İzin Belgeleri

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

İzin Belgeleri

Mesajgönderen ARDEB » 18 Haz 2013, 12:55

1002 Programına başvururken alınacak Etik kurul Belgesi, Yasal İzin Belgesi veya Özel İzin Belgesi hakkında soracağınız tüm sorular ve görüşleriniz için bu başlığı kullanabilirsiniz.
ARDEB

Re: İzin Belgeleri

Mesajgönderen ARDEB02 » 14 Ağu 2013, 15:59

Eğer örnekler canlı değilse ve önceden tedarik edildiyse yeniden etik kurul belgesi istenmemektedir.
ARDEB02

Mesajgönderen emitaf » 22 Ağu 2013, 11:27

Etik Kurul belgesi ve izin belgesi boş formatını nasıl alabilirim? bu belgelerin örneğini sayfada gördüm fakat kendi dolduracağım formatı göremedim.
emitaf

Mesajgönderen ARDEB02 » 22 Ağu 2013, 17:14

emitaf yazdı:Etik Kurul belgesi ve izin belgesi boş formatını nasıl alabilirim? bu belgelerin örneğini sayfada gördüm fakat kendi dolduracağım formatı göremedim.

Etik kurul izin belgelerini bağlı bulunduğunuz kendi kurumunuzdan temin edebilirsiniz.
ARDEB02

Mesajgönderen ARDEB02 » 22 Ağu 2013, 17:15

yozsensoy yazdı:Hızlı Destek başvuru yaparken, çalışma yapılacak örnekler daha önceden bir şekilde tedarik edildi ise de Etik Kurul Kararı istenmekte midir?

Eğer örnekler canlı değilse ve önceden tedarik edildiyse yeniden etik kurul belgesi istenmemektedir.
ARDEB02

Yasal/özel izin belgesi

Mesajgönderen sedefa » 12 Şub 2014, 14:32

İyi çalışmalar,
Yazdığım hızlı destek projesinde üniversitemizdeki hasta dosyalarının taranıp incelenmesi ve patolojiden parafin doku temini olacaktır. Bunun için yasal/özel izne gereksinim var mıdır?
Teşekkür ederim
sedefa

Re: Yasal/özel izin belgesi

Mesajgönderen ARDEB04 » 12 Şub 2014, 16:15

sedefa yazdı:İyi çalışmalar,
Yazdığım hızlı destek projesinde üniversitemizdeki hasta dosyalarının taranıp incelenmesi ve patolojiden parafin doku temini olacaktır. Bunun için yasal/özel izne gereksinim var mıdır?
Teşekkür ederim

Değerli Araştırmacı,
Bu proje önerisi için etik kurul belgesi de izin belgesi de gerekmektedir.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen irem dertli » 07 Nis 2014, 20:43

Merhaba,
Ben Kahramanmaraş'taki akarsu ve göllerde bulunan sucul böcekleri konu alan bir proje yapmak istiyorum. araştırmadaki arazi çalışmaları için hangi kurumdan ya da bakanlıktan yasal izin belgesi almalıyım? ilginiz için teşekkür ederim şimdiden, iyi çalışmalar...
irem dertli

Mesajgönderen ARDEB04 » 08 Nis 2014, 09:28

irem dertli yazdı:Merhaba,
Ben Kahramanmaraş'taki akarsu ve göllerde bulunan sucul böcekleri konu alan bir proje yapmak istiyorum. araştırmadaki arazi çalışmaları için hangi kurumdan ya da bakanlıktan yasal izin belgesi almalıyım? ilginiz için teşekkür ederim şimdiden, iyi çalışmalar...

Değerli Araştırmacı,
Yasal izin belgesine dair sorularınızın cevabını, TÜBİTAK web sayfasında bulunan bilgi notlarını inceleyerek bulabilirsiniz.
(http://tubitak.gov.tr/sites/default/fil ... _07_13.pdf)
Sizin durumunuz için, izin belgesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nden edinilmelidir.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen eunel » 28 Nis 2014, 20:37

Sayın yetkili,

Özel bir firmada tezim ile ilgili deneyleri gerçekleştireceğim. 1002 projesine başvuruyorum. Yasal izin formunu yazdım fakat nereye yazılması gerektiği konusunda çelişkiye düştüm. Tübitak 1002 Destek Programı' na yazılması uygun mudur? Yoksa üniversite rektörü imzalayacağı için rektörlüğe mi yazılmalı?

2. Sorum şuan 2 haftalık süre ile yurt dışında olduğum için yasal izin formunu bireysel olarak alamıyorum. Bu formu posta ile almak dışında başka bir yöntem kabul edilebilir mi, bu konuda herhangi bir öneride bulunabilir misiniz?
eunel

Mesajgönderen ARDEB04 » 29 Nis 2014, 09:17

eunel yazdı:Sayın yetkili,

Özel bir firmada tezim ile ilgili deneyleri gerçekleştireceğim. 1002 projesine başvuruyorum. Yasal izin formunu yazdım fakat nereye yazılması gerektiği konusunda çelişkiye düştüm. Tübitak 1002 Destek Programı' na yazılması uygun mudur? Yoksa üniversite rektörü imzalayacağı için rektörlüğe mi yazılmalı?

2. Sorum şuan 2 haftalık süre ile yurt dışında olduğum için yasal izin formunu bireysel olarak alamıyorum. Bu formu posta ile almak dışında başka bir yöntem kabul edilebilir mi, bu konuda herhangi bir öneride bulunabilir misiniz?

Değerli Araştırmacı,
Yasal izin belgesi ile ilgili tüm bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
(http://www.tubitak.gov.tr/sites/default ... _07_13.pdf)

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen eunel » 29 Nis 2014, 17:06

Gönderdiğiniz belgede istediğim bilgiye ulaşamadığım için sormuştum zaten.
eunel

Mesajgönderen ARDEB04 » 29 Nis 2014, 17:21

eunel yazdı:Gönderdiğiniz belgede istediğim bilgiye ulaşamadığım için sormuştum zaten.

Değerli Araştırmacı,
"Yasal izin formunu yazdım fakat nereye yazılması gerektiği konusunda çelişkiye düştüm. Tübitak 1002 Destek Programı' na yazılması uygun mudur? Yoksa üniversite rektörü imzalayacağı için rektörlüğe mi yazılmalı? "
ifadenizle tam olarak ne sorduğunuzu açıklarsanız daha doğru şekilde yanıt verebiliriz. Özel izin belgesi proje yürütücüsü ve proje başlığını içerecek şekilde ilgili kuruluştan alınmalı ve TÜBİTAK'a basılı kopyalar ile birlikte iletilmelidir.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen serdarb » 23 May 2014, 13:19

Sayın yetkili,
Özel bir kuruluşun Bakanlık onaylı AR-GE merkezinin desteğiyle 1002 projesine başvuruyorum. Proje kamuya açık olmayan bilgilerin toplanmasını gerektirdiği için özel izin belgesi alacağım.
1)Özel izin belgesinin Ar-Ge merkezi yöneticisi tarafından imzalanması yeterli midir?
2)Belge içeriğiyle ilgili dökümanda verilen şartları içerecek şekilde aşağıda örnek olarak yazdığım ifade yeterli midir? Veya özel izin belgesinin hangi bilgileri içermesi gerekmektedir?

"[Proje adı] projesi kapsamında [Proje yürütücüsü adı]'nın Ar-Ge organizasyonumuz bünyesinde gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin veri toplanması ve bu amaçla çalışanlarla görüşmesi uygundur."
serdarb

Mesajgönderen ARDEB04 » 23 May 2014, 14:11

serdarbaysan yazdı:Sayın yetkili,
Özel bir kuruluşun Bakanlık onaylı AR-GE merkezinin desteğiyle 1002 projesine başvuruyorum. Proje kamuya açık olmayan bilgilerin toplanmasını gerektirdiği için özel izin belgesi alacağım.
1)Özel izin belgesinin Ar-Ge merkezi yöneticisi tarafından imzalanması yeterli midir?
2)Belge içeriğiyle ilgili dökümanda verilen şartları içerecek şekilde aşağıda örnek olarak yazdığım ifade yeterli midir? Veya özel izin belgesinin hangi bilgileri içermesi gerekmektedir?

"[Proje adı] projesi kapsamında [Proje yürütücüsü adı]'nın Ar-Ge organizasyonumuz bünyesinde gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin veri toplanması ve bu amaçla çalışanlarla görüşmesi uygundur."

Değerli Araştırmacı,
1) Özel izin belgesini izin aldığınız kuruluşun en yetkili kişisinin imzalaması gerekmektedir.
2) Alacağınız belgede o kuruluşta gerçekleştirmeyi planladığınız faaliyetleri de yazmanız gerekmektedir.
Ayrıntılı bilgiye linkteki bilgi notundan ulaşabilirsiniz. http://tubitak.gov.tr/sites/default/fil ... _07_13.pdf

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen mesaar46 » 07 Tem 2014, 21:57

Tasarladığım projede kültür balığı yetiştiren işletmelerden anket yöntemi ile üretimde kullandıkları ekonomik parametreleri toplamayı amaçlıyorum.Bu konuda üreticilerin bağlı bulunduğu üretici birliği ile bir protokol hazırladım.Tüm bunlara ek olarak etik kurul izin belgesi almama gerekir mi?
mesaar46

Mesajgönderen ARDEB » 08 Tem 2014, 15:37

mesaar46 yazdı:Tasarladığım projede kültür balığı yetiştiren işletmelerden anket yöntemi ile üretimde kullandıkları ekonomik parametreleri toplamayı amaçlıyorum.Bu konuda üreticilerin bağlı bulunduğu üretici birliği ile bir protokol hazırladım.Tüm bunlara ek olarak etik kurul izin belgesi almama gerekir mi?

Değerli Araştırmacı,
İnsanlarla yapılan anket çalışmaları için İnsan Araştırmaları Etik Kurulu'ndan izin almanız gereklidir. Ayrıca, hayvan denemesi varsa hayvan etik kurul belgesine de ihtiyaç vardır.
Saygılarımızla.
ARDEB

1002 Proje adı-Etik Kurul Proje Adı

Mesajgönderen gulsahalbayrak » 01 Eki 2014, 13:05

Merhaba;
Tübitak'a verilecek proje adı ile Etik Kurula verilen belgedeki proje adının birebir aynı olması mı gerekiyor?

Saygılarımla,
gulsahalbayrak

Re: 1002 Proje adı-Etik Kurul Proje Adı

Mesajgönderen ARDEB » 08 Eki 2014, 10:54

gulsahalbayrak yazdı:Merhaba;
Tübitak'a verilecek proje adı ile Etik Kurula verilen belgedeki proje adının birebir aynı olması mı gerekiyor?

Saygılarımla,

Değerli Araştırmacı,
Birebir aynı olmalıdır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen cetinakin » 06 Şub 2015, 17:01

Merhabalar,

Proje yürütücüsü ile etik kurul belgesindeki kişi isimleri farklı olabilir mi? (etik kurul belgesinde adı geçen kişi, projede araştırmacı olarak yer almakta)
cetinakin

Sonraki

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı