yüksek lisans başvuru hakkında

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

yüksek lisans başvuru hakkında

Mesajgönderen ramazancibik » 20 Ara 2014, 13:25

sakarya üni. teknoloji fak. imalat müh. bölümünde yüksek lisans yapmaktayım. özel bir şirkette de imalat mühendisi olarak görev yapıyorum.
bir çalışma yapıyorum. aynı zamanda bitirme tezim olacak. özel sektörde çalışıp yüksek lisans yaparken 1002 için proje yürütücüsü olarak başvuru yapabilir miyim?

yapamıyorsam hangi program bana daha uygun olur?
iyi çalışmalar dilerim.
ramazancibik

Re: yüksek lisans başvuru hakkında

Mesajgönderen ARDEB » 22 Ara 2014, 10:39

ramazancibik yazdı:sakarya üni. teknoloji fak. imalat müh. bölümünde yüksek lisans yapmaktayım. özel bir şirkette de imalat mühendisi olarak görev yapıyorum.
bir çalışma yapıyorum. aynı zamanda bitirme tezim olacak. özel sektörde çalışıp yüksek lisans yaparken 1002 için proje yürütücüsü olarak başvuru yapabilir miyim?

yapamıyorsam hangi program bana daha uygun olur?
iyi çalışmalar dilerim.

Değerli Araştırmacı,
Şu an için yalnızca bursiyer olabilirsiniz. Proje yürütücüsünün; üniversitelerde, eğitim ve araştırma hastanelerinde veya araştırma enstitülerinde/istasyonlarında çalışıyor olması ve projeyi öneren kuruluşun kadrolu personeli olması gerekemktedir. Üniversite/Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeli olması durumunda, doktora/sanatta yeterlik/tıpta uzmanlık derecesine sahip olması veya doktora/sanatta yeterlik/tıpta uzmanlık öğrenimine devam ediyor olması, Araştırma Enstitüsünde/İstasyonunda çalışması durumunda, en az dört yıllık üniversite lisans eğitimi almış olması gerekmektedir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen ramazancibik » 23 Ara 2014, 15:38

ARDEB04 yazdı:
irem dertli yazdı:Sayın yetkili,
yükseklisans öğrencileri 1002 projelerinde araştırmacı olarak görev alabiliyor mu? yönetmeliklere ve yayınladığınız 1002 hususlarına baktım ancak tam olarak anlayamadım. yardımınız için şimdiden teşekkür ederim. iyi çalışmalar..

Değerli Araştırmacı,
TÜBİTAK web sitesi 1002 sayfasında belirtildiği üzere:
Proje ekibinde yer alacak yürütücü ve araştırmacıların;
- Üniversite/Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeli olmaları durumunda, doktora/sanatta yeterlik/tıpta uzmanlık derecesine sahip olmaları veya doktora/sanatta yeterlik/tıpta uzmanlık öğrenimlerine devam ediyor olmaları gerekmektedir.
- Kamu kuruluşları veya özel kuruluşlarda çalışmaları durumunda, en az dört yıllık üniversite lisans eğitimi almış olmaları yeterlidir.
Yani ikinci maddede belirtilen şartı sağlıyorsanız olabilirsiniz.

Saygılarımızla.

yukarıda yazan
- Kamu kuruluşları veya özel kuruluşlarda çalışmaları durumunda, en az dört yıllık üniversite lisans eğitimi almış olmaları yeterlidir.
yazısına istinaden başvuru yapıp evrakları gönderdim ?
sonuç olumsuz mu olur?
ramazancibik

Mesajgönderen ARDEB » 24 Ara 2014, 09:58

ramazancibik yazdı:
ARDEB04 yazdı:
irem dertli yazdı:Sayın yetkili,
yükseklisans öğrencileri 1002 projelerinde araştırmacı olarak görev alabiliyor mu? yönetmeliklere ve yayınladığınız 1002 hususlarına baktım ancak tam olarak anlayamadım. yardımınız için şimdiden teşekkür ederim. iyi çalışmalar..

Değerli Araştırmacı,
TÜBİTAK web sitesi 1002 sayfasında belirtildiği üzere:
- Üniversite/Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeli olmaları durumunda, doktora/sanatta yeterlik/tıpta uzmanlık derecesine sahip olmaları veya doktora/sanatta yeterlik/tıpta uzmanlık öğrenimlerine devam ediyor olmaları gerekmektedir.

Saygılarımızla.

yukarıda yazan
yazısına istinaden başvuru yapıp evrakları gönderdim ?
sonuç olumsuz mu olur?

Değerli Araştırmacı,
Bahsettiğiniz kriter araştırmacı olmak için gerekli kriterdir. Maalesef yürütücü olmanız mümkün görünmemektedir. Eğer bahsettiğiniz gibi bir durum söz konusuysa, projenizin iade edilmesi olasıdır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen ramazancibik » 24 Ara 2014, 10:32

yazınca insan doğal olarak kritere uyduğunu düşünüyor. bakalım hakemler ne karar alacaklar.
ramazancibik

Mesajgönderen ARDEB » 24 Ara 2014, 10:55

ramazancibik yazdı:Proje ekibinde yer alacak yürütücü ve araştırmacıların;

yazınca insan doğal olarak kritere uyduğunu düşünüyor. bakalım hakemler ne karar alacaklar.

Değerli Araştırmacı,
Alıntıladığınız mesajdaki ifade yanlış anlaşılmaya müsait gibi duruyor. Ancak, bir önceki mesajımızda verdiğimiz bilgi doğrudur. Web sayfasından da teyit edebilirsiniz: http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/ ... svurabilir
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı