İzin Belgeleri

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

Re: İzin Belgeleri

Mesajgönderen callus » 07 Ara 2016, 00:32

Merhaba,
1001 projesi hazırlığındayım. Bu çalışmada kiraz türüne ait bazı yerel çeşitlerden örneklemeler yapacağım. Bu örneklemeler, şahıs bahçelerinden ve fidancılardan doku parçası olarak temin edilecektir. Daha sonra bu dokular ilgili kiraz çeşitlerinin üretimi (yani bitkinin çoğaltılması) için kullanılacaktır. Bu hususta herhangi bir izin belgesi almam gerekli midir :?: yasal bir sorumluluğum var mıdır?
Teşekkürler.
callus

Mesajgönderen ARDEB » 07 Ara 2016, 10:24

callus yazdı:Merhaba,
1001 projesi hazırlığındayım. Bu çalışmada kiraz türüne ait bazı yerel çeşitlerden örneklemeler yapacağım. Bu örneklemeler, şahıs bahçelerinden ve fidancılardan doku parçası olarak temin edilecektir. Daha sonra bu dokular ilgili kiraz çeşitlerinin üretimi (yani bitkinin çoğaltılması) için kullanılacaktır. Bu hususta herhangi bir izin belgesi almam gerekli midir :?: yasal bir sorumluluğum var mıdır?
Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
Eğer bölgede birlik varsa birliğin verdiği izin veya yazı yeterlidir. Numune alınacak bahçe sayısı azsa ve bahçeler belli ise özel izin belgesine ihtiyaç vardır. Çünkü bahçe sahipleri izin vermezse çalışmayı yapamayabilirsiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen halil şenol » 16 Ara 2016, 17:04

merhaba. Ben ham hayvan gübresi ve mezbaha atıklarından biyogaz üreteceğim.Dolayısıyla bana ham hayvan gübresi ve mezbaha atıkları numune olarak gerekmektedir. Bu ham mezbaha atıklarını çok kolay bir şekilde mezbahadan vb yerlerden ve hayvan gübresini de ilgili en yakın inek yetiştiren insanlardan sağlayabilirim.Bu gübre numuneleri için herhangi bir izİn belgesine ihtiyaç duyulur mu? izin belgesi pdf sini okudum ama bununla ilgili bir şey bulamadım? Yada numuneyi alacağım özel kişilerden bir destek mektubuna ihtiyaç var mı? Yani numune, proje kapsamında şu kişi tarafından sağlanacaktır diye yazıya döksem nasıl olur? bu gerekli midir? Bana detaylı bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
halil şenol

Mesajgönderen ARDEB » 20 Ara 2016, 09:28

halil şenol yazdı:merhaba. Ben ham hayvan gübresi ve mezbaha atıklarından biyogaz üreteceğim.Dolayısıyla bana ham hayvan gübresi ve mezbaha atıkları numune olarak gerekmektedir. Bu ham mezbaha atıklarını çok kolay bir şekilde mezbahadan vb yerlerden ve hayvan gübresini de ilgili en yakın inek yetiştiren insanlardan sağlayabilirim.Bu gübre numuneleri için herhangi bir izİn belgesine ihtiyaç duyulur mu? izin belgesi pdf sini okudum ama bununla ilgili bir şey bulamadım? Yada numuneyi alacağım özel kişilerden bir destek mektubuna ihtiyaç var mı? Yani numune, proje kapsamında şu kişi tarafından sağlanacaktır diye yazıya döksem nasıl olur? bu gerekli midir? Bana detaylı bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Değerli Araştırmacı,
Etik Kurul iznine gerek yoktur. Ancak, numuneleri alacağınız yerlerden resmi destek yazısı almanız, sizin faydanıza olacaktır.
Saygılarımızla.
ARDEB

İzin Belgeleri

Mesajgönderen ahmetoguz » 27 Kas 2017, 13:34

Merhaba,
Hazırlayacağım projede eski projeden arta kalan derin dondurucudaki hayvan doku örnekleri kullanmak istiyorum. Eski proje için gerekli evraklar ilgili bakanlıklardan ve yerel etik kuruldan temin edilmişti. Yeni projede için yine yerel etik kuruldan etik kurul iznine gerek olmadığına dair bir yazı da alacağım. Bu durumda hala bakanlık iznine gerek var mıdır?
ahmetoguz

Mesajgönderen ARDEB » 27 Kas 2017, 17:39

ahmetoguz yazdı:Merhaba,
Hazırlayacağım projede eski projeden arta kalan derin dondurucudaki hayvan doku örnekleri kullanmak istiyorum. Eski proje için gerekli evraklar ilgili bakanlıklardan ve yerel etik kuruldan temin edilmişti. Yeni projede için yine yerel etik kuruldan etik kurul iznine gerek olmadığına dair bir yazı da alacağım. Bu durumda hala bakanlık iznine gerek var mıdır?

Değerli Araştırmacı,
Etik kurul ve yasal izin belgelerinin üzerinde projenin tam adı ve proje yürütücüsünün unvanı ve adı yer almalıdır. Bu belgelerin süresi 2 yıldır. Dolayısıyla, bu belgelerin yeniden alınması gerekmektedir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen ulkentunga » 13 Ara 2017, 16:56

Sayın İlgili,
1002 hızlı destek başvurusu yapacağım. Çalışmamız hastanede yapılacak, gerekli izin belgesini e-imzalı aldım.
Islak imzalı vermiyor. Bu belge yeterli midir?

Şimdiden ilginiz için teşekkürler,
ulkentunga

Mesajgönderen ARDEB » 18 Ara 2017, 11:10

ulkentunga yazdı:Sayın İlgili,
1002 hızlı destek başvurusu yapacağım. Çalışmamız hastanede yapılacak, gerekli izin belgesini e-imzalı aldım.
Islak imzalı vermiyor. Bu belge yeterli midir?
Şimdiden ilginiz için teşekkürler,

Değerli Araştırmacı,
E-imza da geçerlidir.
Saygılarımızla,
ARDEB

Önceki

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı