Hak sahipliği

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

Hak sahipliği

Mesajgönderen serdarb » 28 May 2014, 17:43

Merhaba,
Projenin yazılmasına doğrudan katkı sağlayan araştırmacılar ve proje başladıktan sonra görev alacak araştırmacılar mevcut. Yazıma katkı sağlayanların bazılarının tam olarak hangi noktada nerede katkı sağladığını belirtme imkanı yok, fakat bazı araştırmacıların ise katkı sağladıkları bölümler belli.
Bu durumda yürütücü sayfasında yer alan "hak sahipliği türü" ve bununla ilişkili olarak araştırmacılar sayfasında "hak sahipliği katkısı var mı" kısımları nasıl doldurulmalı?

Proje açıklamalarında bu konuyla ilgili bilgi veren bir belge var mıdır?

Teşekkür ederim.
serdarb

Re: Hak sahipliği

Mesajgönderen ARDEB04 » 29 May 2014, 09:48

serdarbaysan yazdı:Merhaba,
Projenin yazılmasına doğrudan katkı sağlayan araştırmacılar ve proje başladıktan sonra görev alacak araştırmacılar mevcut. Yazıma katkı sağlayanların bazılarının tam olarak hangi noktada nerede katkı sağladığını belirtme imkanı yok, fakat bazı araştırmacıların ise katkı sağladıkları bölümler belli.
Bu durumda yürütücü sayfasında yer alan "hak sahipliği türü" ve bununla ilişkili olarak araştırmacılar sayfasında "hak sahipliği katkısı var mı" kısımları nasıl doldurulmalı?

Proje açıklamalarında bu konuyla ilgili bilgi veren bir belge var mıdır?

Teşekkür ederim.

Değerli Araştırmacı,
Hak sahipliği beyan formunda katkı yapan kişilerin oranlarını ve katkı yaptıkları bölümleri belirtebilirsiniz. Ayrıca proje ekibi dışındaki katkı sağlayan kişileri de diğer hak sahipleri kısmına ekleyerek imzalarını almalısınız.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen halil şenol » 11 Oca 2017, 10:45

Merhaba.sizden bir konuda yardım istiyorum. Ben 1002 hızlı destek programı ile ilgili bir proje yazdım ve elektronik ortamda gönderdim.Göndermeden önce hak sahipliği kısmında paylı-ortak vardı bende ''ORTAK'' yaptım. Benim projemde ise sadece bursiyer ve yardımcı personel var.Araştırmacı yok. Benim size sorum şu: Başvuru çıktısını aldığım 5.sayfasında ise PROJE ÖNERİSİ ÜZERİNDEKİ ORTAK HAK SAHİPLİĞİ BEYANI başlıklı form var. Bu formda parantez içinde hak sahiplerinin ve proje ekibindeki bursiyerin ve araştırmacının imzası olması gerekiyor yazıyor.Fakat bu formun altında imza bölümünde sadece yürütücü için imza bölümü var ? şimdi parantez içinde belirtilene göre bursiyere imza attırmalımıyım? neden böyle bir çelişki var? Bu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim. ELEKTRONIK BAŞVURU YAPTIM , PROJEYİ GÖNDERMEK İÇİN SADECE SİZİN CEVABINIIZ BEKLİYORUM! şimdiden ilginize teşekkür ederim.
halil şenol

Mesajgönderen ARDEB » 11 Oca 2017, 10:49

halil şenol yazdı:Merhaba.sizden bir konuda yardım istiyorum. Ben 1002 hızlı destek programı ile ilgili bir proje yazdım ve elektronik ortamda gönderdim.Göndermeden önce hak sahipliği kısmında paylı-ortak vardı bende ''ORTAK'' yaptım. Benim projemde ise sadece bursiyer ve yardımcı personel var.Araştırmacı yok. Benim size sorum şu: Başvuru çıktısını aldığım 5.sayfasında ise PROJE ÖNERİSİ ÜZERİNDEKİ ORTAK HAK SAHİPLİĞİ BEYANI başlıklı form var. Bu formda parantez içinde hak sahiplerinin ve proje ekibindeki bursiyerin ve araştırmacının imzası olması gerekiyor yazıyor.Fakat bu formun altında imza bölümünde sadece yürütücü için imza bölümü var ? şimdi parantez içinde belirtilene göre bursiyere imza attırmalımıyım? neden böyle bir çelişki var? Bu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim. ELEKTRONIK BAŞVURU YAPTIM , PROJEYİ GÖNDERMEK İÇİN SADECE SİZİN CEVABINIIZ BEKLİYORUM! şimdiden ilginize teşekkür ederim.

Değerli Araştırmacı,
Hak sahibi olan kişilerin imzalaması gerekmektedir. Eğer o kişilerin imza yeri çıkmıyorsa, büyük ihtimalle siz o kişileri hak sahibi olarak girmemişsiniz demektir. Hak sahibi olduğunu düşünüyorsanız, belgenin altında o kişilerin imzalarını alınız.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı