1002 hızlı destek programı

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

Mesajgönderen cemilekutmec » 11 Haz 2015, 16:25

Ben Öğretim görevlisi olarak çalışıyorum ve aynı zamanda doktora yapıyorum. doktora tezimi 1002 destek programına göndermek istiyuorum. Aşağıdaki konularda sizden bilgi almak istiyorum.
1. Tübitak 1002 programında tez basımı, uygulama aşamasında kullanacağım bilgilendirme rehberinin basımı sarf mı yoksa hizmet alımı olarak mı kabul ediliyor? sarf malzeme listesi var mı?
2. Doktora tezimde Danıışman Hocam proje yürütücüs ben sorumlu araştırmacı olduğumu biliyorum? doğrumudur?
3. Doktora tezimde ben araştırmacı yerine bursiyer olabilir miyim?
Yardımşlarınız için şimdiden tşk ederim. Saygılarımla.
cemilekutmec

Re: 1002 hızlı destek programı

Mesajgönderen ARDEB » 12 Haz 2015, 10:11

cemilekutmec yazdı:Ben Öğretim görevlisi olarak çalışıyorum ve aynı zamanda doktora yapıyorum. doktora tezimi 1002 destek programına göndermek istiyuorum. Aşağıdaki konularda sizden bilgi almak istiyorum.
1. Tübitak 1002 programında tez basımı, uygulama aşamasında kullanacağım bilgilendirme rehberinin basımı sarf mı yoksa hizmet alımı olarak mı kabul ediliyor? sarf malzeme listesi var mı?
2. Doktora tezimde Danıışman Hocam proje yürütücüs ben sorumlu araştırmacı olduğumu biliyorum? doğrumudur?
3. Doktora tezimde ben araştırmacı yerine bursiyer olabilir miyim?
Yardımşlarınız için şimdiden tşk ederim. Saygılarımla.

Değerli Araştırmacı,
1.Bu giderler için bütçe talep edemezsiniz.
2.Bu aranızda karar vermeniz gereken bir durumdur.Siz de proje yürütücüsü olabilirsiniz.
3.Olabilirsiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen dryasinyilmaz » 29 Ağu 2015, 15:44

Değerli yönetici:

Şu an tıpta uzmanlık öğrencisiyim.1002 projesine başvurmak istiyorum. Çalışmam etik kurul gerektiriyor. Etik kurul'da sorumlu araştırmacı (kooridnatör) sadece öğretim üyesi olabilmekte. Yani bir tıpta uzmanlık öğrencisi adına etik kurul belgesi verilmemekte, mutlaka bir öğretim üyesi adına başvurulmalıdır (üniversitelerde genel kuraldır). Çalışmamız etik kuruldan geçti ve sorumlu araştırmacıya ithafen (hocamız) onay belgesi geldi. Sorumlu araştırmacımız çalışmada görev alan hocamız. Ben ve diğer arkadaşlarım da çalışmada araştırmacı olarak görev almaktayız.

Sorum şudur:

1. 1002 destek projesine başvurmak istiyorum. Çalışma için etik kurul belgemiz de mevcut. Ancak etik kurul belgesi hocamız adına düzenlendi. Ben bu projeyi hocamızla ve diğer arkadaşlarımızla birlikte 1002 destek projesine başvurmak istiyoruz. Ben sorumlu yürütücü olursam, hocamız adına olan etik kurul belgesi geçerli olacak mıdır? Ya da;

2. Etik kurul biriminden, adı geçen ve onaylanan çalışmada ben ve diğer arkadaşlarımın araştırmacı olarak görev aldığına dair belge almam ve size ibraz etsem; bu çalışmayı yürütücü olarak 1002'ye başvurmam da yeterli midir? Ya da;

3. Etik kurul belgeleri sadece öğretim üyelerinin adına düzenlendiği için, bir tıpta uzmanlık öğrencisi olarak, 1002 destek projesine, etik kurul kararı gerektiren hiçbir çalışmayı proje yürütücüsü olarak başvuramayacağım mı anlaşılmaktadır?

Saygılarımla

p.s: Örnek başvuru;

1002 destek projesi başvuru çıktısı: Proje yürütücüsü: A / tıpta uzmanlık öğrencisi
Araştırmacı: B / Bilim dalı başkanı, prof.dr
Araştırmacı: C / uzm.dr
Etik Kurul Kararı: Sorumlu Araştırmacı: B / Bilim dalı başkanı, prof.dr
Araştırmacılar: A / tıpta uzmanlık öğrencisi
Araştırmacılar: C/ uzm.dr
dryasinyilmaz

Mesajgönderen ARDEB » 31 Ağu 2015, 10:13

dryasinyilmaz yazdı:Değerli yönetici:

Şu an tıpta uzmanlık öğrencisiyim.1002 projesine başvurmak istiyorum. Çalışmam etik kurul gerektiriyor. Etik kurul'da sorumlu araştırmacı (kooridnatör) sadece öğretim üyesi olabilmekte. Yani bir tıpta uzmanlık öğrencisi adına etik kurul belgesi verilmemekte, mutlaka bir öğretim üyesi adına başvurulmalıdır (üniversitelerde genel kuraldır). Çalışmamız etik kuruldan geçti ve sorumlu araştırmacıya ithafen (hocamız) onay belgesi geldi. Sorumlu araştırmacımız çalışmada görev alan hocamız. Ben ve diğer arkadaşlarım da çalışmada araştırmacı olarak görev almaktayız.

Sorum şudur:

1. 1002 destek projesine başvurmak istiyorum. Çalışma için etik kurul belgemiz de mevcut. Ancak etik kurul belgesi hocamız adına düzenlendi. Ben bu projeyi hocamızla ve diğer arkadaşlarımızla birlikte 1002 destek projesine başvurmak istiyoruz. Ben sorumlu yürütücü olursam, hocamız adına olan etik kurul belgesi geçerli olacak mıdır? Ya da;

2. Etik kurul biriminden, adı geçen ve onaylanan çalışmada ben ve diğer arkadaşlarımın araştırmacı olarak görev aldığına dair belge almam ve size ibraz etsem; bu çalışmayı yürütücü olarak 1002'ye başvurmam da yeterli midir? Ya da;

3. Etik kurul belgeleri sadece öğretim üyelerinin adına düzenlendiği için, bir tıpta uzmanlık öğrencisi olarak, 1002 destek projesine, etik kurul kararı gerektiren hiçbir çalışmayı proje yürütücüsü olarak başvuramayacağım mı anlaşılmaktadır?

Saygılarımla

p.s: Örnek başvuru;

1002 destek projesi başvuru çıktısı: Proje yürütücüsü: A / tıpta uzmanlık öğrencisi
Araştırmacı: B / Bilim dalı başkanı, prof.dr
Araştırmacı: C / uzm.dr
Etik Kurul Kararı: Sorumlu Araştırmacı: B / Bilim dalı başkanı, prof.dr
Araştırmacılar: A / tıpta uzmanlık öğrencisi
Araştırmacılar: C/ uzm.dr

Değerli Araştırmacı,
1.Bu durumda siz araştırmacı olabilirsiniz. İzin belgesinde ismi yer alan kişi (hocanız) proje yürütücüsü olabilir.
2.Maalesef bu mümkün değildir.
3.İzin belgesi için başvuruyu hocanız yaparsa ve sizin adınız yürütücü bölümünde geçerse, elbette yürütücü olabilirsiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen sedaeroglu » 07 Eyl 2015, 11:01

Merhaba,

1. Ben doktora ogrencisiyim. 1002 projesinde yurutucu olarak gorev almak istiyorum. Doktora yeterliligimi Aralik 2013'te aldim. Projede yurutucu olarak gorev alabilir miyim?
2. Tezsiz yuksek lisans ogrencisi projede bursiyer olarak gorev alabilir mi?

Tesekkurler
Iyi Calismalar
sedaeroglu

Mesajgönderen ARDEB » 08 Eyl 2015, 15:48

sedaeroglu yazdı:Merhaba,

1. Ben doktora ogrencisiyim. 1002 projesinde yurutucu olarak gorev almak istiyorum. Doktora yeterliligimi Aralik 2013'te aldim. Projede yurutucu olarak gorev alabilir miyim?
2. Tezsiz yuksek lisans ogrencisi projede bursiyer olarak gorev alabilir mi?

Tesekkurler
Iyi Calismalar

Değerli Araştırmacı,
1. Alabilirsiniz.
2. Alabilir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı