Etik Kurul Raporu

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

Etik Kurul Raporu

Mesajgönderen bünyamin » 01 Ağu 2015, 00:53

Merhaba. Sunduğumuz proje "etik kurul raporu" eksik olduğu için değerlendirmeye alınmadı. Üniversite Etik kurulumuz 31 ağustosta toplanacak. Bu tarihte gerekli belgeyi kuruldan alacağımı ümid ediyorum. Ardından alınan belgeyi ekleyerek tekrar başvurmak istiyorum. İki sorum olacak:

1. Yeni bir projeye başvurur gibi sistemden bütün belgeleri tekrar yükleyip yeni bir Proje Id'si ile mi başvuracağım?

2. Forumda bazı yerlerde okuduğum "değerlendirilmeye alınmayan projeyle ilişkilendirerek yeniden başvurun." önerisindeki bu "ilişkilendirme" nasıl olmaktadır? Bir dilekçe mi yazılır ya da proje önerisi içinde bir izah mı yapılacak... anlayamadım. yardımcı olursanız sevinirim. Sabrınız ve anlayışınız için tekrar teşekkür ederim. Saygılarımla...
bünyamin

Re: Etik Kurul Raporu

Mesajgönderen ARDEB » 03 Ağu 2015, 10:42

bünyamin yazdı:Merhaba. Sunduğumuz proje "etik kurul raporu" eksik olduğu için değerlendirmeye alınmadı. Üniversite Etik kurulumuz 31 ağustosta toplanacak. Bu tarihte gerekli belgeyi kuruldan alacağımı ümid ediyorum. Ardından alınan belgeyi ekleyerek tekrar başvurmak istiyorum. İki sorum olacak:
1. Yeni bir projeye başvurur gibi sistemden bütün belgeleri tekrar yükleyip yeni bir Proje Id'si ile mi başvuracağım?
2. Forumda bazı yerlerde okuduğum "değerlendirilmeye alınmayan projeyle ilişkilendirerek yeniden başvurun." önerisindeki bu "ilişkilendirme" nasıl olmaktadır? Bir dilekçe mi yazılır ya da proje önerisi içinde bir izah mı yapılacak... anlayamadım. yardımcı olursanız sevinirim. Sabrınız ve anlayışınız için tekrar teşekkür ederim. Saygılarımla...

Değerli Araştırmacı,
1. Doğrudur. Yeni bir proje gibi yeni taslak açarak başvurmalısınız. İlgili tüm belgeleri, yeni bir proje giriyormuş gibi tekrar yüklemelisiniz.
2. İlişkilendirme işlemi, yeni başvuru taslağını açtığınız zaman online formu doldururken karşınıza çıkmaktadır. Reddedilen projenizi seçerek yaptığınız güncellemeleri belirtebilmektesiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı