projede araştırmacı olma

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

projede araştırmacı olma

Mesajgönderen carena » 13 Eyl 2014, 15:40

1002 hızlı destek projesine doktora tezim için başvuracağım. projemizin yürütücüsü danışmanım olacak. ben hem doktora öğrencisiyim hem de kamu kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıyorum. proje de araştırmacı olmak için en az lisans mezunu olma şartı var. ben zaten doktora eğitimime devam ediyorum bu nedenle kadrolu çalışma belgemin yanında lisans mezuniyet belgesi de göndermem gerekir mi. yoksa sadece doktora öğrenci belgesi ve kadrolu çalıştığıma dair belgenin birlikte gönderilmesi yeteri olur mu

bir diğer sorum, projemizde farklı bir üniversiteden 2 araştırmacı daha bulunacak, forumdaki bilgilerden edindiğim bilgiler doğrultusunda kurum yetkilisi olarak yürütücünün bulunduğu kurumun yetkilisi rektörün ya da yardımcısının imzasının yeterli olduğunu öğrendim.

diğer üniversitedeki araştırmacıların imzaları gereklimi (gerekli ise sistemin oluşturacağı formatta isimlerini yazmamız mı gerekiyor) aynı araştırmacıların kurumlarında çalıştıklarına dair belge de gerekli mi başvuru yaparken

çok teşekkürler...
carena

Re: projede araştırmacı olma

Mesajgönderen ARDEB » 15 Eyl 2014, 15:32

carena yazdı:1002 hızlı destek projesine doktora tezim için başvuracağım. projemizin yürütücüsü danışmanım olacak. ben hem doktora öğrencisiyim hem de kamu kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıyorum. proje de araştırmacı olmak için en az lisans mezunu olma şartı var.

1) ben zaten doktora eğitimime devam ediyorum bu nedenle kadrolu çalışma belgemin yanında lisans mezuniyet belgesi de göndermem gerekir mi. yoksa sadece doktora öğrenci belgesi ve kadrolu çalıştığıma dair belgenin birlikte gönderilmesi yeteri olur mu?

2) bir diğer sorum, projemizde farklı bir üniversiteden 2 araştırmacı daha bulunacak, forumdaki bilgilerden edindiğim bilgiler doğrultusunda kurum yetkilisi olarak yürütücünün bulunduğu kurumun yetkilisi rektörün ya da yardımcısının imzasının yeterli olduğunu öğrendim. diğer üniversitedeki araştırmacıların imzaları gereklimi (gerekli ise sistemin oluşturacağı formatta isimlerini yazmamız mı gerekiyor) aynı araştırmacıların kurumlarında çalıştıklarına dair belge de gerekli mi başvuru yaparken?

çok teşekkürler...

Değerli Araştırmacı,
1) Öğrenci belgesi, lisans mezuniyeti belgesi ve kamu kuruluşunda kadrolu çalıştığınıza dair belgeyi başvuru dosyası ile iletmeniz yeterlidir.
2) Her araştırmacı, öğrenciyse öğrenci belgesi, kadrolu çalışıyorsa buna dair belgeyi başvuru dosyasına eklemelidir. Araştırmacılar farklı kurum/kuruluşta çalışıyorsa ve kurum/kuruluşun altyapısı proejde kullanılacaksa, o kurum/kuruluş yetkilisinin de imzası gereklidir. Aksi takdirde gerekli değildir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen yeniay » 23 Eyl 2014, 11:01

Sayin yetkili;
Profesör ünvani tasiyan bir akademisyen 1002 projesinde arastirmaci olarak yer alabilir mi?
yeniay

Mesajgönderen ARDEB » 23 Eyl 2014, 11:05

yeniay yazdı:Sayin yetkili;
Profesör ünvani tasiyan bir akademisyen 1002 projesinde arastirmaci olarak yer alabilir mi?

Değerli Araştırmacı,
Alabilir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı