1002 hızlı destek ve BAP projesi

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

1002 hızlı destek ve BAP projesi

Mesajgönderen erkaracaoglu » 31 Oca 2017, 13:54

Merhaba,

Doktora tez aşamasındayım. Doktora tez konumla ilgili olarak danışman hocam doktora yaptığım üniversitenin BAP projesine başvuracak. Dolayısıyla BAP projesine, doktora tezi BAP projesi şeklinde bir başvuru yapılacak (araştırmacı ben olacağım)
Bu proje haricinde, kendim doktora tezim dahilinde 1002 hızlı destek için başvurabilir miyim yürütücü olarak? Ve bu başvuru etik olarak sorun yaratır mı?
Diğer sorum, 12 aylık kabul edilen bir 1002 hızlı destek, erken bitirilip proje sonlandırılabilir mi? (örn. 8 ay)

kolay gelsin.
erkaracaoglu

Re: 1002 hızlı destek ve BAP projesi

Mesajgönderen ARDEB » 01 Şub 2017, 09:37

erkaracaoglu yazdı:Merhaba,

Doktora tez aşamasındayım. Doktora tez konumla ilgili olarak danışman hocam doktora yaptığım üniversitenin BAP projesine başvuracak. Dolayısıyla BAP projesine, doktora tezi BAP projesi şeklinde bir başvuru yapılacak (araştırmacı ben olacağım)
Bu proje haricinde, kendim doktora tezim dahilinde 1002 hızlı destek için başvurabilir miyim yürütücü olarak? Ve bu başvuru etik olarak sorun yaratır mı?
Diğer sorum, 12 aylık kabul edilen bir 1002 hızlı destek, erken bitirilip proje sonlandırılabilir mi? (örn. 8 ay)

kolay gelsin.

Değerli Araştırmacı,
Projelerinizin tezden türetilmiş olması veya olmaması önemli değildir. BAP'a sunulan proje ile TÜBİTAK'a sunulan proje arasında benzerlikler fazlaysa bu etik açıdan sorun oluşturur ve anlaşılması durumunda Araştırma ve Yayın Etiği Kurulu tarafından TÜBİTAK desteklerinden belirli bir süre uzak kalmanız doğrultusunda bir karar çıkabilir.
Projelerin raporları erken gönderilebilir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı