Kimler Başvurabilr

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

Kimler Başvurabilr

Mesajgönderen ulkuaydin » 11 Kas 2015, 23:10

Merhaba
1002 hızlı destek programını sadece üniversiteler ve eğitim araştırma hastanelerinde çalışanlar mı kullanabiliyor. Çalışamanın üniversite hastanesi ayağı olup esas yürütücü büyük bir devlet hastanesinde çalışıyor olsa proje desteklenmez mı? Teşekkür ederim. Ülkü Aydın.
ulkuaydin

Re: Kimler Başvurabilr

Mesajgönderen ARDEB » 13 Kas 2015, 12:43

ulkuaydin yazdı:Merhaba
1002 hızlı destek programını sadece üniversiteler ve eğitim araştırma hastanelerinde çalışanlar mı kullanabiliyor. Çalışamanın üniversite hastanesi ayağı olup esas yürütücü büyük bir devlet hastanesinde çalışıyor olsa proje desteklenmez mı? Teşekkür ederim. Ülkü Aydın.

Değerli Araştırmacı,
Proje yürütücüsünün; üniversitelerde, eğitim ve araştırma hastanelerinde veya araştırma enstitülerinde/istasyonlarında çalışıyor olması ve projeyi öneren kuruluşun kadrolu personeli olması gerekmektedir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen evlamutlu » 27 Eyl 2016, 22:14

Değerli TÜBİTAK Uzmanı,
1002 başvuru koşullarında "Üniversite/Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeli olması durumunda, doktora/sanatta yeterlik/tıpta uzmanlık derecesine sahip olması veya doktora/sanatta yeterlik/tıpta uzmanlık öğrenimine devam ediyor olması" denilmiş (web sitesinde). Bu durumda üniversitede memur veya uzman olarak çalışan ve aynı zamanda doktora öğrenimine devam eden veya doktorasını almış birisi 1002 projesinde yürütücü olabilir mi? Yani bu kişinin akademik kadroda olmaması, kişinin yürütücü olmasına engel midir?
Saygılarımla
evlamutlu

Mesajgönderen ARDEB » 30 Eyl 2016, 15:46

evlamutlu yazdı:Değerli TÜBİTAK Uzmanı,
1002 başvuru koşullarında "Üniversite/Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeli olması durumunda, doktora/sanatta yeterlik/tıpta uzmanlık derecesine sahip olması veya doktora/sanatta yeterlik/tıpta uzmanlık öğrenimine devam ediyor olması" denilmiş (web sitesinde). Bu durumda üniversitede memur veya uzman olarak çalışan ve aynı zamanda doktora öğrenimine devam eden veya doktorasını almış birisi 1002 projesinde yürütücü olabilir mi? Yani bu kişinin akademik kadroda olmaması, kişinin yürütücü olmasına engel midir?
Saygılarımla

Değerli Araştırmacı,
Akademik kadroda olması şart değildir. Kadrolu personeli olması yeterlidir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen yagmur.cakiroglu » 07 Ara 2016, 11:18

Merhaba,

Ben Özel öğrenci kapsamında Yüksek lisans yapıyorum. 1002 başvuru koşullarında bursiyerler için lisans/lisansüstü olması koşulundan başka ek bilgi verilmemiş. Özel öğrenci kapsamındaki lisansüstü öğrencilerinin bursiyer olma hakları var mıdır?
yagmur.cakiroglu

Mesajgönderen ARDEB » 08 Ara 2016, 09:25

yagmur.cakiroglu yazdı:Merhaba,

Ben Özel öğrenci kapsamında Yüksek lisans yapıyorum. 1002 başvuru koşullarında bursiyerler için lisans/lisansüstü olması koşulundan başka ek bilgi verilmemiş. Özel öğrenci kapsamındaki lisansüstü öğrencilerinin bursiyer olma hakları var mıdır?

Değerli Araştırmacı,
Eğer öğrenci belgesi alabiliyorsanız sorun teşkil etmez.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı