EK-1 ve EK-2 hariç 20 sayfayı geçmemelidir." belirtilmiş. Yani bütçe ve kaynaklar hariç 20 sayfa anlaşılıyor.
Ancak ardeb1002.tübitak.gov.tr giriş sayfasında "Başvuru Formunun "Bütçe ve Gerekçesi (13. Madde)" dışındaki bölümleri Arial, 9 yazı tipinde toplam 20 sayfayı geçmemelidir!" belirtiliyor. Yani bütçe hariç ancak kaynaklar da dahil 20 sayfa anlaşılıyor.
Hangisi doğru bilgidir? yardımcı olursanız sevinirim.
ficier

Mesajgönderen ARDEB04 » 17 Mar 2014, 16:28

ficier yazdı:Sayın İlgili,
Başvuru formunun sayfa sayısı hakkında
TÜBİTAK 1002 programı web sitesinde "Projenin değerlendirmeye alınabilmesi için Başvuru Formu; Arial 9 yazı tipinde hazırlanmalı, EK-1 ve EK-2 hariç 20 sayfayı geçmemelidir." belirtilmiş. Yani bütçe ve kaynaklar hariç 20 sayfa anlaşılıyor.
Ancak ardeb1002.tübitak.gov.tr giriş sayfasında "Başvuru Formunun "Bütçe ve Gerekçesi (13. Madde)" dışındaki bölümleri Arial, 9 yazı tipinde toplam 20 sayfayı geçmemelidir!" belirtiliyor. Yani bütçe hariç ancak kaynaklar da dahil 20 sayfa anlaşılıyor.
Hangisi doğru bilgidir? yardımcı olursanız sevinirim.

Değerli Araştırmacı,
"Projenin değerlendirmeye alınabilmesi için Başvuru Formu; Arial 9 yazı tipinde hazırlanmalı, EK-1 ve EK-2 hariç 20 sayfayı geçmemelidir." ifadesi doğru ve geçerli olan ifadedir. Lütfen diğerini dikkate almayınız.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen mdtrhn » 28 Mar 2014, 16:26

Sayın yetkili, proje başvuru formlarını doldurmak için kolaylık sağlaması açısından örnek olarak kullanmak için kabul edilmiş bir hızlı derstek projesine ulaşabilmemiz mümkün mü?
mdtrhn

Sonraki

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı