Etik kurul sorumlu araştırıcı

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

Etik kurul sorumlu araştırıcı

Mesajgönderen sedefa » 03 Şub 2014, 11:09

İyi çalışmalar dilerim,
TÜBİTAK 1002 Hızlı destek projesinde yürütücü olmak için gerekli şartları (bir üniversite hastanesinde kadrolu çalışanım ve aynı zamanda bir üniversitede halen doktora eğitimime devam ediyorum) sağlamaktayım. Netlik kazanmasını ve teyid etmenizi istediğim konu: Etik kurul için başvuru yaparken sorumlu araştırıcı olarak (TÜBİTAK projesinde yürütücüye eşdeğer) kendimi yazacağım doğru anlıyorum değil mi? Zira halen doktora öğrencisi olduğum için bir danışmanım mevcut, danışmanım yazılmayacak değil mi? Herhangi bir aksilik çıkmasını istemem. Teyid ederseniz çok memnun olurum.
sedefa

Re: Etik kurul sorumlu araştırıcı

Mesajgönderen ARDEB » 03 Şub 2014, 11:48

sedefa yazdı:İyi çalışmalar dilerim,
TÜBİTAK 1002 Hızlı destek projesinde yürütücü olmak için gerekli şartları (bir üniversite hastanesinde kadrolu çalışanım ve aynı zamanda bir üniversitede halen doktora eğitimime devam ediyorum) sağlamaktayım. Netlik kazanmasını ve teyid etmenizi istediğim konu: Etik kurul için başvuru yaparken sorumlu araştırıcı olarak (TÜBİTAK projesinde yürütücüye eşdeğer) kendimi yazacağım doğru anlıyorum değil mi? Zira halen doktora öğrencisi olduğum için bir danışmanım mevcut, danışmanım yazılmayacak değil mi? Herhangi bir aksilik çıkmasını istemem. Teyid ederseniz çok memnun olurum.

Değerli Araştırmacı,
Etik Kurul Belgesi'nde proje yürütücüsünün veya araştırmacılardan en az birisinin ismi olması yeterlidir. Danışman hocanız eğer projede araştırmacı olarak görev yapmıyorsa, onun ismine alınmış belge geçersizdir. Proje ekibinde olması mecburidir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen sedefa » 03 Şub 2014, 12:32

Projeyi ben yürütücü olarak vereceğim. Hocamı ise araştırmacı olarak değil danışman olarak yazmayı planlamaktayım zira bilimsel desteğine ihtiyacım olacağı durumlar olabilecektir. Dolayısıyla etik kurulda sorumlu araştırıcının benim olmam gerekiyor değil mi? Kendisini araştırıcı olarak yazarsam yürütücü ve araştırıcı olarak yazıp katılacağı projelere engel olmak istemiyorum çünkü sanırım proje yürütücüsü ve araştırıcısı olmanın da belirli bir sayısı var. Doğru mudur?
sedefa

Mesajgönderen ARDEB » 03 Şub 2014, 16:44

sedefa yazdı:Projeyi ben yürütücü olarak vereceğim. Hocamı ise araştırmacı olarak değil danışman olarak yazmayı planlamaktayım zira bilimsel desteğine ihtiyacım olacağı durumlar olabilecektir. Dolayısıyla etik kurulda sorumlu araştırıcının benim olmam gerekiyor değil mi? Kendisini araştırıcı olarak yazarsam yürütücü ve araştırıcı olarak yazıp katılacağı projelere engel olmak istemiyorum çünkü sanırım proje yürütücüsü ve araştırıcısı olmanın da belirli bir sayısı var. Doğru mudur?

Değerli Araştırmacı,
Doğrudur. Hocamızı danışman olarak yazmanız, kendinizi de proje yürütücüsü olarak yazmanız uygundur. Bu durumda, etik kurul belgesini kendi adınıza alacaksınız.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen sedaeroglu » 14 Eyl 2015, 10:27

Merhaba,

Doktora ogrencisi olarak 1002 destegine yurutucu olarak basvurmak istiyorum. Hocam da projede arastirmaci olarak yer alacak. Bu durumda hocamin sorumlu aratirmaci olarak yer aldigi etik kurul belgesi ile basvuru yapabilir miyiz?

Tesekkurler
sedaeroglu

Mesajgönderen ARDEB » 15 Eyl 2015, 11:49

sedaeroglu yazdı:Merhaba,

Doktora ogrencisi olarak 1002 destegine yurutucu olarak basvurmak istiyorum. Hocam da projede arastirmaci olarak yer alacak. Bu durumda hocamin sorumlu aratirmaci olarak yer aldigi etik kurul belgesi ile basvuru yapabilir miyiz?

Tesekkurler

Değerli Araştırmacı,
Etik Kurul İzin başvurusunu, proje ekibindeki herhangi birisi yapabilir. Ancak, izin belgesinde "proje yürütücüsünün adı" ve "proje başlığı" yer almalıdır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı