Bütçe ve gerekçesi

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

Bütçe ve gerekçesi

Mesajgönderen nurix » 18 Kas 2013, 12:44

Sayın yetkili;
1. Satın alacağımız sarf malzemelerini tek tek belirtmeye gerek var mı? Projede gerekli olan sarf malzemeleri için makul toplu bir ücret yazsak olur mu?
2. Satın alacağımız makine ve techizatların proformaları için İnternet üzerinden satış yapan firmaların sayfalarından alınacak çıktılar yeteli olur mu?
İyi çalışmalar
nurix

Re: Bütçe ve gerekçesi

Mesajgönderen ARDEB » 18 Kas 2013, 18:50

nurix yazdı:Sayın yetkili;
1. Satın alacağımız sarf malzemelerini tek tek belirtmeye gerek var mı? Projede gerekli olan sarf malzemeleri için makul toplu bir ücret yazsak olur mu?
2. Satın alacağımız makine ve techizatların proformaları için İnternet üzerinden satış yapan firmaların sayfalarından alınacak çıktılar yeteli olur mu?
İyi çalışmalar

Değerli Araştırmacı,
Sorularınzıa aşağıdaki gibi cevap vermemiz uygun olacaktır:
1. Sarf Malzemesi kaleminde, düşük meblağlı ve gruplayabileceğiniz öğeleri gruplayarak yazmanız daha uygun olacaktır. Örneğin, laboratuvarda kullanacağınız tüm malzemelerin yerine "_____ Amaçlı Laboratuvar Malzemesi" diyerek gruplayabilirsiniz. Ancak, belirtmek gerekir ki, grupladığınızda meblağ yükseldikçe detay yazılması daha uygun olacaktır.
2. Yeterli olur.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen homonkulus » 30 Kas 2013, 21:22

Sayın Yetkili: Eğitim ve araştırma hastanesinde uzman doktor olarak çalışmaktayım. Biyokimyasal bir molekülün kan düzeyi temelli araştırmamız için kit ihtiyacımız olacak. Bunu bir sarf malzemesi olarak mı kabul etmek gerekir? Bunun için profarma gerekli midir? Teşekkür ederim..
homonkulus

Mesajgönderen ARDEB » 03 Ara 2013, 11:24

homonkulus yazdı:Sayın Yetkili: Eğitim ve araştırma hastanesinde uzman doktor olarak çalışmaktayım. Biyokimyasal bir molekülün kan düzeyi temelli araştırmamız için kit ihtiyacımız olacak. Bunu bir sarf malzemesi olarak mı kabul etmek gerekir? Bunun için profarma gerekli midir? Teşekkür ederim..

Değerli Araştırmacı,
Kit alımını sarf malzemesi kaleminden yapabilirsiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Yürütücü burs alabiliyor mu?

Mesajgönderen karadayi » 27 Ara 2013, 11:50

Ben doktora öğrencisiyim ve aynı zamanda üniversitede okutmanım. 1002 projesi yazmak istiyorum. Projede yürütücü olursam burs alabilir miyim?
karadayi

Re: Yürütücü burs alabiliyor mu?

Mesajgönderen ARDEB » 29 Ara 2013, 06:39

karadayi yazdı:Ben doktora öğrencisiyim ve aynı zamanda üniversitede okutmanım. 1002 projesi yazmak istiyorum. Projede yürütücü olursam burs alabilir miyim?

Değerli Araştırmacı,
Proje Yürütücüsü ve Araştırmacılar burs alamazlar.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen chelvaci » 04 Mar 2014, 16:58

1002 Proje yürütücüsünün yabancı olması durumunda, Türkçe dil kursu da uygun maliyet olabilir mi?
chelvaci

Mesajgönderen ARDEB » 10 Mar 2014, 11:45

chelvaci yazdı:1002 Proje yürütücüsünün yabancı olması durumunda, Türkçe dil kursu da uygun maliyet olabilir mi?

Değerli Araştırmacı,
Böyle bir gider kalemi, proje bütçesinden desteklenemez.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen ikbalozer » 28 Mar 2014, 09:45

sayın yetkili,

Şu anda hızlı destek programının bütçesi üzerinde çalışıyorum. projenin çoğu malzemesini firma desteğiyle alacağım için geriye kalan ödeneği araştırmacılar ve yürütücünün kongre masrafında kullanmak istiyordum. ancak 500 tl'yi geçemez ibaresini gördüm. Kongreye katılmak için ödenecek bedeli en fazla kaç lira yazabilirim ve bu kalem için herhangi bşr ek dosya göndermeme gerek var mıdır?
ikbalozer

Mesajgönderen ARDEB » 28 Mar 2014, 19:19

ikbalozer yazdı:sayın yetkili,

Şu anda hızlı destek programının bütçesi üzerinde çalışıyorum. projenin çoğu malzemesini firma desteğiyle alacağım için geriye kalan ödeneği araştırmacılar ve yürütücünün kongre masrafında kullanmak istiyordum. ancak 500 tl'yi geçemez ibaresini gördüm. Kongreye katılmak için ödenecek bedeli en fazla kaç lira yazabilirim ve bu kalem için herhangi bşr ek dosya göndermeme gerek var mıdır?

Değerli Araştırmacı,
Saha çalışması dışındaki faaliyeler için yapılacak yurt içi seyahatlere, proje süresince toplam 500 TL’yi geçmemek şartıyla ödenek verilir. Yurt dışı seyahat ve arazi çalışmaları desteklenmemektedir. Katılacağınız kongre ile ilgili web sayfasını belirtmeniz yeterlidir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen serdarb » 27 May 2014, 07:38

Merhaba,
Bütçede listelenen makine ve teçhizatın proforma faturalarıyla ilgili bir zaman kısıtı var mı? Başvuru tarihinden iki ay önce aldığım bir proforma faturayı kullanabilir miyim?
serdarb

Mesajgönderen ARDEB04 » 27 May 2014, 08:50

serdarbaysan yazdı:Merhaba,
Bütçede listelenen makine ve teçhizatın proforma faturalarıyla ilgili bir zaman kısıtı var mı? Başvuru tarihinden iki ay önce aldığım bir proforma faturayı kullanabilir miyim?

Değerli Araştırmacı,
Bir zaman kısıtı bulunmamaktadır, fiyatta bir değişiklik olmadıysa 2 ay önce aldığınız faturayı kullanabilirsiniz.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen atopcuoglu14 » 26 Ağu 2014, 21:28

Sayın yetkili size iki sorum olucaktı,

1. Konaklama giderlerinin belgelenmesi gerektiği belirtilmiş, fakat gündelik ile ilgili bu tip bir ibare yer almamakta. Acaba gündelik içinde bu tip belgelendirme zorunluluğu varmıdır?

2. Hazırladığımız projenin saha çalışmaları için anket yapmamız gerekmekte. Araştırma şirketleriyle görüştük fakat verdikleri teklifler proje bütçesinden çok daha fazla. Bu yüzden anketlerin yapılacağı illerde anketör olarak çalışabilecek kişilere bu anketleri yaptırmayı düşünüyoruz. Bu kişilere verilecek ücretleri bütçede hangi kalem altında göstermemiz gerekiyor ve bu ödemeleri belgelendirmemiz gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa bunu belgelendirmeyi nasıl yapabiliriz?

Şimdiden çok teşekkürler, iyi çalılmalar.
atopcuoglu14

Mesajgönderen ARDEB » 05 Eyl 2014, 10:47

atopcuoglu14 yazdı:Sayın yetkili size iki sorum olucaktı,

1. Konaklama giderlerinin belgelenmesi gerektiği belirtilmiş, fakat gündelik ile ilgili bu tip bir ibare yer almamakta. Acaba gündelik içinde bu tip belgelendirme zorunluluğu varmıdır?

2. Hazırladığımız projenin saha çalışmaları için anket yapmamız gerekmekte. Araştırma şirketleriyle görüştük fakat verdikleri teklifler proje bütçesinden çok daha fazla. Bu yüzden anketlerin yapılacağı illerde anketör olarak çalışabilecek kişilere bu anketleri yaptırmayı düşünüyoruz. Bu kişilere verilecek ücretleri bütçede hangi kalem altında göstermemiz gerekiyor ve bu ödemeleri belgelendirmemiz gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa bunu belgelendirmeyi nasıl yapabiliriz?

Şimdiden çok teşekkürler, iyi çalılmalar.

Değerli Araştırmacı,

1. Gündelik bedeli için herhangi bir belgeleme gerekmemektedir.
2. Anketörleri istihdam etme yoluna gitmeyecekseniz bu kişilere verilecek ücretleri hizmet alımı faslına dahil etmelisiniz.

Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen cnglkskn » 10 Eyl 2014, 00:02

Sayın yetkili,
Bana gönderilen proforma fatura dolar üzerinden düzenlenmiş. Bütçe ve gerekçesi formuna bunu nasıl yazmam gerekir?

şimdiden teşekkürler.
cnglkskn

Mesajgönderen ARDEB » 15 Eyl 2014, 15:57

cnglkskn yazdı:Sayın yetkili,
Bana gönderilen proforma fatura dolar üzerinden düzenlenmiş. Bütçe ve gerekçesi formuna bunu nasıl yazmam gerekir?
şimdiden teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
Başvuru tarihinizdeki TCMB kurundan TL'ye çevirerek yazmalısınız.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen arz » 08 Eki 2014, 16:31

Sayın yetkili,
Tübitak Projemizin sonucu olumlu oldu. Bundan sonra nasıl bir yol izleneceğine dair nereden bilgi alabilirim ?
arz

Mesajgönderen ARDEB » 10 Eki 2014, 17:54

arz yazdı:Sayın yetkili,
Tübitak Projemizin sonucu olumlu oldu. Bundan sonra nasıl bir yol izleneceğine dair nereden bilgi alabilirim ?

Değerli Araştırmacı,
Sözleşme hazırlanarak size gönderilecektir. İmzalayarak TÜBİTAK'a geri iletmeniz talep edilecektir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen aacioglu » 17 Ara 2014, 10:24

Merhabalar,
İki sorum olacaktı.

1) Proje kapsamında diğer projelerde de kullanılmak üzere yazıcı ve tarayıcı özellikli fotokopi makinesi almayı planlıyoruz. Bunun bir mahsuru var mıdır acaba? Bir sorun olarak görülürse projenin direk ret edilmesi mi yoksa revize edilmesi mi istenir?

2) Proje başarılı bir şekilde gerçekleştiği takdirde, projede kullanılan materyallerin mülkiyet hakkı proje yürütücüsünde mi yoksa bağlı olduğu kuruma mı aittir?

Teşekkür ederim.
Saygılarımla..
aacioglu

Mesajgönderen ARDEB » 17 Ara 2014, 18:06

aacioglu yazdı:Merhabalar,
İki sorum olacaktı.

1) Proje kapsamında diğer projelerde de kullanılmak üzere yazıcı ve tarayıcı özellikli fotokopi makinesi almayı planlıyoruz. Bunun bir mahsuru var mıdır acaba? Bir sorun olarak görülürse projenin direk ret edilmesi mi yoksa revize edilmesi mi istenir?

2) Proje başarılı bir şekilde gerçekleştiği takdirde, projede kullanılan materyallerin mülkiyet hakkı proje yürütücüsünde mi yoksa bağlı olduğu kuruma mı aittir?

Teşekkür ederim.
Saygılarımla..

Değerli Araştırmacı,
1) Bütçe değerlendirme kriteri değildir. Eğer yazdığınız teçhizat ygun görülmezse kesilebilir. Ancak, projenin kabul/ret olmasına etkisi olmaz.
2) Kuruma aittir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Sonraki

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı